Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
212 postów 2679 komentarzy

Zwiastun Świtu

Mind Service - Poszukuję, badam, odkrywam, uświadamiam, prowokuję.

Pisać każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Pisać każdy może, Trochę lepiej, lub trochę gorzej, Ale nie oto chodzi, Jak co komu wychodzi.

Czasami człowiek musi,
Inaczej się udusi,
uuu

Lubię pisać notki, i różne inne kommenty
Szczególnie jak mnie co wzruszy
Rzuca mnie się na uszy.
Teraz będę już szczery
Wybrałem drogę kariery,
Kariery na Neonie,
Na pewno się obronię.

Siedzę przy klawiaturze,
Niech mnie który przegoni,
Płatne trolle, brygady,
Już nie dadzą mi rady
Bo ja się wcale nie chwalę
Ja po prostu niestety mam talent.

Jak człowiek wierzy w siebie,
To cała reszta to betka,
Nie ma takiej rury na świecie,
Której nie można odetkać
Wejść na Neon i zostać,
Cała reszta to rzecz prosta.

A ja wiem co jest grane,
Dlatego tutaj zostanę,
Będę pisał kommenty
Będą klaskać panienki
Będą dawać mi kwiaty
Będę teraz bogaty
Bo ja się wcale nie chwalę
Ja niestety mam talent
Jak napiszę coś od siebie
Wszyscy są w siódmym niebie

Stoję przed ekranem,
Niech mnie który przegoni,
Cenzorzy, trolle i gady
Już nie dadzą mi rady
Nikt mnie tutaj nie kiwnie
Bo odczuje to dziwnie
Ja nikogo nie straszę,
Ja talentem niestety go gaszę.
Już lubię Oparę,
I jego pluralizm
Miarka mnie już nie ruszy
A Ruszkiewicz się udusi
Zapije i przepadnie
I zrobi się tu ładnie

-------------------------------------------------------------

Pisać można, ale o czym? Może o tym, co piszą inni? - A po co, skoro dzisiaj tłumaczyć można online z ichniego na nasze.

Możemy np. przeczytać, co słychać u nieprzyjaciół Moskali? (http://gazeta-pravda.ru/ - czyli cała ruska prawda całą dobę) - No jest dobrze, bo jest źle. Gospodarka Rosji upada, sankcje za agresje militarne przynoszą efekty, nielegalna aneksja Krymu i jego okupacja nie popłaca.

"Szef banku centralnego Elvira Nabiullina powiedziała, że ​​kraj pogrąża się w stagnacji i już nie ma złudzeń. Brak zachęt do rozwoju nazwała „wielkim wyzwaniem”.
Nabiullina przyznała, że ​​gospodarka znajduje się w impasie"

/https://translate.google.com/translate?hl=en&sl=auto&tl=pl&u=http%3A%2F%2Fgazeta-pravda.ru%2Fissue%2F74-30861-12-15-iyulya-2019-goda%2Fnikakogo-skachka-ne-budet%2F

A obywatelom Rosji żyje się coraz gorzej. Pewnie powinniśmy im współczuć, ale chyba sami sobie są winni, że takiego Putlera popierają?

Aż przykro czytać, co ci biedni Rosjanie muszą znosić dla swego cara Władimira Władimirowicza:

"W ciągu ostatnich pięciu lat mieszkańcy moskiewskiego miasta Yakhroma od wiosny do jesieni muszą obejść się bez ciepłej wody w kranach. Są zmęczeni znoszeniem tego, a ludzie wyszli na ulicę, blokując Dmitrovskoe ..."

/https://translate.google.com/translate?hl=en&sl=auto&tl=pl&u=http%3A%2F%2Fgazeta-pravda.ru%2Fissue%2F74-30861-12-15-iyulya-2019-goda%2Fkholodnyy-dush-pognal-na-ulitsu%2F

Ale generalnie nie jest źle, komuszy duch wśród młodzieży nie ginie, a nawet jest hartowany, możemy przeczytać:

"Członkowie Magnitogorsk Komsomol zorganizowali czerwoną przejażdżkę rowerową przez park w pobliżu pomnika ku tyłowi. Chłopcy i dziewczęta z czerwonymi flagami i koszulkami LKSM Federacji Rosyjskiej jeździli na kilku rowerach skandując wspólnie apele..."

/https://translate.google.com/translate?hl=en&sl=auto&tl=pl&u=http%3A%2F%2Fgazeta-pravda.ru%2Fissue%2F74-30861-12-15-iyulya-2019-goda%2Fzavtra-zavisit-ot-nas%2F

No dobrze, a co u Żydków? - Zajrzyjmy na Jerusalem Post. Sprawy ważne i najważniejsze. A z tych najważniejszych; pamięć o Holokauście.

Sztuczna inteligencja ma zapewnić pamięć o sześciu milionach Żydów (co z tego, że to mit, pamięć ma być i już). A edukacja o Holokauście ma być obowiązkowa (!). Ale po kolei. 170-cio osobowa grupa nastolatków z American Jewish University (AJU) w Los Angeles, w ciągu pięciu dni starała się opracować aplikację pozwalającą przechowywać dane o poszczególnych osobach ocalałych z Holokaustu. Zwycięski zespół ConneXt przebił wszystkich, gdyż stworzył aplikację z wieloma atrybutami. Zawiera ona zakładki o nazwie Journey, Chat, Bios i Share, co pozwala użytkownikom tworzyć silne powiązania z indywidualnymi historiami z Holokaustu. Zakładka Podróż daje użytkownikom możliwość wyboru wieku, pochodzenia i historii osoby, która przeżyła. Dzięki funkcji Czatu użytkownicy mogą przesyłać wiadomość o wybranym ocalałym z Holokaustu; użytkownicy będą otrzymywali odpowiedzi stworzone przez sztuczną inteligencję w oparciu o zapisy związane z konkretną osobą, która przeżyła. Ten typ odpowiedzi sztucznej inteligencji ma pozwalać, by historia ocalałego przetrwała długo po jego odejściu (z tego świata). Obrazowo rzecz ujmując, ocalałego już nie będzie, ale program będzie odpowiadał tak jakby to sam ocalały robił. Sprytne, co? Oczywiście wszystko będzie można udostępniać, zapisywać, przesyłać, itd.
Ale to jeszcze nie koniec - aplikacja będzie mogła być wykorzystana w kształceniu w zakresie Holokaustu - nauczanie tego wydarzenia jest obecnie w programach szkolnych tylko w sześciu stanach USA, teraz pojawia się szansa, aby edukacja o Holokauście była obowiązkowa we wszystkich 50 stanach. A potem w Europie i na całym świecie. Wszyscy się cieszą, Polacy też?

/https://translate.google.com/translate?hl=en&sl=auto&tl=pl&u=https%3A%2F%2Fwww.jpost.com%2FJpost-Tech%2FBusiness-and-Innovation%2FAI-to-preserve-holocaust-survivors-stories-long-beyond-their-years-595198

A co słychać w najpotężniejszym państwie świata, w Chinach - oczywiście? (Niektórzy wciąż jeszcze myślą, że najpotężniejszym państwem jest USA? - Gdyby tak było to Polacy by jeździli na targi do Ameryki a nie do Chin).
Jak donosi chińskie radio polskie firmy spożywcze są obecne na targach SIAL CHIAN 2019. Serce rośnie na taki news, co nie?

"Są to największe targi spożywcze w Azji. Targi potrwają 3 dni. Powierzchnia wystawiennicza obecnych targów wynosi 199 tys. 500 metrów kwadratowych i jest podzielona na 17 hal. Na targach zostanie zaprezentowanych 4300 markowych produktów. Przewiduje się, że na obecnych targach będzie 112 tys. zwiedzających z branży. W targach także bierze udział około 60 polskich firm, takich jak Mlekovita SM, Polish Dairy, Wozniak Group, Lactex Poland, PHZ SM Lacpol, Pokoj Cooperative, Blueberry Roasters, Kultowy Browar Staropolski, Spomlek Dairy Cooperative oraz Przedstawiciele Polskiej Izby Mleka, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi itp."

/polish.cri.cn/1364/2019/05/14/27s143520.htm

 

I co, jestem tak dobry jak Białas? Co tam, chyba lepszy, bo on tłumaczył tylko ruskie artykuły z niemieckich portali, a ja jestem uniwersalny.

-------------------------------------------------------------

Można też napisać coś od siebie. Napiszę np. po co w ogóle pisać? Jaki jest sens pisania? W ogóle? A na niszowym portalu Neon24.ru?
- Wiem, wiem, to pomyłka, portal już nie jest .ru, ale .pl: NeOn24.pl. Tylko jeszcze mało kto w Polsce to wie. Kto oprócz bywalców Neonu wie, że ruska agentura z tego portalu została pogoniona i teraz to ma być Forum Wszystkich Polaków?

Ale jakże to ma się stać, skoro nie znamy linii programowej, a różni nawiedzeni wymyślają kolejne odmiany pluralizmu: pluralizm polski, pluralizm uprawniony, pluralizm właściwy, pluralizm dla upośledzonych, a nawet pluralizm satanistyczny. Krótko mówiąc pluralizm pluralizmowi nierówny, a jak ktoś jeszcze tego nie wie, to niech poczyta notki jednego takiego myśliciela nad myśliciele, filozofa nad filozofy, mędrca nad mędrce, takiego co to jedną zwykłą nazwę potrafi podzielić na czworo, a następnie spłodzić o tym co najmniej cztery obszerne notki, takie na 5 000 wyrazów każda.

No ale miałem pisać o tym pisaniu. O pisaniu notek w ogóle. Ponoć jest tak, że przez pisanie notek nie można nikogo przekonać do swoich poglądów (ciiii, Putler tego jeszcze nie wie, i niech tak zostanie, niech dalej finansuje Olgino, bo co nasze ruskie trolle zrobią, jak ich poślą na zieloną trawkę?).

Ale to dopiero pół biedy, bo okazuje się, że przekonania polityczne wynikają wprost z genów. Prawicowość, lewicowość zależy podobno od tego co odziedziczyliśmy po rodzicach. Więc ja się dziwię, jacy porąbani spłodzili totalnych? Albo skąd się wziął gorszy sort? A skąd się wzięły ruskie trolle i miłośnicy Putlera? Czyżby ich przodkowie przyjechali tu w czasie II-ej wojny światowej na ruskich czołgach?

Ja chyba tego nie rozgryzę, ale może tutejsi komentatorzy mi w tym pomogą? 

-------------------------------------------------------------

Ps. Jakby ktoś się nie poznał na przenośniach zawartych w notce, sarkazmach, humorze, odnośnikach, tłumaczeniach, zapisach i opisach; jakby kroś poczuł się urażony, obrażony, dyskryminowany, poniżany, okłamany, zmanipulowany... - uprzejmie wyjaśniam i proszę, aby wziął pod uwagę, że:

TO JEST NOTKA TYLKO DLA KUMATYCH :)

 

KOMENTARZE

 • @Autor
  Siedż dalej , przy klawiaturze . Salut :)))))
 • @Repsol 23:45:28
  Dzięki za radę. Pozdro :)))))
 • Jak
  To nieszczęście Duda był ostatnio w Judesej, to p. Trup wyraził nadzieję, że Polska będzie miała świetne stosunki z Rosją. Czyli rozkaz jest już wydany, ciekawe jak to zniosą Sakiewicz z Macierewiczem? Chyba o
  szaleją. Proponuje zmienić narrację, bo inaczej Żorżeta będzie marszczyć brwi.
 • @zbig71 00:19:09
  " p. Trup wyraził nadzieję, że Polska będzie miała świetne stosunki z Rosją. Czyli rozkaz jest już wydany"

  Paliaki nadał planują napaść na Russia.
 • @Talbot 06:15:23
  Z motyką na słońce
 • Jesteś dobry jak...
  Ale niekumaty. Nie znasz tutejsze realia.
  Od tłumaczeń całej prawdy całą dobę był tu kolega bezmetki.
 • @fretka 09:05:48
  Mam nadzieję że wznowi pisanie
  Oby
  To że wielu boli naga prawda o Rosji to wcale się nie dziwię.
  Bo to nie tak tutaj miało być
  Nie tak
  I komu to przeszkadzało?
  Komu?

  8-))))))
  pzdr.

  ps.
  a z ciekawości dodam że na Jego blogu mam...bana
 • @Husky 09:19:44
  Oj wróci. Możesz być pewny.
  P.S. Hej, jest tu jeszcze jakiś Polak piszący z Polski? Jak jesteś to się odezwij, dobry człowieku!
 • @fretka 09:38:20
  "P.S. Hej, jest tu jeszcze jakiś Polak piszący z Polski?"

  Jest Ślepa Mańka pisząca z Rosji - "Kurica nie ptica, Polsza nie zagranica"
 • @Husky 09:19:44
  //a z ciekawości dodam że na Jego blogu mam...bana//
  To mały pikuś, ciesz się, że nie rozkułaczył.
 • @Talbot 09:56:00
  Dzień dobry. A Ty już dzisiaj odebrałeś bogatym i rozdałeś biednym?
 • Autor
  widząc punktacje tego postu, ze wstydu autor ambitny winien zeżreć publicznie swój krawat.......

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

ULUBIENI AUTORZY