Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
212 postów 2679 komentarzy

Zwiastun Świtu

Mind Service - Poszukuję, badam, odkrywam, uświadamiam, prowokuję.

Dowody na użycie broni chemicznej przez wojska Assada

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Francuzi opublikowali raport z którego wynika, że wojska Assada wielokrotnie w tym roku używały broni chemicznej przeciwko swoim przeciwnikom oraz ludności cywilnej.

Atak sarinem sił reżimowych na przedmieścia Damaszku 21 sierpnia miał uniemożliwić zbrojnej opozycji ofensywę na ważnym strategicznie odcinku - udowadnia francuski raport opracowany na podstawie odtajnionych informacji wywiadu.

Analiza zebranych przez nas informacji prowadzi nas do wniosku, że 21 sierpnia tego roku reżim syryjski przeprowadził atak na przedmieścia Damaszku będące w rękach sił opozycyjnych, używając do tego celu zarówno środków konwencjonalnych jak i dużej ilości substancji chemicznych – czytamy w raporcie opracowanym na podstawie informacji wywiadu francuskiego.

Jak wynika z raportu nie można mieć wątpliwości co do użycia przez reżim syryjski broni chemicznej co najmniej w dwu przypadkach w tym roku. 29 kwietnia przeprowadzony został atak na miejscowość Saraqeb ok. 30 km. na południowy wschód od miasta Idleb. Helikopter armii syryjskiej wystrzelił nad  zachodnią częścią miasta niewielkie pociski z których wydobywał się biały dym.

Zatruciu uległo około 20 osób. Znalazły się w lokalnych szpitalach gdzie kontaminacji uległ także personel medyczny. Analizy potwierdziły użycie sarinu.

W połowie kwietnia czterdzieści osób zatruło się sarinem w Jobar, wschodniej dzielnicy  Damaszku. Analiza próbek biomedycznych  w warunkach zweryfikowanych przez francuski wywiad wykazała użycie sarinu.

Na podstawie tych faktów jak  i sprawdzonych prze wywiad informacji po ataku 21 kwietnia , Francuzi dochodzą do wniosku, że odpowiedzialny za zbrodnię jest reżim syryjski, który całkiem świadomie podjął decyzję. Jak piszą autorzy, rozkaz użycia broni chemicznej może wydać jedynie prezydent Baszar Assad lub osoby z jego najbliższego otoczenia.

Szukając odpowiedzi na często stawiane obecne pytanie dlaczego Asad miałby się zdecydować na użycie sarinu w sytuacji gdy wydaje się wygrywać konfrontację z rebeliantami  w raporcie francuskiego  wywiadu można znaleźć twierdzenie, iż atak sarinem miał charakter prewencyjny. Reżim obawiać się miał ofensywy sił opozycyjnych. Pragnął także zapewnić bezpieczeństwo rejonu Moadamiye położonego niedaleko lotniska wojskowego w którym znajdują się obiekty wywiadu lotniczego. - Jest jasne, w świetle badań celów tego ataku, że jedynie reżim  mógł zaatakować miejsca o tak ważnym strategicznym znaczeniu dla opozycji – czytamy w raporcie.

Jak piszą autorzy raportu Syria z zapasami 100 ton broni chemicznej jest w posiadaniu jednego z największych arsenałów tej broni na świecie. Posiada kilkaset ton iperytu siarkowego czyli gazu musztardowego w formie finalnej; ma też kilkaset ton gazu VX, który jest najbardziej toksycznym chemicznym środkiem bojowym.  Zasadniczą część arsenału stanowi kilkaset ton sarinu.

Zgromadzą broń tego rodzaju armia syryjska jest w stanie dostarczyć do wybranych punktów przy pomocy różnych nośników. Ma więc do dyspozycji :

- rakiety typu Scud C o zasięgu do 500 km. Są one zdolne do przenoszenia wszystkich trzech rodzajów gazów bojowych.

- rakiety Scud B mogą przenosić pociski z sarinem oraz VX na odległość do 300 km

- rakiety typu M600 o zasięgu 250-300 km dostosowane do broni chemicznej

- rakiety SS21, które mogą przenosić dowolne pociski z bronią chemiczną na odległość do 70 km.

- bomby lotnicze z zawartością sarinu. W zależności od modelu mogą one zawierać 100-300 litrów gazu

- pociski artyleryjskie kalibru 302 i 320 mm umożliwiające atak pociskami chemicznymi na odległość do 50 km.

 

za rp.pl: http://www.rp.pl/artykul/1043031,1045642.html

KOMENTARZE

 • @Autor
  No tak, ale.....gdzie są ciała rebeliantów zatrutych podczas ataku gazowego?

  Pozdrawiam.
 • @
  ...a ja Francuzom nie wierzę ...to naród ze wszech miar fałszywy...taki sam jak niemiecki...ten raport możesz włożyć między bajki ...ja tak robię ...pozdrawiam niepoprawnie
 • @trybeus 19:39:04
  Jak dla mnie ten raport jest sto razy bardziej wiarygodny niż dziesiątki przedruków propagandowych z news.ru, które od dłuższego czasu kształtują świadomość czytelników neon24.pl
 • @Autor
  Pan widocznie jest wielkim milosnikiem czosnku.
 • @Mind Service 19:45:09
  ...ja nie muszę szukać na portalach news.ru...działania "rebeliantów" są takie same we wszystkich krajach, gdzie "stabilizację" chcą zaprowadzić żydki...tzw. rebelianci, to zazwyczaj najemne bandziory, którzy lubią robić rozpierdówę za pieniądze...


  http://www.youtube.com/watch?v=pSvvRJP98v4

  http://www.youtube.com/watch?v=rr-iIy4BKos
 • @Robert.Grunholz 20:05:44
  Obama: Większość członków G20 zgadza się, że za atakiem chemicznym stoi syryjski reżim:

  http://www.tvn24.pl/obama-wiekszosc-g20-zgadza-sie-ze-za-atakiem-chemicznym-stoi-rezim,352703,s.html

  Większość obecnych na szczycie G20 przywódców zgadza się co do tego, że za atakiem chemicznym w Syrii stoi reżim Baszara el-Asada - powiedział prezydent USA Barack Obama na kończącej szczyt konferencji. Dodał jednak, że nie wszyscy przedstawiciele największych gospodarek świata są zgodni, aby przeprowadzić interwencję bez mandatu ONZ. Ostrzegł natomiast, że brak reakcji na użycie broni chemicznej w Syrii ośmieliłby "bandyckie państwa" do sięgnięcia po taką broń.

  - Sytuacja w Syrii stanowi niebezpieczeństwo dla światowego pokoju i bezpieczeństwa - mówił Barack Obama w czasie konferencji prasowej kończącej szczyt G20. Podkreślał, że syryjska wojna powoduje coraz większą destabilizację w regionie, zagraża bezpośrednio krajom takim jak Turcja, Izrael czy Jordania, rodzi również ryzyko, że broń chemiczna trafi w ręce ekstremistów.
 • @Robert.Grunholz 20:22:01
  To dziwne: wszyscy się mylą, tylko ruscy dziennikarze wiedzą jak było naprawdę...

  Cameron: Londyn ma nowe dowody na użycie broni chemicznej w Syrii

  Mamy nowe dowody na użycie broni chemicznej w Syrii - powiedział premier Wielkiej Brytanii. David Cameron rozmawiał z telewizją BBC po przylocie do Petersburga na szczyt G20.

  Szef brytyjskiego rządu powiedział dziennikarzowi tej stacji, że dowodów dostarczyli brytyjscy naukowcy, którzy badali próbki pobrane na przedmieściach Damaszku.

  Zdaniem Camerona, jest też coraz więcej dowodów na to, że za atakiem chemicznym stał reżim Baszara al-Asada.

  Amerykanie twierdzą, że w ataku zginęło ponad 1400 osób.

  IAR/BBC/dabr
 • @Robert.Grunholz 20:05:44
  ...niestety, filmiki już niedostępne...rzydki czyszczą , aż miło ...:)
 • @Amarant 20:27:16
  //koro Assad ma tak bogate zapasy broni chemicznej to przecież już dawno by tego użył w walce z tymi najemnikami i fanatykami islamskimi, a nie zrobił tego.//

  - Właśnie odwrotnie. Wielokrotnie w ciągu tego roku używał broni chemicznej przeciwko powstańcom i ludności cywilnej. Raporty są jednoznaczne.
 • @Robert.Grunholz 20:36:00
  - Atak na osobę zamiast argumentów? Cienko, cienko. Poszukaj lepiej tych filmików, które jakoby były i się zmyły. I to tak szybko, że news.ru nie zdążyła ich skopiować?
 • Rebelianci przyznają się do ataków gazowych
  http://www.youtube.com/watch?v=V5kda1KhqlU

  http://www.prisonplanet.pl/polityka/rebelianci_przyznaja_sie,p399642754
 • @Mind Service 20:16:42
  Hehe, a jako autorytet podajesz Obamę, czy TVN24? A może oby dwa? Bo wiarygodność w sumie na tym samym poziomie...
 • kiedy zobaczymy koronny dowód winy rządu syryjskiego w postaci fotograqfii ruchomych laboratoriów
  podobnych do irackich lub chociażby ich rysunkow wykonanych przez CIA lub innych sjonistycznych kabotynow?
 • @Talbot 20:45:55
  - jasne. W jakim celu mieli by się ci rebelianci przyznać do użycia broni chemicznej? To jest w ich interesie? Taka to wiarygodność...
 • @Robert.Grunholz 20:46:23
  //Mieliśmy tu np. kiedyś niejakiego Jana Bogatko, który z racji braku możliwości w udowadnianiu swoich racji lubował się w oskarżaniu wszystkich o bycie agentami KGB. Zapomniał chyba, że sam się przyznał do współpracy z CIA. //

  - No ale co mnie obchodzi kogo Ty tu kiedyś miałeś. Ode mnie żądasz dowodów, a sam powtarzasz ruskie brednie wyssane z palca na zlecenie Putina. Coś nie tak z tą Twoją konsekwencją, nie uważasz?

  BTW, ja się nie przyznam do żadnej współpracy z CIA, Mossadem czy czym tam chcesz, bo jestem zwykłym człowiekiem; nie to co jak niektórzy tutaj - jak podejrzewam.
 • @Robert.Grunholz 21:02:32
  Nie mam zamiaru siać tu żadnej dezinformacji, jedynie prezentuję swój punkt widzenia, zresztą zgodny z przeważającą większością światowych mediów. To, że na neon24.pl króluje jedynie słuszna prawda to mnie akurat mało obchodzi. Jestem odporny na propagandę i manipulację. Zwłaszcza ruską.
 • @Mind Service 20:56:14
  http://www.youtube.com/watch?v=ia0_wpwhGi0
 • @Talbot 21:08:00
  - Od dawna uważam, że to chore ambicje imperialne Rosji są główną przeszkodą pokoju na Bliskim Wschodzie. W pierwszej kolejności Zachód powinien wykopać z Syrii Ruskich, a potem rzeczywiście jak mówi MM Kolonko nie ingerować w konflikt religijny wśród muzułmanów. Powinniśmy ograniczyć się do usunięcia Assada i likwidacji broni chemicznej. To wszystko. Musimy powstrzymać rzeź niewinnych cywilów. Fanatycy niech się wyrzynają jak to lubią. Takie jest moje zdanie.
 • @Robert.Grunholz 21:09:07
  //Pan tutaj wyjeżdża//...

  - Nie jestem żadnym panem. Masz jakąś manię prześladowczą?
 • @Mind Service 20:16:42
  Mind masz już 7 jedyneczek, ode mnie dostajesz ósmą. Ciebie wsadzili tu chyba jako prowokatora, żeby nas wyłowić. Bo wiesz, nerwy puszczają i porządni ludzie nie wytrzymują, i przez takiego jak Ty, nieszczęśnicy się ujawniają.
 • @Jan Szczepanik 21:21:31
  //Mind masz już 7 jedyneczek, ode mnie dostajesz ósmą. Ciebie wsadzili tu chyba jako prowokatora, żeby nas wyłowić. Bo wiesz, nerwy puszczają i porządni ludzie nie wytrzymują, i przez takiego jak Ty, nieszczęśnicy się ujawniają.//

  - nieszczęśnicy się ujawniają - powiadasz... he he he. Dobre. Obśmiałem się :)
 • @Robert.Grunholz 21:24:33
  Bardziej przychylnym okiem patrzyłbym na Ruskich gdyby zabrali swoje cztery litery z Polski.

  Zresztą do Rosjan nic nie mam, za to do ich imperialnej polityki tak.
 • @
  "... Francuzi dochodzą do wniosku, że odpowiedzialny za zbrodnię jest reżim syryjski,...."
  Dochodzą do wniosku na podstawie poszlak a nie dowodów. Jest to kolosalna różnica. To ze kiedyś ktoś MOŻE się spierdział nie znaczy że
  dzisiaj to zrobił! Tak jak przedtem było "może" tak teraz są "2 X może".
  Wszystkie te insynuacje są śmieszne i zarazem żałosne.
 • @Robert.Grunholz 21:26:20
  //A kim, panią? To przepraszam, sugerowałem się po nicku. Jakoś tak męsko brzmi.//

  - no widzisz, jak już zaczynasz żartować to już lepiej to wygląda :)
 • @Ranger 21:31:45
  //A wie pan co to stowarzyszenie SOWA?

  Byli oficerowie WSW (kontrwywiad/wywiad) wywieraja wplyw "na postawe redakcji", vice-nacz to opcja pro-ZSRR, jest tu jeszcze co nie co :)//

  - He he, a nie boisz się to pisać tak otwarcie?
 • @Stara Baba 21:30:29
  Francuzi doszli do takich wniosków, bo im takie wnioski przekazał Mossad.
 • @Talbot 21:38:17
  Możliwe, jednak to Francuzi są odpowiedzialni za swoje, jak by nie było, suwerenne opinie i nie Izrael a Francja stawia się w pozycji dwuznacznej.
 • @Robert.Grunholz 21:55:50
  No to się ujawniłeś i określiłeś...

  Kto następny?
 • @Skanderbeg 22:10:07
  //Kim jest Mind Service?
  SOjusznikiem Al Kaidy i Usraela. Za darmo? Nie wiem//

  - u ar wrong, baby - he he he
 • @Robert.Grunholz 22:11:58
  szkoda nerwów na tę syjonistyczną wtykę. Ma chyba człowiek zupełnie wyprany mózg, jeśli powołuje się na TVN24 i podobne rządowe manipulatory. Lepiej się przespać w spokoju.
 • @Robert.K 19:48:31
  "Pan widocznie jest wielkim milosnikiem czosnku."

  A ja cholibka przepadam za czosnkiem. I co teraz? Czy miteż grozi taka abberacja mentalna jak prezentuje autor? A to się da jakoś zapobiec? Jakbym poswięcił na ten przyklad przed wprowadzeniem do przewodu pokarmowego? Poradź brachu Lachu!
 • @Mind Service 21:17:47
  wykopać ruskich i zasiać mind service,

  ostatni raz zniżyłem się do tego, aby się odzywać do amerykańca.
 • @Robert.Grunholz 21:55:50 otóż to
  skoro tu jeszcze bywasz, to napisz na ten temat notkę, prześmiewczą, z ikrą.

  Może trochę naiwnych przejrzy.
 • @Mind Service 20:38:30
  A ty chyba llubisz ten news.ru, co? Ciągle sie tylko na to powołujesz.
  To powiedz jakimi źródłami gardzisz - NYT?
  czytam cie od dawna i aż sie zarejestrowałem, żeby z tobą pobajerzyć ociupinke.
  To który teraz rok macie? Ja już sie pogubiłem.
 • @Robert.Grunholz 22:17:09
  Niestety, wielu Polaków podziela te opinie, co ich ameryka kopnie w dupę, to mówią, że to znowu ruski go prześladują.
 • @Mind Service 21:07:55
  "Jestem odporny na propagandę i manipulację. Zwłaszcza ruską."

  Hahahahaha! Bo padne :)
  No tożeś bratku wpadł. Tylko dobrze wyszkolony osobnik jest odporny.
 • @Mind Service 21:17:47
  Ile dają za taki news jak ten?
  Może i ja sobie dorobie.
 • @Mind Service 20:16:42
  Kłamał Oba ma, TVN/WSI24, czy też 11 z 20 członków G20 tak twierdzi, z czego prócz Wielkiej Brytanii, Stanów, Francji i Niemiec, siedmiu jest tak zastraszonych, że woli nic nie mówić.
 • 13 pał...
  To chyba rekord wszechczasów.
  U nas na wsi to taki 13pałowiec za stodołe by się wstydził iść. A co dopiero newsy pisać publicznie.
  Też dałem. Nie wolno sie wyłamywać.
 • @ogłupiony umysł
  to, że wstawiłem się za Tobą w słusznej sprawie, nie znaczy, że zgadzam się z Tobą w Twoim światopoglądzie. Jesteś nikim i nie mam zamiaru analizować Twojej osoby (szkoda mi czasu) Mam tylko nadzieję, że błądzisz.. Ani mnie grzejesz ani ziębisz, ale po tej notce stajesz się kolejnym GPS-em. Nie jesteś przecież tak głupi aby wierzyć w to co piszesz! Zmądrzej albo skończ z tym co robisz, bo te srebrniki przed sznurem Cię nie uchronią.. dobrze radzę, na razie jako przyjaciel.. Pozdro.
 • @Pies na Trolle 22:56:44
  ...piętnastopałowiec :)
 • Baruch Banana
  ma takie same dowody na użycie broni chemicznej przez rząd syryjski jak ten PRL-owski milicjant który zeznał przed sądem: "na ciele poszkodowanego widać było wyraźne ślady pogryzienia przez czarnego psa".
 • @Mind Service
  "Jak piszą autorzy raportu Syria z zapasami 100 ton broni chemicznej jest w posiadaniu jednego z największych arsenałów tej broni na świecie.

  Posiada kilkaset ton iperytu siarkowego czyli gazu musztardowego w formie finalnej; ma też kilkaset ton gazu VX, który jest najbardziej toksycznym chemicznym środkiem bojowym. Zasadniczą część arsenału stanowi kilkaset ton sarinu."

  Czy to jakieś cudowne rozmnożenie ? - najpierw, że 100 ton wszystkiego, a później, że kilkaset (ponad 100) ton iperytu, kilkaset ton VX, kilkaset sarinu ?

  Czyżby się opuszczało lekcje matematyki ? :)

  Pozdrawiam
 • @Ranger 21:31:45
  "A wie pan co to stowarzyszenie SOWA?

  Byli oficerowie WSW..."

  WSW - 1:34

  http://www.youtube.com/watch?v=ogL3-pChBJk

  Pozdrawiam
 • Assad nie jest taki głupi, by używać gazu kiedy akurat przyjechała
  komisja międzynarodowa.

  To ewidentna prowokacja, a zdjęcia nie są dowodem.
 • Analiza porównawcza syryjskiej armii i "syryjskich rebeliantów"
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/analiza-porownawcza-armii-syryjskiej-syryjskiej-rebelii-2013-08
 • Asma Assad -żona Prezydenta Syrii na spotkaniu z matkami żołnierzy poległych w walce z rebeliantami-najemnikami:
  http://www.youtube.com/watch?v=nA0tf1AwsTs

  Mądra i piękna kobieta, przy tym taka bezpośrednia i bezpretensjonalna. Prawdziwa dama.

  USrael jak na razie osiągnął jedno. Udało mu się zjednoczyć przeciwko sobie, poza małymi wyjątkami, ludzkość całego świata.
 • @Mind Service
  Hej! Hej!

  Syria dla Syryjczykow! A Ty lepiej skoncentruj sie na Polsce, w ktorej rząd wymordowal o wiele wiecej opozycjonistow, i zadny obcy kraj tym sie nie zainteresowal.
 • Niewierygodne.
  Jakie dowody? - znów opinie... Najprawdopodobniej powtarzane kłamstwa.
 • Amerykanie w Iraku użyli
  tysiące pocisków z wzbogaconym uranem i co?Izrael podczas akcji "płynny ołów" używał różnych świństw przeciwko ludności cywilnej i co?wymieniać dalej?
  Tak jak pisał "Trybeusz" Francuziki to fałszywy narodek,mający krótką pamięć od czasu hasania w Algierii.Pozdrawiam.
 • @Pies na Trolle 22:26:24
  Podpowiem ja: chyba coś 5700 rok, był niedawno przez nich obchodzony. Pzdr!
 • @Robert.Grunholz 20:36:40
  On go nie posiada, potrafi tylko kopiuj i wklej. Pzdr!
 • Bezmuzgu czili Not Mind
  Bzdury... nic nie dzieje się bez celu... a jedynymi beneficjentami zajęcia Syrii jest Izrael, torując sobie drogę do Iranu. Syria to bardzo ważny kanał transportu ropy naftowej. Przestań przypuszczać i pierdolić bzdety i zobacz jakie są fakty. Płaci ci Izrael za krzewienie takich bredni? - Na naszych oczach kończy zmienia się porządek świata. USA nie mają już takiej siły żeby trzymać za pysk cały Bliski Wschód. Mimo gigantycznej przewagi technologicznej i militarnej nie są w stanie kontrolować takiej liczby konfliktów która toczy się na Bliskim wschodzie. Irak i Afganistan nauczyły USA, że można wygrać militarnie i przegrać politycznie. Władza w Iraku, Afganistanie, Egipcie czy Libii nie jest władzą którą chciały by tam mieć Stany. W Syrii Amerykanie nawet nie wiedzą kogo poprzeć: Asada za którym stoi Rosja, czy opozycję za która stoi Al Qaeda. Mogą zbombardować wojsko, ale szansa na rząd który będzie sprzyjał USA są w Syrii zerowe.
 • @Zdzich 03:05:45
  Czy to nie jest dziwne, że jedynym adresatem listu od Papieża Franciszka jest W. Putin? Widocznie papież uznał, że pisanie do zwolenników sodomii byłoby rzucaniem grochem o ścianę. Wczoraj na konferencji prasowej Putin o tym liście powiedział: otrzymałem list od papieża. W liście tym prosi mnie o wysiłek w celu utrzymania pokoju w Syrii. Ja o tym liście i prośbie papieża pamiętam.
 • @Mind Service 21:07:55 "....Nie mam zamiaru siać tu żadnej dezinformacji, jedynie prezentuję swój punkt widzenia,
  zresztą zgodny z przeważającą większością światowych mediów..."

  Uważam , że zdecydowana większość komentarzy w sprawie wojny
  w Syrii prezentująca "....swój punkt widzenia..." jest kompiilacją wiadomości przeczytanych w mediach... czy to głównego nurtu ,
  czy też alternatywnego... To słówko "swój" jest zatem na wyrost, bo nikt nie stwierdził , że ma własne , wiarygodne źródła informacji...

  A źródła mogą być i takie jak np. http://orientalreview.org/2013/09/04/american-generals-stand-between-war-and-peace/,
  w którym analizuje się wstrzymanie ubiegłotygodniowego
  ataku jako pewnego rodzaju buntu generalicji amerykańskiej przeciw Barackowi O.

  W podobnym tonie pisano także w prasie niemieckiej...


  Prawo do zabijania ludzi jest prawem obrony albo agresji...
  Jaką obronę ma na myśli 36 letni , bardzo młody zatem, mężczyzna
  Benjamin J. Rhodes , zastępca doradcą ds. bezpieczeństwa narodowego,
  że zachęca do agresji ???

  Generałowie amerykańscy podobno nie uwierzyli w kompetencje tego młodego człowieka , ale media główne , jak świadczy post, tak...

  Może za sprawą brata zastępcy ds. bezpieczeństwa ...Pan David Rhodes
  jest szefem CBS News ....???

  XXXX
  Zapraszam http://zbigniewjacniacki-zyciemojeinasze.blogspot.com/
 • @Robert.Grunholz 21:55:50
  Mordowali nas przez kilka wieków, a nadal większość blogerów na tym portalu kocha Rosjan. Niewytłumaczalna miłość ofiary do kata.
 • @Mind Service 10:43:05
  Ja not mind Rosjan a raczej sowieckich chazarów nie kocham i kochał nigdy nie będę, lecz mam trzeźwy osąd sytuacji. Zresztą dyskusja z tobą jest jałowa szalom not mind(a service to od robienia lodów, etc... pewnie?)
 • @Kula Lis 10:51:50
  Zajmij się swoją działalnością servisową not mind, to pewnie lepiej robisz, a nie zajmuj się pisaniem bzdur.
 • @Robert.Grunholz 20:36:00
  Po to polecają drogi Robercie, abyśmy mogli je skompromitować w rzeczowej polemice. :)

  Pozdrawiam.
 • Syria: wyciekło nagranie z bestialską egzekucją żołnierzy. To kłopot dla USA?
  Syria: wyciekło nagranie z bestialską egzekucją żołnierzy. To kłopot dla USA? Świat obiegło nagranie, na którym widać, jak syryjscy rebelianci dokonują bestialskiej egzekucji żołnierzy reżimowego rządu Baszara al-Asada. Tuż przed oddaniem śmiercionośnych strzałów, mówią: "Oto nasza przysięga: będziemy się mścić". Amerykańska prasa nie ma wątpliwości: to nagranie będzie bardzo kłopotliwe dla Baracka Obamy, który chce zaatakować reżim Asada. Na nagraniu widać siedmiu związanych, rozebranych do naga i przygniecionych do ziemi żołnierzy armii Asada. Nad nimi stoją uzbrojeni rebelianci, gotowi do dokonania bestialskiej egzekucji.

  Tuż przed oddaniem strzałów, ich lider Abdul Samad Issa, znany jako "Wujek", mówi: "Oto nasza przysięga: będziemy się mścić". Po chwili posyła pierwszą kulę.

  Te przerażające sceny zostały sfilmowane w kwietniu 2012 roku. Przemycił je jeden z byłych rewolucjonistów, który - jak twierdzi dziś - w pewnym momencie "czuł się porażony skalą brutalności działań" podejmowanych przez swoich towarzyszy. Nagranie przekazał redakcji pisma "New York Times".

  Nagranie staje się właśnie mocnym argumentem tych, którzy sprzeciwiają się interwencji USA w Syrii. Ich zdaniem, świat nie powinien aktywnie wspierać rebeliantów, którzy stosują metody bardzo podobne do tych, jakie podejmuje reżim.

  Widoczny na nagraniu Abdul Samad Issa - znany jako "Wujek" - to jeden z liderów rewolucjonistów. Przydomek zyskał po tym, jak dwóch jego bratanków zostało jego zastępcami. Uważa się, że Issa dysponuje grupą ok. 300 żołnierzy gotowych do przeprowadzania tego typu egzekucji na żołnierzach służących reżimowi.

  Jak przypomina amerykańska prasa, jego ojciec był przeciwnikiem Hafeza al-Assada, ojca obecnego dyktatora.

  Według "Daily Mail", opublikowane filmy to duży problem dla Stanów Zjednoczonych, które wciąż nie podjęły decyzji ws. ataku na Syrię. Zwłaszcza, że to nie pierwsze tego typu nagranie. Wcześniej ujawniono film, na którym można zobaczyć, jak jeden z rebeliantów je serce porwanego żołnierza.

  "Będziemy zjadać wasze serca i wątroby" - mówi jeden z widocznych w nagraniu rebeliantów, zwracając się do żołnierzy lojalnych wobec Baszara al-Asada.
 • @Kula Lis 11:30:27
  You mindless personal to co powyżej to także robota Rosjan?
 • @Kula Lis 11:32:42
  Obamie i You mindless personal gratuluję nowych "kumpli", obcinaczy głów, zjadaczy wątroby i serc.
 • @Paweł Tonderski 11:09:33
  - Jasne, skompromituj. Napisz, że nie obchodzą cię mordowani w bestialski sposób ludzie, w tym dzieci:

  http://wpolityce.pl/site_media/media/cache/3a/2f/3a2f683949c6f291688e93019a3b5154.jpg

  Niemal pewne jest, że reżim Assada, podczas tłumienia konfliktu w Syrii, posłużył się najbardziej okrutną bronią, czyli atakiem w ludność cywilną – w tym w bezbronne, małe dzieci.

  Jak informują media, podczas prawdopodobnego użycia broni chemicznej w Syrii mogło zginąć nawet 1300 osób. Jeżeli te informacje się potwierdzą, to najbardziej porażające użycie broni chemicznej od 1988 r., kiedy to reżim Saddama Husseina zagazował w Halabji tysiące Kurdów.

  Wobec tak tragicznych wydarzeń świat musi podjąć zdecydowane kroki.

  Jeżeli Rada Bezpieczeństwa ONZ nie będzie w stanie podjąć decyzji w sprawie domniemanego ataku z użyciem gazu bojowego w Syrii, decyzje będą podjęte w „inny sposób”. Musiałaby być reakcja siłowa w Syrii ze strony społeczności międzynarodowej.

  - czyt. dalej: http://wpolityce.pl/galerie/60789-te-zdjecia-musza-poruszyc-swiat-rezim-assada-przekracza-wszelkie-granice-a-onz-umywa-rece
 • Z dedykacją dla przyjaciół Obamy
  Przeczytajcie, co napisali na Onecie, oraz komentarze pod artem...
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/syria-wycieklo-nagranie-z-bestialska-egzekucja-zolnierzy-to-klopot-dla-usa/krg0y

  A tutaj na ruskiej stronie...
  http://polish.ruvr.ru/2013_09_07/Bron-chemiczna-zastosowana-w-Syrii-mogla-trafic-tam-z-USA/

  I jeszcze to
  http://polish.ruvr.ru/2013_09_07/Syryjscy-bojowkarze-groza-personelowi-ONZ-zabito-11-pracownikow/
 • @Mind Service 11:41:02
  To zrobili Twoi przyjaciele z Izraela i z USA rządu federalnego, są już dostępne informacje i oświadczenia tzw. "rebeliantów" najemników islamskich między innym z al Kaidy, że to oni wykorzystali broń chemiczną, aby sprowokować interwencję militarną NATO w Syrii, jednak ty nadal chcesz nam wmówić, że to uczynił Asad.
 • @Talbot 11:58:10
  Zeznania świadków i poszkodowanych w Gucie Wschodniej pod Damaszkiem wskazują, że gaz paralityczno-drgawkowy został użyty przez bojówkarzy opozycyjnych – oświadczyła w wywiadzie dla szwajcarskiej telewizji członkini komisji śledczej ds. ewentualnych naruszeń praw człowieka w Syrii, Carla Del Ponte.
  http://www.wykop.pl/link/1631134/carla-del-ponte-potwierdza-uzycie-broni-chemicznej-przez-rebeliantow/
  http://www.wprost.pl/blogi/piotr_wozniak/?B=2739
 • @Mind Service 11:41:02
  Czy do Izraela z Polski w latach 50-60 nie schowała się najgorsza swołocz a po rozpadzie CCCP rzesza NKW-udzistów ???-i teraz jeszcze mamy nadstawiać swoje głowy dla syjonistycznych interesów ???-czyż nie
 • @Robert.Grunholz 12:02:44
  Po raz kolejny widać, kogo powinniśmy wesprzeć. "Reżim", jak to media określają to konstytucyjny rząd w Syrii, a rebelianci są bardziej terrorystami i fanatykami. Widzę tutaj jedno rozwiązanie, wesprzeć Assada, by zatrzymać tą eskalację przemocy wywołaną przez terrorystów.
 • @Mind Service
  Pomyśl przez chwilę samodzielnie.
  Jeśli wierzyć doniesieniom, że Asad ustabilizował sytuację, użycie przez niego broni chem, jeszcze w dużej ilości, jest bzdurą ciężką.
  Broni ABC zasadniczo używa się, gdy "nie idzie" i można utracić kontrolę. Ten pan i jego totumfaccy wiedzą, że Amerykanie przebierają nogami niecierpliwie żeby się wmieszać i pomóc "miłośnikom wolności" choć raczej pewne, że nie demokracji. Potrzebują pretekstu. I on im go daje????
  Nie ma takiego lotniska, którego nie warto by stracić, byle tylko nie mieć przeciwko sobie kilku flot, ONZtu i "koalicji pomocy"!

  Jeśli chcecie bić pianę o tą propagandę, będziecie musieli mi udowodnić, że PRZED tym domniemanym atakiem chem syt militarna Asada była niepewna.
  To jest możliwe. Tu wszyscy kłamią i być może pan silnoręki wcale tak mocno nie stoi, choć przyznają to nawet "koalicjoniści" i "bojownicy o wolność".
 • @Mind Service 11:41:02
  Nie epatuj nas tymi zdjęciami, tutaj piszą dorośli ludzie, to jest wojna, Izrael, USA i Wielka Brytania też nie przebierają w środkach w wojnie w Afganistanie i Iraku. Amerykanie, Izrael też używają broni chemicznej, fosforowej i jądrowej o małej sile rażenia i to już wielokrotnie czynili w Palestynie, Iraku i Afganistanie.


  Jak do tej pory nie przedstawiłeś żadnych dowodów na potwierdzenie tego, że to Asad użył broń chemiczną.
 • @Czartoryski 12:24:04
  Środowiska żydowskie w Stanach Zjednoczonych zdecydowanie popierają amerykański atak na Syrię. W wystosowanym do kongresmenów liście otwartym kilkudziesięciu rabinów i przywódców społeczności żydowskiej wezwało członków Kongresu do poparcia planu akcji zbrojnej. Poparcie dla ataku na Syrię wyraziły także organizacje żydowskie afiliowane przy partiach republikańskiej i demokratycznej. Republikańska Koalicja Żydowska rozpoczęła kampanię nacisków na kongresmenów i domagania się od nich głosowania za wojną. http://xportal.pl/?p=10263
 • @Robert.Grunholz 12:52:52
  Syryjscy bojówkarze grożą personelowi ONZ, zabito 11 pracowników.

  Uzbrojone ugrupowania w Syrii otwarcie grożą pracownikom ONZ, udzielającym pomocy ludności – oświadczyła wczoraj podsekretarz generalny pomocy humanitarnej ONZ Valerie Amos.

  Zabierając głos podczas konferencji wideo w siedzibie międzynarodowej organizacji, sprecyzowała, iż w Syrii zostało zabitych 11 pracowników ONZ.

  Amos poinformowała, że pogróżki pod adresem personelu humanitarnego ONZ „napływały ze strony różnych ugrupowań. „Z całą powagą podchodzimy do takich oświadczeń” – zapewniła podsekretarz.
 • @Robert.Grunholz 12:52:52
  Wiem!!! Pzdr!
 • @Robert.Grunholz 12:52:52 FRANCJA WSTECZNY BIEG WŁĄCZYŁA? JAK ZWYKLE?
  Ambasador FR w USA: mogą zaistnieć „dodatkowe trudności” w relacjach obu państw. Planowana przez Stany Zjednoczone operacja militarna przeciw Syrii „pociągnie za sobą katastrofalne skutki, które są trudne do przewidzenia" – powiedział ambasador Rosji w Waszyngtonie, Siergiej Kisliak. "Działania podejmowane poza ramami Karty Narodów Zjednoczonych nie są wzmocnieniem prawa międzynarodowego, a jego erozją i jesteśmy tym bardzo zaniepokojeni" – podkreślił dyplomata.

  Zapytany, jak widzi dalszy rozwój stosunków między Rosją i USA w najbliższej perspektywie, jeśli Amerykanie spełnią jednak swoje zamiary wobec Syrii, powiedział: "Podejrzewam, że w naszych stosunkach pojawią się dodatkowe trudności. I jest to przykre".
 • @Robert.Grunholz 12:52:52
  Mówienie o sytuacji na Bliskim Wschodzie pomijając całkowicie rolę Izraela jest podejrzane, wygląda raczej na propagandę niż rzeczowe podejście do tematu. Wiadomo, że Izrael praktycznie steruje polityką USA np. John Kerry Sekretarz Stanu w rządzie Obamy otwarcie lobbuje na rzecz Izraela. Ogromne pieniądze płynące z USA do Izraela i wiele udogodnień np. Izrael nie musi rozliczać się z tego na co przeznacza otrzymane środki. Jeśli żydzi mają takie wpływy w USA to jak Polska może widzieć swoją rolę w NATO? Przecież oni nigdy nie pozwolą aby Polska miała dostęp do ważnych informacji wywiadu albo żeby mogła wpływać politykę NATO. Taka ciekawostka ale wiele mówiąca ... Żydzi dzięki swoim wpływom w mediach doprowadzili np. do tego, że blisko 50% Amerykanów jest obrzezanych. Po prostu wmówili tym baranom, że to jest korzystne dla zdrowia.
 • @Mind Service 11:41:02
  Rachunek sumienia USA, czyli jak supermocarstwo stosowało straszliwą broń. USA przygotowują się do ukarania Syrii za użycie broni chemicznej. Amerykańska armia czeka jedynie na rozkaz prezydenta. Jednak Stany Zjednoczone wydają się być światowym szeryfem... z amnezją. Waszyngton nie raz sam decydował się w przeszłości na stosowanie wątpliwego, z moralnego puntu widzenia, rodzaju broni, także chemicznej. Oto rachunek sumienia supermocarstwa. Zbroją się na potęgę. W ciągu niespełna pół wieku przeprowadzili ponad tysiąc prób z bronią jądrową. W kilka lat rozpylili 20 milionów galonów jednej z najbardziej niebezpiecznej substancji, jaką zna ludzkość, powodując śmierć lub trwałe kalectwo 400 tysięcy ludzi i deformacje u pół miliona noworodków. Nie ratyfikowali (a w niektórych przypadkach nawet nie podpisali) najważniejszych dokumentów prawa międzynarodowego, m.in. traktatu ottawskiego (zakazującego produkcji i używania min przeciwpiechotnych), Konwencji o Prawach Dziecka czy Statutu Rzymskiego (powołującego do życia Międzynarodowy Trybunał Karny). Wsparli finansowo, logistycznie, militarnie i technologicznie kilkadziesiąt zamachów stanu. Wyszkolili ponad 60 tysięcy zagranicznych policjantów, żołnierzy i oficerów tajnych służb, a nawet kilku przyszłych dyktatorów w wyrafinowanej sztuce posługiwania się bronią, szantażu, prowadzenia wojny psychologicznej, przesłuchań, stosowania tortur i wykonywania egzekucji. W grze o najwyższą stawkę nie zawahali się poświęcić milionów ludzkich istnień. Wszystko owinięte w błyszczący celofan walki o demokrację, równość i wolność. I przewiązane wstążeczką z wypisaną na niej litanią praw człowieka. Z takimi zbrodniami na sumieniu kraj ten powinien już dawno zostać przez Stany Zjednoczone, samozwańczego Światowego Szeryfa, dotkliwie ukarany: w najlepszym przypadku ostrymi sankcjami gospodarczymi, izolacją na arenie międzynarodowej i piętnem lidera wśród państw zaliczanych do "osi zła", w najgorszym - interwencją zbrojną i rozliczeniem za popełnione zbrodnie. Tylko że wtedy Stany Zjednoczone musiałyby być sędzią we własnej sprawie. Całość tu: http://konflikty.wp.pl/kat,1020223,title,Rachunek-sumienia-USA-czyli-jak-supermocarstwo-stosowalo-straszliwa-bron,wid,15960997,wiadomosc.html
 • @Kula Lis 13:24:35
  Niedługo się okaże, że Smoleńsk zrobili Amerykanie do spółki z Izraelem.
 • @Talbot 13:34:16
  A Rosjanie tylko po nich tak po sowiecku zainscenizowali i sprzątali być może? Pzdr!
 • @Kula Lis 13:39:37
  Od początku brałem pod swoją rozwagę taki scenariusz. :))
 • @Robert.Grunholz 13:42:23
  Dlatego Obama nie przyleciał na pogrzeb, bo miał coś na sumieniu.
  Wulkan w Islandii mogli uruchomić małym ladunkiem wybuchowym, albo geoinżyniernją.
  Putin udostępnił im tylko swój teren i zorganizował przedstawienie. Nasze służby, pewnie też maczały w tym palce.
 • @Talbot 13:52:34
  Przede wszystkim "nasze"
 • @Paweł Tonderski 11:09:33
  "Po to polecają drogi Robercie, abyśmy mogli je skompromitować w rzeczowej polemice. :)"

  Też tak uważam. Jaki oszołom ten NadviceRednacz by nie był to chyba bez celu by takiego cóś nie puścił :)
 • @Mind Service 22:09:48
  "No to się ujawniłeś i określiłeś...

  Kto następny?" To może ja? Wiesz, mam kredyt do spłacenia to każdy grosz by sie przydał. Duzo daja za taką notkę? ja moge wysmarować ze cztery dziennie. Wiecej jak ranger.
 • @Bibrus 09:40:09
  "Amerykanie w Iraku użyli
  tysiące pocisków z wzbogaconym uranem " Wszystko sie zgadza, tylko to nie był wzbogacony uran. Trochę na odwrót. Ale traktuję to jako przejezyczenie. Reszta ok. :)
 • @Robert.Grunholz 13:58:35
  Inż. Cierpisz pisze o tym od początku. Sowieci zrobili nieudolnie maskirowkę(być może celowo na tzw. zaś?). Pzdr!
 • @trybeus 19:39:04
  Tym bardziej, że eksperci ONZ, którzy byli na miejscu - mówią co innego.
  Prawda czasu, prawda ekranu. Izrael kazał, diaspora wypełnia. Och, Adolfie, ty partaczu!
 • @Kula Lis 10:35:53
  Papież, jako golabek pokoju i milości, wyslal taki list do wszystkich tzw. liderow świata.

  A z drugiej strony, cale szczescie, ze mamy takiego Putina, z ktorym Obierak Banana musi sie liczyc. Gdyby nie Putin, juz caly Srodkowy Wschod bylby pod okupacją Izraela.
 • @Zdzich 15:32:52
  Na onecie napisali cytując Kerry'ego, że USA nie będą czekać na opublikowanie raportu ekspertów ONZ i zaatakują Syrię pomimo, że Europa jest przeciwna. Tak więc, atak może nastąpić w każdej chwili.
 • 6.09.2013 Manifestacja poparcia Syrii przed ambasadą USA
  Manifestacje, o których wszystkie żydo-media w Polsce milczą, nie informują Polaków.
  Strach ma wielkie oczy – to dobrze, a zbrodnie na Narodzie Syryjskim, światowy terroryzm, nawoływanie do wojen, mają syjonistyczną mordę.

  Konstytucja RP gwarantuje obywatelom prawo do zgromadzeń w celu wspólnych obrad lub wyrażenia wspólnego stanowiska. Jest to jeden z atrybutów politycznej wolności w jaką ustawodawca, którego władza w Polsce nie posiada legitymacji Narodu Polskiego, wyposażył Polaków.
  Jednak zgromadzenie na otwartej przestrzeni większej od 15 liczby osób, wymaga powiadomienia organu gminy najpóźniej na trzy dni przed planowanym zgromadzeniem.
  Przedstawiciel Ruchu Suwerenność Narodu Polskiego, przewodniczący planowanego przed ambasadą Izraela zgromadzenia, pan Sławomir Zakrzewski, złożył w wymaganym trybie władzom Warszawy odnośne zawiadomienie. Władze nie wyraziły zgody na zgromadzenie, a jako powód podały, że zawiadomienie o zgromadzeniu złożono o jedną godzinę za późno. Czy zatem błędny będzie wniosek, że syjonistyczne władze Warszawy tworzą wspólny front z syjonistami z Izraela?
  Z podobną praktyką miałem do czynienia, gdy składałem w sądzie odwołanie od wyroku niższej instancji występując o zwrot od państwa nieruchomości. Otrzymałem odpowiedź po 18 miesiącach, choć prawo przewiduje w takich przypadkach 3 miesiące dla instytucji państwa, że złożyłem swoje odwołanie o dzień za późno i mój wniosek o zwrot nieruchomości zostaje oddalony. Oczywiście, gdybym był Żydem sprawa zostałaby załatwiona natychmiast po złożeniu wniosku o zwrot.
  Tak jest realizowane prawo w totalitarnym żydo-systemie narzuconym Polakom.
  Tak, więc przed syjonistyczną ambasadą Izraela nie mogło być nas więcej niż 15 osób. Zostaliśmy jednak sfilmowani przez agentów Mossadu i pod eskortą policji przeszliśmy ulicami Warszawy pod syjonistyczną ambasadę USA.

  Przemówienie przed ambasadą Izraela przedstawiciela społeczności syryjskiej w Polsce, dr Nabila Al Malaziego

  http://www.youtube.com/watch?v=ly8zJAjRH8Q

  za: http://wiernipolsce.wordpress.com/2013/09/07/6-09-2013-manifestacje-poparcia-dla-syrii-przed-syjonistycznymi-ambasadami-w-warszawie/
 • @stanislav 16:15:44
  http://www.youtube.com/watch?v=phP1DoWkv0U
 • @stanislav 16:18:13
  http://www.youtube.com/watch?v=YpHF9T0sWW8
 • Polski i syryjski wrzesień
  Współczesna historia świata, historia XX i XXI wieku, jest areną syjonistycznych zbrodni na narodach Europy, Azji, Afryki, także obydwu Ameryk.
  Tak wiele narodów, tak wielu ludzi, w tym także i samych Żydów, ucierpiało, poniosło śmierć, z winy tak nielicznych syjonistycznych zbrodniarzy planujących i inicjujących światowe wojny, rewolucje, przewroty i zbrodnie terroryzmu.
  Dzisiaj, jedna z największych potęg militarnych świata, USA, rządzone przez syjonistycznych zwyrodnialców, rwie się do zbrodni, do ataku, na suwerenną Syrię, do zabijania niewinnych dzieci, kobiet, starców w imię haseł: obrony pokoju i demokracji, walki o Prawa Człowieka – ironia -?, absurd -? czy syjonistyczne zwyrodnienie przekraczające wszelkie granice człowieczeństwa -?
  Tak mało nas opowiada się po stronie Syrii i jej prezydenta Baszara al-Assada – taki obraz prezentują nam światowe media. Ale ten obraz jest zafałszowany, bo światowe media są opanowane w całości przez syjonistycznych zbrodniarzy – im i ich przestępczym interesom służą.
  Nas, ludzi uczciwych, szanujących innych ludzi, inne narody, inne cywilizacje i ich prawa do suwerenności, do godności, do życia w pokoju, jest więcej, jest nas znakomita większość. Dzisiaj razem musimy krzyczeć w obronie Syrii, w obronie Syryjskiego Narodu. I musimy mieć odwagę krzyczeć coraz głośniej, bo jutro syjonistyczni zbrodniarze mogą za cel bombardowań obrać nas.

  Wysłuchajmy wiersza 1 września, Warszawa – Damaszek 2013, czyta autor, dr Paweł Ziemiński, prezes Stowarzyszenia Wierni Polsce Suwerennej – konferencja w ambasadzie Syrii w Warszawie 1.09.2013.
  D.Kosiur

  http://www.youtube.com/watch?v=qYtYdXXdKZ0


  za:http://wiernipolsce.wordpress.com/2013/09/06/polski-i-syryjski-wrzesien/
 • @stanislav 16:39:15
  Na dzisiejszy dzień, przedstawiciele stowarzyszenia Wierni Polsce Suwerennej zostali zaproszeni przez Narodowy Związek Studentów Syryjskich w Polsce oraz Klub Syryjski na konferencję pt. “Rozwój Wydarzeń w Syrii”
  Konferencję zaplanowano w siedzibie Ambasady Syryjskiej Republiki Arabskiej w Polsce.
  W zaproszeniu oprócz wystąpienia Pana Ambasadora Syrii w Polsce przewidziano wystąpienia zaproszonych gości oraz dyskusję.
  Wybierając się na uroczystość zastanawiałem się , o czym powiedzieć- korzystając z zaproszenia gospodarzy, jakie słowa będą odpowiednie w sytuacji, gdy lada dzień mogą spaść amerykańskie rakiety i bomby na miasta syryjskie, na domy Syryjczyków.
  Zastanawiałem się nad tym mając jednocześnie w głowie refleksję, że konferencja przypada na dzień 1 września, co dla nas Polaków ma szczególne znaczenie, gdyż przypomina dzień ataku hitlerowskich Niemiec na Polskę, i początek II wojny światowej.
  Uznałem, że może lepiej niż oficjalne przemówienie oddadzą mój nastrój i moją gonitwę myśli słowa złożone w krótką formę poetycką, może nieudolną, gdyż nie pretenduję do miana poety, ale formę jedyną jaką uznałem za stosowną.
  Wiersz nie zastąpi karabinu, ale bywa i tak, że siła rażenia wiersza jest nieraz większa niż siła rażenia karabinu.
  Oto ten wiersz, który miałem zaszczyt wygłosić w dniu dzisiejszym w Ambasadzie Syrii w Polsce.
  Dedykuję go dzielnemu Narodowi Syryjskiemu i Jego Prezydentowi , Panu Baszarowi al Asadowi, a także żołnierzom armii syryjskiej mężnie broniących suwerenności swojej ojczyzny. Dedykuję ten wiersz także pamięci żołnierzy polskiego września 1939 roku, oraz wszystkim dzielnym Polkom i Polakom.
  PZ


  1 września 1939 roku, Polska,
  noc…
  Wieluń, Westerplatte, Warszawa…
  sen dzieci, starców, kobiet i mężczyzn
  przerwany warkotem samolotów, świstem bomb,
  zgrzytem czołgowy gąsienic, tupotem butów
  wkraczających barbarzyńców –
  opłacanych przez żydowskich bankierów
  z Nowego Jorku, Londynu, Paryża, Berlina…

  Strach, płacz, rozpacz dzieci i kobiet
  smutne i zadumane oczy starców…
  wściekłość i powaga mężczyzn –
  mobilizacja, coraz bardziej zaciskane pięści…
  nieustępliwa wola walki aż do zwycięstwa…

  Polskę 1 września 1939 roku…
  znam ze wspomnień rodzinnych, z opowiadań,
  z mniej lub bardziej zakłamanej historii,
  wreszcie ze strof, chociażby takich:
  „ Kiedy przyjdą podpalić dom(…)
  kiedy runą żelaznym wojskiem (…)
  stań u drzwi, bagnet na broń (…)
  za tę dłoń podniesioną na Polskę – kula w łeb!”


  1 września 2013 roku, Syria,
  świt…
  Damaszek, Aleppo, Hims, Latakia, Banijas…
  wyczekiwanie…
  Sen dzieci, starców, kobiet i mężczyzn….
  jeszcze nie przerwany świstem rakiet Tomahawk,
  groźnym pomrukiem B-52, i niewidzialnych morderców B-2…
  złowieszcze pogróżki amerykańskich barbarzyńców
  opłacanych przez żydowskich bankierów
  z Nowego Jorku, Londynu, Paryża, Berlina

  Piasek syryjskiej pustyni pod powiekami…
  łzy rozpaczy kobiet… tych peryskopów nieszczęść,
  smutna zaduma starców… widzieli wiele,
  niczemu się nie dziwią…
  spokój, determinacja i …
  coraz silniej zaciskane pięści mężczyzn…

  Skąd to znam?!
  z jakich opowiadań, z jakich strof?
  może z tych, co właśnie powstają?

  Damaszek, 1 września 2013… nie byłem,
  a jakbym czuł i widział…

  Warszawa – Damaszek… silny uścisk dłoni,
  niewidzialne porozumienie
  nieugiętych, niezwyciężonych…
  jak damasceńska szabla… najlepsza
  do zwycięskiej walki z najeźdźcą -
  tak mawiali nasi dziadowie!

  pisane o świcie, Łódź, 1 września 2013r.


  za:http://wiernipolsce.wordpress.com/2013/09/01/1-wrzesnia-warszawa-damaszek/
 • @stanislav 16:54:29
  DZIEKUJE(MY) za rzetelny raport i informacje!
 • A jak było w Iraku?
  jw
 • na 21 głosów średnia 1,2...
  Ja na miejscu autora zrobiłbym harakiri.

  U nas we wsi też był jeden taki co naczytał się gazet (Jasiu mu było) i jak siedzieliśmy pod geesem to zaczął nas objaśniać. Z początku wszyscy słuchali, tylko Kuba Majcherczyk, bo był najmłodszy, latał co rusz po zmianę flaszek, a ten nadawał i nadawał.
  W pewnym momencie Rychu Zagwozda, co to po ojcu wziął 30 mórg (ale siostrę musi jeszcze spłacić) ziewnął i powiedział - Chłopaki idziemy na dziennik. Może kawałek prawdy powiedzą bo ten tu gada jak połamany. I se poszli.
 • @Torin 12:19:43
  Syryjskiej rzezi nie da się zakończyć uciekając od problemu. Mało tego, reżim Assada zachęcony słabymi naciskami i patem w Radzie Bezpieczeństwa ONZ najwyraźniej uwierzył, że w najbliższych miesiącach wygra wojnę i krwawo zdławi powstanie. Jeśli użył broni chemicznej na taką skalę jak na przedmieściach Damaszku, a świat nic nie zrobi, to będziemy świadkami kolejnych bestialstw. Logika działania sił reżimu od początku powstania czyli od wiosny 2011 r. pokazuje, że skala przemocy jedynie się nakręca. Zaczęło się od tłumienia demonstracji, potem były uliczne strzelaniny, walka z miejską partyzantką, użycie ciężkiego sprzętu przeciw partyzantom. W końcu powszechne bombardowania, w tym osiedli w miastach. Ostatnio niepotwierdzone jeszcze przypadki jednostkowych ataków chemicznych.
  Co będzie dalej? Użycie broni chemicznej na masową skalę? Odpowiedzialność zbiorową stosują zresztą obie strony konfliktu. Zbuntowani przeciw Assadowi sunnici atakują szyickie osiedla. Z kolei armia reżimowa nie musi się zastanawiać, gdy bombarduje sunnickie osiedla, bo wie że tam mieszkają wrogowie ich dyktatora. Wojna weszła już w fazę przemocy totalnej i użycie broni chemicznej przez którąś ze stron było tylko kwestią czasu. Tym bardziej, że ogromne ilości tej broni w postaci pocisków artyleryjskich, rakietowych i bomb są zgromadzone w rozsianych na terytorium Syrii arsenałach. Mogły wpaść też w ręce rebeliantów.
  Niestety ostatni dzwonek dla zdecydowanej interwencji i np. wprowadzenia strefy zakazu lotów nad Syrią już dawno zabrzmiał. Teraz każde działanie będzie coraz bardziej spóźnione i okupione coraz większymi dramatami Syryjczyków. A te prędko się nie skończą. Tym bardziej, że Putin gotów jest podpalić cały świat, byle by tylko udowodnić, że Rosja jest supermocarstwem.
 • @Mind Service 23:36:02
  Szanowny Panie,

  jeśli pana poglądy, to poglądy redaktora naczelnego tego portalu, to praktycznie zamyka to drogę do jakiegokolwiek konstruktywnego myślenia i działania zgodnie z interesem Polski.
  Jeśli obłąkańczą grupę usraelskich terrorystów globalnych , nie respektującą prawa międzynarodowego i jawnie podżegającą islamski ekstremizm w najgorszym wydaniu, bo w rolach głównych z płatnymi najemnikami pozbawionymi jakichkolwiek hamulców - pana czyni najwłaściwszą do ustalania zasad międzynarodowej koegzystencji narodów i suwerennych państw, to eliminuje się pan sam jako partner do rozmów.
  Wobec takich postaw jest możliwe tylko jedno postępowanie : eliminacja od możliwości wpływu na sprawy publiczne.
 • @Kula Lis 12:54:29
  "Nie wiemy, dlaczego to zrobili. Wiemy tylko, że trzeba być p...m głupcem, żeby coś takiego zrobić” – skomentował atak gazowy na przedmieścia Damaszku jeden z szefów CIA. Przesłanie jest jasne – nie było lepszego sposobu, aby sprowokować reakcję Amerykanów.

  Być może jednak Assad nie miał wyboru. Były generał syryjskiego wywiadu, niedawno zbiegły do Jordanii, tłumaczy: „Od wielu tygodni rebelianci zagrażają prowincji Latakia, z której pochodzi Assad. Zdobyli tam sporo wiosek. To ma wielkie znaczenie, ponieważ wielu bojowników, których rząd używa zamiast armii, to ludzie stamtąd. Teraz wracają w rodzinne strony, aby bronić swoich rodzin”. Atak gazowy miał więc najpewniej rozwiązać dwa problemy – ułatwić utrzymanie frontu wokół Damaszku, gdzie oddziały reżimu bardzo się rozrzedziły, oraz podbudować morale fanatyków wspierających reżim.Syryjskiemu dyktatorowi coraz bardziej brakuje żołnierzy.

  Załóżmy jednak, że rebelianci ostatecznie wygrywają, na co chwilowo się nie zanosi. Co to by oznaczało? – W Syrii widzimy postępującą dżihadyzację wojny. Rebelianci sięgają po tak drastyczne środki, że coraz trudniej jest odróżnić dobrych od złych – mówi „Newsweekowi” Gilles Kepel, jeden z najwybitniejszych znawców regionu. Rebelianci coraz częściej przystępują do grup ekstremistycznych, bo to one są najlepiej wyposażone i mają najnowocześniejszą broń. Już dziś praktycznie przejęły kontrolę nad północą kraju. Twardzi salafici to odłam irackiej Al-Kaidy. Na zajętych przez siebie terytoriach wprowadzają prawo szariatu i wydają wyroki śmierci z powodu byle błahostki. „Walka o Syrię jest dziś walką przeciwko reżimowi Assada i dżihadystom. Jeśli ekstremiści będą nadal dostawać najlepszą broń, to ofiarami staną się wkrótce ludzie z umiarkowanej Armii Wolnej Syrii” – mówił niedawno Ziad al-Fahad, główny dowódca Armii Wolnej Syrii na południu kraju. - http://swiat.newsweek.pl/w-newsweeku--syria---dziwna-wojna-ameryki--mapa-,108100,1,1.html
 • @Mind Service 23:36:02
  Putin na razie robi to co zwykle. Handluje. Jeśli zrobi na dniach co innego to będzie spora niespodzianka. Podobnież ruszył się Chińczyk. Pytanie z jakim zamiarem. To dość enigmatyczne.
  Czy Tobie się wydaje, że tam komukolwiek chodzi o zapłakaną dziewczynkę bez rączek, z zabitymi rodzicami przez nieznanych sprawców? Nawet temu co robił to zdjęcie do timesa chodzi tylko o pulicera..
  Zbombisz Asada i co zrobisz dalej, nie uciekając od problemu?? Kalifacik? Cholera, Osama już nie żyje (o ile żył kiedykolwiek), to na prezia Syrii nie podejdzie.
  Liban, oto z czym mamy do czynienia, a każdy "zatroskany" chce ugrać swoje, zdalnie, z bezpiecznego fotela. Tak było by idealnie.

  Zdestabilizowali już cały pas od Maroka po Japonię, w imię chciwości. Obawiam się, naprawdę się obawiam, że kilka flot może być, za chwilę, za mało, jeśli ta magma w końcu im w rekach wybuchnie.
  Kiedyś pukałem się w głowę, gdy czytałem przepowiednie skąd przybędą jeźdźcy apokalipsy, teraz... dalece nie podoba mi się to co widzę. Oni tracą kontrolę nad tyglem, który sami doprowadzili do wrzenia. Jeśli faktem jest, że opinia publiczna dowiaduje się ostatnia, to oznacza, że już stracili, a nie tracą.

  Pytanie z gwiazdką: Wyznacz datę rozpoczęcia walk o niepodległość Kurdystanu, stosunek do tego pomysłu Turcji, sytuacji baz NATO w związku z tym i dla jasnowidzów hardkorowców - jak i kiedy i czym, się to skończy?
 • @Robert.Grunholz 19:53:48
  //Jeśli mam wybierać w stopniu wiarygodności między państwem, które z tą zadymą nie ma nic wspólnego, a z państwem, które finansuje i dozbraja rzekomo miejscową opozycję to nie waham się ani chwili.//

  - Co stało się przyczyną konfliktu, który wstrząsnął całym światem? Najprościej można powiedzieć, że są to dwunastoletnie rządy prezydenta Baszara al-Asada, syna syryjskiego dyktatora Hafiza al-Asada. Jednak samo tło konfliktu zostało nakreślone dużo wcześniej. W Syrii od 1963 roku nieprzerwanie obowiązywał stan wyjątkowy. Jego wprowadzenie spowodowało w szczególności ograniczenie praw i swobód obywatelskich, a syryjski rząd tłumaczył to pozostawaniem w stanie wojny z Izraelem. Było to najlepsze rozwiązanie, ponieważ stan wojenny w praktyce nie został zniesiony, natomiast w skuteczny sposób zawieszał swobody zawarte w konstytucji.

  Pierwsza rewolucja miała miejsce już w 1970 roku, kiedy to władze sprawowała Partia Baas, czyli Odrodzenie, na czele z Hafizem al-Asadem, który rok później został prezydentem. Asad zabronił działalności partiom opozycyjnym, a u szczytu sześcioletniej islamskiej rebelii, czyli w 1982 roku prowadził politykę spalonej ziemi w stosunku do miasta Hama, ze względu na to, że było ono punktem sunnickiego oporu.

  Przeprowadzono działania wojenne polegające na zniszczeniu wszystkiego, co może być przydatne dla strony przeciwnej. Niedługo po tym, bo już 3 lutego tego samego roku, nastąpiła masakra miasta z użyciem broni chemicznej. Jak szacuje Komitet Praw Człowieka zginęło wtedy ok. 40 tyś. osób. Gwałtowne protesty miały także miejsce w 1999 roku w mieście Latakia, kiedy to zaistniała możliwość reelekcji obecnego prezydenta kraju. Jednak w 2000 roku Hafiz al-Asad zmarł. Na prezydenta wybrano jego syna Baszara. Jednak aby tego dokonać należało wcześniej zmienić konstytucje w taki sposób, by dopuszczała kandydatów na fotel prezydenta od 34 roku życia. Kolejne zamieszki miały miejsce już w 2004 roku. Podczas jednego z meczów w marcu 2004 w mieście Al-Kamiszli, Kurdowie wnieśli na stadion własną flagę, wobec czego siły bezpieczeństwa otworzyły ogień do kibiców, mordując ok. 30 osób.

  - http://ostrozni.blogspot.co.uk/2013/01/wojna-domowa-w-syrii.html
 • @Torin 00:08:54
  //Kiedyś pukałem się w głowę, gdy czytałem przepowiednie skąd przybędą jeźdźcy apokalipsy, teraz... dalece nie podoba mi się to co widzę.//

  - Mnie też to się nie podoba. Z tą różnicą, że tych jeźdźców apokalipsy upatruję w sołdatach Putina...
 • @stanislav 23:59:47
  Panie Stanisławie,

  Poglądy przedstawione przez blogerów nie zawsze są tożsame z przekonaniami Redakcji.

  Uważamy jednak, że prezentując każdy punkt widzenia i wystawiając autorów na ocenę komentatorów spełniamy podstawowe kryteria medium niezależnego.

  PS. Ilu by nas w Redakcji nie było to zawsze opinie trzeba mnożyć przez 1,5 :)
 • @Mind Service 00:16:03
  Putin Putinem. W przepowiedniach, o których wspomniałem chodziło o Arabów. Nie Turków, czy muzułmanów, tylko właśnie tak - Arabów. Jeszcze.. 5-10 lat temu wydawało mi się to niesamowicie durne. Chińskie przekleństwo mówi: obyś żył w ciekawych czasach...

  Oczywiście koszula bliższa ciału. Dlatego dyskusja Polaków o złożach w Syrii jest akademicka, a z Putina nie wolno spuszczać oka. Dobrze by było gdyby ktoś w tym czasie filował na innych ruskich poza polem widzenia, tych co patrzą na Putina. Stara sztuczka prestidigitatorów i graczy w trzy karty. Wszyscy patrzą w jedną stronę, a dzieje się gdzie indziej.
 • @Torin 00:29:37
  //Putina nie wolno spuszczać oka. Dobrze by było gdyby ktoś w tym czasie filował na innych ruskich poza polem widzenia, tych co patrzą na Putina. Stara sztuczka prestidigitatorów i graczy w trzy karty. Wszyscy patrzą w jedną stronę, a dzieje się gdzie indziej.//

  - Mam takie samo zdanie. Putin jest niezwykle przebiegły i przy jego chorych ambicjach imperialnych nie zdziwił bym się gdyby wysyłając okręty do wybrzeży Syrii zaatakował Gruzję lub kraje nadbałtyckie. Jest to o tyle prawdopodobne, że Obama to dupek a nie prawdziwy mąż stanu.

  Mam tylko ufność w tym, że ten ruski złom nie wypali jak przyjdzie co do czego

  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/rosja-wstrzymano-testy-strategicznych-okretow-podwodnych-nowej-generacji/h7vdc
 • @Robert.Grunholz 21:55:50
  Mam tą samą opinię na temat Amerykanów, żydów i Niemców. Bo jakoś nie widzę Rosjan, którzy są właścicielami wodociągów, lasów, hut, stoczni, kopalni, plaż, lasów, cukrowni itp, Rosjan, którzy jak np. "niemieccy biznesmeni" wykupywali za grosze polskie zakłady pracy by wywieźć sprzęt, ludzi zwolnić i wszystko pozamykać. Nie widzę Rosjan z roszczeniami terytorialnymi w stosunku do Polski, albo Rosjan z idiotycznymi roszczeniami majątkowymi w Polsce. Nie widzę aby Rosjanie podcierali sobie rzycie naszą armią. Nie widzę aby to Rosjanie promowali u nas zboczenia i dewiacje. To nie Rosjanie w naszych mediach i szkołach tworzą zdegenerowane i zdemoralizowane pokolenie aborcji, imprez i używek. Życzę więc sobie, by swoje cztery listery z polski zabrały szkopy, które mają nasze ziemie i ostrzą ząbki na np. kolej. By te cztery litery zabrały firmy z Izraela kontrolujące polskie wodociągi. By te cztery listery zabrały KORPORACJE I HIPERMARKETY, które nie odprowadzają w Polsce podatków, wyzyskują nasz, niszczą rodzimych przedsiębiorców, a też nie są Rosjan.

  >>> Masz rację , ale dyskusja z syjonistą Mind Service'm do nikąd nie zaprowadzi
 • @Mind Service 00:44:20
  Putin nie ma ambicji imperialnych; a Obama to nie dupek, tylko uzyteczny idiota (dla slawy i pieniedzy) w rekach Zydow.
  A Ty pochodzisz z kraju, w ktorym nie ma kary śmierci. Dlaczego wiec wyrokujesz śmierć dla obywateli innego kraju?
  Zajmij ze sie w koncu Polską !
 • @Zdzich 01:04:35
  //Putin nie ma ambicji imperialnych//

  - Wprost przeciwnie. Widać to na każdym kroku. Jak Rosja wygrywa Wschód? "Moskwa wraca do imperialnej polityki i próbuje odtworzyć strefę wpływów, jaką utraciła po rozwiązaniu ZSRS". Po ponad 20 latach od upadku Związku Sowieckiego, który swoimi wpływami sięgał aż po Berlin, Moskwa wraca do imperialnej polityki i próbuje rozszerzyć, czy raczej odtworzyć strefę wpływów, jaką utraciła po rozwiązaniu ZSRS. Przypominają o tym nie tylko słowa Władimira Putina, ale konkretne działania wobec dawnych radzieckich republik. Rosja doskonale radzi sobie z rozgrywaniem małych krajów, czego doskonałym przykładem jest Mołdawia. Ten wciśnięty między Ukrainę i Rumunię kraj już od czasu, gdy uzyskał niepodległość musiał radzić sobie ze wspieraną przez Rosjan separatystyczną republiką Naddniestrza (notabene uznawaną tylko przez wspomnianą Abchazję i Osetię Płd.). Kiszyniów bezskutecznie starał się przywrócić kontrolę nad zbuntowanym regionem, ale próby zakończyły się fiaskiem, przede wszystkim z uwagi na obecność rosyjskiej armii na terenie Naddniestrza. Prezydent tego separatystycznego regionu Jewgienij Szewczuk pod koniec marca tego roku powiedział wprost, że chce on przyłączenia do Federacji Rosyjskiej. Tęsknotę za dawnym ZSRS wyraża nawet czerwono-zielona flaga z czerwoną gwiazdą oraz sierpem i młotem...

  http://wpolityce.pl/artykuly/54250-jak-rosja-wygrywa-wschod-moskwa-wraca-do-imperialnej-polityki-i-probuje-odtworzyc-strefe-wplywow-jaka-utracila-po-rozwiazaniu-zsrs
 • @Zdzich 01:04:35
  Putin zarysował obraz klęski Armii Czerwonej w starciu z Niemcami w roku 1941, przechodzi do potrzeby jej zabezpieczenia przed podobną sytuacją w przyszłości. W tym celu należy zainwestować w wojsko. Putin przewiduje przeznaczenie na armię 23 bln rubli (767 mld USD) w ciągu najbliższych 10 lat.

  Spora część tych funduszy ma zostać przeznaczona na dozbrojenie w postaci 400 rakiet balistycznych o zasięgu międzykontynentalnym, 8 rakietowych okrętów podwodnych, 20 mniejszych jednostek podwodnych i 50 nawodnych, a także 100 tzw. aparatów kosmicznych.

  Wzmocnione mają zostać także siły lądowe, które mają otrzymać 600 samolotów, 1000 śmigłowców, spore ilości rakiet S-400, rakiet Witiaź i rakiet Iskander-M, do tego 2300 czołgów, 2000 systemów artyleryjskich oraz 17 tys. pojazdów wojskowych.

  Poza tym Putin kreśli przed rosyjskim wyborcą wizje budowy nowej floty wojennej na Dalekim Wschodzie i w rejonie Bieguna Północnego, dla obrony ekonomicznych interesów Rosji. Żeby być nowoczesnym, Putin zapowiedział uzawodowienie armii i wielokrotne zmniejszenie liczby poborowych.

  Głównym celem tej wyimaginowanej machiny wojennej są najwyraźniej Stany Zjednoczone, a przede wszystkim ich tarcza przeciwrakietowana, głównie jej element europejski. Putin nie pisze, skąd zamierza wziąć pieniądze na przywrócenie imperialnego blasku rosyjskiej armii i wyeliminowanie wszelkich jej bolączek, łącznie z zaleganiem z żołdem.

  Władimir Putin widzi także doniosłe zadanie przed przemysłem zbrojeniowym, który ma dostarczyć armii broni, która „widzi dalej, strzela celniej i działa szybciej” niż to, czym dysponuje przeciwnik...

  http://wiadomosci.goniec.com/swiat/7825,imperialna-rosja-w-kampanii-wyborczej-putina/
 • @Mind Service 01:15:07
  Człowieku nie zaciemniaj obrazu, te rosyjskie inwestycje w armię w okresie 10 LAT, są zbliżone kwotowo do ROCZNEGO budżetu Pentagonu > http://www.altair.com.pl/news/view?news_id=5441
  Więc o czym mówisz ?
 • @Mind Service 01:15:07
  Bardzo pan jest przygotowany na odpieranie wrednych ataków.

  Ale to, że chrzczeni kozikiem mają awersję do Rosji to zrozumiałe bo przecież ten satrapa i morderca narodów stalin podniósł ciężką rękę na nic niewinnych przedstawicieli chazarów i potem oni tak go znienawidzili, że do dziś kto nie z syjonistami to zaraz agent ruski.
  Zapominają cholery, że w izraelu stawia się pomniki dzielnej armii czerwonej. Paranoja.

  U mnie we wsi to by nie przeszło. zaraz by go odwieźli z rękawami związanymi na plecach.
 • @Mind Service 01:15:07
  Nie wiem co sie Tobie stalo, ze tak bardzo przykleiles sie do powszechnie skompromitowanych emisji medialnych produkowanych przez Zydow i Syjonistow. Moze obiecali Ci slawe i bogactwo, jak Obamie?
  W kazdym razie znalazles sie w malejacej ilosci osob na swiecie, ktorzy zwracaja jakakolwiek uwage na cokolwiek wyprodukowane przez Zyda. Po prostu, swiat przekonal sie nie raz, i krwawo, ze oni klamia. Stad, wszystkie Twoje dlugie cytaty powyzej nie uwiarygodniaja niczego, oprocz tego, ze samemu wpadles w ich siatke.

  A jesli chodzi o Rosje, to Putin robi doskonala robote na polu gospodarczym, ekonomicznym, i politycznym ... dla Rosji. Urodzil sie w 1952, czyli po wojnie, i jest Rosjaninem.
  Zyczylbym sobie tylko, abys Ty i inni Polacy tak samo dobrze pracowali na rzecz Polski; a nie cytowali tu media Izraela i zachecali innych do mordowania Syryjczykow. Gdyz ... Polska dla Polakow, Rosja dla Rosjan, a Syria dla Syryjczykow. Zrozumiesz to w koncu?
 • Dziwię się waszym targom w temacie, kto brutalniejszy w Syrii, Rosja czy Ameryka.
  Płacą wam te strony, byście z sobą walczyli?

  Reżim Assada to pikuś przy tych chciwych władzy mocarstwach i ich sponsorach, klubach różnych interesów, korporacjach.
 • @circonstance 07:41:47
  Prowokacje importowanej "opozycji syryjskiej" zazwyczaj łatwo zdemaskować. Przyczyna jest banalna: terroryści-islamiści są wyjątkowo tępi. Terroryści filmują mordowanie cywilów zakładając zdobyczne mundury regularnej armii syryjskiej (SAA). Ponieważ jednak są mało inteligentni, "aktorami" są członkowie al Quaida o charakterystycznych rysach. Bez trudu można rozpoznać te same twarze i sylwetki na kolejnych spotach w różnych rolach. Jeden szczególnie charakterystyczny ryj widać w roli fałszywego żołnierza armii syryjskiej, ale na innym spocie ta sama tępa morda wychyla się zza jednego z przywódców al Quaida podczas jego wypowiedzi dla prasy.
  Islamiści-kretyni umieścili kilkakrotnie w sieci niezmontowane materiały wideo, gdzie widać kolejne próby takich spektakli dla mediów.

  Zmontowany materiał też jest mało inteligentny. Np. mordowany przez a lQaida rzekomy "snajper armii syryjskiej" ma luźne klapki, świeżo wyprasowaną, białą koszulę i na dodatek jest dobrze po pięćdziesiątce. AKTUALIZACJA z 8 września 2013: Kilka dni temu natrafiłem na materiał zawierający tożsamość tego biedaka. W rzeczywistości był to wywleczony z domu cywil, którego jedyną winą była praca w syryjskim budynku rządowym (był tam kiedyś hydraulikiem).
 • @Zdzich 05:27:29
  Jeszcze inspektorzy ONZ nie wyjechali z Syrii, jeszcze nie ogłosili wyników swych poszukiwań śladów użycia broni chemicznej przez „straszliwy reżim Assada” – a już administracja Obamy ogłosiła, iż wie z całą pewnością, że straszliwy reżim Assada użył broni chemicznej przeciwko „dzieciom i wdowom”…

  Ale oto szybko wyjaśniło się, skąd administracja Obamy o tym już wie: bazuje mianowicie wyłącznie na informacjach… wywiadu izraelskiego! Są to w dodatku… tylko podsłuchy z rozmów, jakie prowadzili jacyś bliżej nieokreśleni dowódcy syryjscy… Wychodzi na o, że te „dowody” dostarczył Izrael, najbardziej zainteresowany w destabilizacji Syrii i Iranu… Na te dowody powołuje się Obama w Ameryce, dokonując krasomówczych wygibasów byle tylko oszukać Amerykanów.

  Cóż tu można jeszcze dodać?… Chyba tylko powtórzyć po raz kolejny: żydowskie lobby polityczne kręci polityką amerykańską w sposób, który wcześniej czy później stanie się dla Amerykanów nie do zniesienia… Już się staje! Kto sieje wiatr, zbiera burzę.

  Osaczony przez żydowskich nadzorców Obama uwija się, jak umie: z jednej strony wygłasza dramatyczne mowy w obronie „dzieci i wdów” przed bronią chemiczną, z drugiej… chce najpierw debaty Senatu, zanim uderzy na Syrię. Widać, że Murzyn stracił głowę i robi już tylko, co potrafi, żeby jako tako zachować twarz „przywódcy narodu amerykańskiego”, a zarazem nie podłożyć się swym żydowskim opiekunom…

  Słusznie powiada Putin: niech eksperci ONZ pokażą dowody!

  Podsumowując awanturę syryjska można o niej powiedzieć w skrócie to, co mówiono o rządzie Tadeusza Mazowieckiego: „sami Żydzi i jeden Syryjczyk”.

  Ale mniejsza o Amerykę i jej problemy z żydowskimi faszystami. Ważniejsza jest Polska z tym samym problemem.

  Jacyś dziennikarze „Gazety Wyborczej” napisali biografię ojca Tadeusza Rydzyka. Piszą tam podobno, że ojciec Rydzyk jest nieślubnym dzieckiem. I piszą to żydowscy propagandyści (czy szabes-goje, mniejsza…), którzy na co dzień mają pełne gęby troski o tajemnicę „danych osobowych”! Najwyraźniej ta troska służy im wyłącznie dla ukrywania własnych rodowodów, zmian nazwisk, ubeckich proweniencji…

  Czy nie lepiej, gdyby zajęli się biografią Michnika? Żeby poinformowali na przykład, kto jest matką nieślubnego dziecka Michnika? I czy wiele jeszcze nieślubnych dzieci ma pryncypał? Z kim?…A może tak wzięliby na warsztat biografię Geremka? Z uwzględnieniem, rzecz jasna, danych zawartych w zbiorze zastrzeżonym IPN?…

  Redachtor Michnik pisze ostatnio, że z frustracji, biedy i wykluczenia rodzi się faszyzm. To, oczywiście, bzdury, ale czego wymagać od Michnika? Przecież nie wiedzy i jej intelektualizacji. Lepiej, gdyby Michnik zajął się, konkretniej, faszyzmem żydowskim: z czego on się rodzi? Z biedy?…He,he…

  Tymczasem „cały świat” oczekuje decyzji amerykańskiego Kongresu…Nawet, jeśli będzie ona korzystna dla Izraela, to już sam fakt, że 160 kongresmanów zażądało debaty w kwestii ataku na Syrię napawa optymizmem: Ameryka zaczyna wyrywać się spod politycznej kurateli. Jak to powiedział kiedyś republikański kandydat na prezydenta, Pat Buchanan – „Waszyngton to terytorium okupowane przez Izrael”. Czyżby nadciągał kres tej okupacji?
 • @circonstance 07:41:47
  Osobiście jestem przekonany, że chodzi w tej całej sprawie o uderzenie na Iran poprzez kuchenne drzwi Syrii.Wyraźne stanowisko "przeciw" ze strony Indii i Indonezji potwierdza spójność geopolityczna tego planu. Również dość dziwne spotkania szefów MSZ oraz szefa NATO w Rasmussena w Wilnie sugerują te opcje. Tylko zdecydowane i bezwzględne stanowisko Rosji, Chin i Indii mogą tych żydowskich szaleńców powstrzymać od tego przedsięwzięcia.
 • @Kula Lis 10:59:55
  Wspaniale spostrzezenia!

  I wszystko to zorganizowane przez wszedobylski Mossad w postaci ¨kontraktorow¨, ktorzy znaja j. arabski. To samo robili w Abu Ghraib.

  You got´em, partner! :)
 • @Kula Lis 10:53:38
  Dowody, że wybuch bomby z gazem trującym to był rozkaz i zamiar Assada.

  Takich dowodów być może dostarczy proces Assada i jego ludzi przed trybunałem międzynarodowym.

  A póki co musimy bazować na dostępnych materiałach, które jednoznacznie wskazują władze syryjskie jako sprawców chemicznej masakry.

  http://imageshack.us/a/img266/4858/xjl4.jpg

  -Dane wywiadowcze w naszym posiadaniu wskazują, że na przedmieściach Damaszku, w pobliżu miejsca, którego reżim używa do mieszania broni chemicznej, w tym sarinu, działał personel wojsk chemicznych rządu syryjskiego.
  -W dn. 21 sierpnia oddział syryjskich wojsk reżimowych przygotowywał się do ataku chemicznego na terenie Damaszku, między innymi korzystając z masek gazowych.
  -Dane z obserwacji satelitarnej potwierdzają, że ataki przeprowadzone z obszaru kontrolowanego przez reżim dotyczyły okolic, gdzie miało dojść do ataku chemicznego.
  -Wykryto między innymi, że we wczesnych godzinach rannych z rejonu kontrolowanego przez reżim wystrzelono pociski, mniej więcej na półtorej godziny przed pojawieniem się w mediach społecznościowych pierwszych doniesień o ataku chemicznym.
  -Przechwycono rozmowę z udziałem wysokiego rangą przedstawiciela władz dysponującego dużą wiedzą o ataku, który potwierdził, że 21 sierpnia reżim posłużył się bronią chemiczną i który wyrażał niepokój w związku ze zbieraniem dowodów przez inspektorów ONZ.
  -Informacje wskazują, że 21 sierpnia w godzinach popołudniowych personelowi syryjskich wojsk chemicznych nakazano przerwanie działań. W tym samym czasie reżim nasilił ostrzał artyleryjski, biorąc na cel wiele miejsc, gdzie doszło do ataku chemicznego.

  za: http://iddd.salon24.pl/532301,syria-znowu-informacje-z-niemiec-powodem-do-wojny#comment_8087223
 • @Mind Service 20:16:42
  Albo tyś wyjątkowo głupi, albo ormowiec Usraela?
 • @Mind Service 20:13:22
  http://wiernipolsce.wordpress.com/2013/09/07/6-09-2013-manifestacje-poparcia-dla-syrii-przed-syjonistycznymi-ambasadami-w-warszawie/
 • @Zdzich 22:24:40
  Popierajcie dalej morderców i psychopatów (Assada i Putina), którzy wymordowali już sto tysięcy ludzi.

  Rząd Syrii: Nawet III wojna światowa nas nie zatrzyma

  - Władze Syrii nie ugną się przed groźbą ataku Zachodu, nawet gdyby wybuchła III wojna światowa. Żaden Syryjczyk nie może poświęcić niepodległości swego kraju. Jeśli Francja chce wspierać Al-Kaidę i Bractwo Muzułmańskie, tak jak wspierała te organizacje w Egipcie i w innych rejonach świata, to spotka ją w Syrii niepowodzenie - powiedział w środę agencji AFP syryjski wiceminister spraw zagranicznych Fajsad Mokdad. Dodał, że Syria przygotowuje się na atak i mobilizuje swoich sojuszników. Nikt nie może przewidzieć sytuacji w regionie po jej rozpoczęciu - stwierdził Fajsad Mokdad.
 • @Mind Service 01:05:27
  Sęk w tym, ze ani Assad ani Putin NIE sa ¨mordercami i psychopatami, którzy wymordowali już sto tysięcy ludzi.¨ Syjonisci sa mordercami i psychopatami, którzy wymordowali już kilkadziesiat MILIONOW ludzi!

  A teraz, jak ktos udowodni, ze uzyta bron chemiczna zostala dostarczona przez USA lub Izrael, czy Ty i caly swiat powinien zbombardowac USA i Izrael? Do tego to wszystko doprowadzi myslac Twoim tokiem.
  Syria MA PRAWO sie bronic.
 • Breaking News: Britain sent poison gas chemical to Syria
  http://www.thegatewaypundit.com/2013/09/breakingbritain-sent-poison-gas-chemical-to-syria/

  Teraz, Mind Service, prosze natychmiast zbombardowac Wielka Brytanie!
 • @Zdzich 03:00:47
  "Le Point": film o brutalności syryjskich rebeliantów kłopotem dla Obamy
  - Film wideo po­ka­zu­ją­cy po­wstań­ców w Syrii prze­pro­wa­dza­ją­cych bru­tal­ną eg­ze­ku­cję żoł­nie­rzy re­żi­mo­wych może być pro­ble­mem dla pre­zy­den­ta USA Ba­rac­ka Obamy, który dąży do woj­sko­wej in­ter­wen­cji w Syrii - pisze fran­cu­ski ty­go­dnik "Le Point". Tygodnik opisuje nagranie, które w ubiegłym tygodniu, jako pierwszy udostępnił na swych stronach internetowych dziennik "New York Times".

  Przedstawia ono grupę syryjskich rebeliantów, którym przewodzi Abdul Samad Issa. Issa otrzymywał, między innymi za pośrednictwem Wolnej Armii Syryjskiej, broń pochodzącą z zagranicy, w tym również z Zachodu - pisze "Le Point".

  Issa odczytuje związanym, nagim do pasa i leżącym na ziemi żołnierzom swój "wyrok". Na ciałach zatrzymanych widać ślady po uderzeniach. Podkomendni Issy strzelają żołnierzom w tył głowy, a następne ujęcie pokazuje ich zwłoki wrzucone do zbiorowego grobu. Wideo, nakręcone na wiosnę 2012 roku przekazał redakcji "NYT" były syryjski powstaniec, którego zniechęciła do dalszej walki brutalność części zbrojnej opozycji.

  "Nie po raz pierwszy wideo ilustrujące syryjski konflikt i nakręcone telefonem komórkowym trafia do sieci. Ale jak dotąd pokazywane w internecie zbiorowe egzekucje były dziełem grup deklarujących się jako sojusznicy Al-Kaidy. Tym razem wideo jest niefortunne dla Amerykanów, bo Abdul Samas Issa otrzymał broń z Zachodu" - pisze "Le Point".

  Issa nie jest dżihadystą, przed wojną był pasterzem i handlarzem. Jednak stojąc nad związanymi żołnierzami deklamuje: "Przysięgamy na Pana na Tronie, że to nasza obietnica - dokonamy zemsty!" Według "New York Timesa" jest to fragment wiersza "Zemsta", który inspiruje Issę.

  "Le Point" zwraca uwagę, że należy zastanowić się nad tym, dlaczego nagranie wideo, które powstało ponad rok temu, zostało udostępnione zachodnim mediom właśnie teraz, gdy Obama, a wraz z nim prezydent Francji Francois Hollande, rozważa zbrojną akcję przeciw reżimowi w Damaszku, w reakcji na użycie przez niego broni chemicznej.

  Brutalność powstańców, którzy nawet nie są zdeklarowanymi islamistami daje pojęcie o tym, jak trudny dylemat stoi przed USA zwłaszcza, że niektórzy politycy, jak wpływowy republikański senator John McCain nawołują do uzbrojenia syryjskiej opozycji - napisał w ubiegłym tygodniu "NYT".

  Część syryjskich powstańców jest otwarcie związana z Al-Kaidą, inni tworzą siłę o bardzo luźnej strukturze dowodzenia. Przybywa też ekstremistów - wyjaśnia dziennik.

  Film, na którym widać oddział Issy dokonujący egzekucji znów przywodzi na myśl pytanie, czy ewentualna interwencja USA w Syrii nie doprowadzi do wzmocnienia radykalnych ugrupowań, lub wręcz tych, które dążą do utworzenia na terytorium wschodniej Syrii i irackiej prowincji Anbar wojowniczego emiratu - pisze "NYT".

  W ubiegłą środę amerykański sekretarz stanu John Kerry powiedział, że w Syrii "naprawdę istnieje umiarkowana opozycja"; na ogólną liczbę rebeliantów, szacowaną na 70-100 tys. od 15 do 20 proc. to ekstremiści lub po prostu niebezpieczni ludzie - powiedział Kerry.

  Issa, którego ojciec został zabity przez reżim syryjski w latach 80. prowadzi kampanię "eksterminacji" alawitów, odłamu szyizmu, który jest religią syryjskiego establishmentu - wyjaśnia "NYT" podkreślając, że brutalność takich powstańców, "to dylemat dla Zachodu".

  (PG)
 • @Kula Lis 13:13:50
  Link do filmu i co na to NATO i Oba ma?
  http://www.savetubevideo.com/?v=e_G9qcMc7Ps&feature=player_embedded
 • @Kula Lis 13:41:59
  Podczas konferencji prasowej Kerry kilkakrotnie przekonywał dziennikarzy, że dowody na użycie broni chemicznej przez reżim Asada są wiarygodne.

  - Wysokiej rangi członkowie reżimu Asada wydawali instrukcje i byli zaangażowani w przygotowania (dotyczące użycia gazów bojowych) - powiedział Kerry.

  Dane wywiadowcze, dowodzące, iż reżim użył gazów bojowych przeciw własnym obywatelom są na tyle wiarygodne, że "można ich użyć w dowolnym sądzie" - dodał szef amerykańskiej dyplomacji.

  - Wiemy, że reżim wydał rozkazy, by przygotować atak chemiczny. Wiemy, że rozdysponował siły (...). Wiemy skąd nadleciały rakiety i gdzie trafiły (...) i nie jest to przypadek, że przyleciały z terytorium kontrolowanego przez reżim - dodał Kerry.

  http://konflikty.wp.pl/kat,1356,title,John-Kerry-Asad-moze-zapobiec-interwencji-oddajac-bron-chemiczna,wid,15967131,wiadomosc.html?ticaid=11146f
 • @Mind Service
  http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=UMo5flth0WY

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY