Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
212 postów 2679 komentarzy

Zwiastun Świtu

Mind Service - Poszukuję, badam, odkrywam, uświadamiam, prowokuję.

Krótka charakterystyka Narodu Polskiego

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Są świadomi tego co robią, są nieugięci, wierni ideałom, patrioci, solidarni, zawzięci. Dla niektórych z nich walka stała się częścią ich życia. Walczą do końca. Konsekwentnie potwierdzają swe ideały i wartości.

Krótka charakterystyka społeczeństwa polskiego w "Dziadach" cz.III


młodzież

Aresztowania najczęściej dotyczą młodzieży. Są oni świadomi tego co robią, są nieugięci, wierni ideałom, patrioci, solidarni, zawzięci. Dla niektórych z nich walka stała się częścią ich życia. Walczą do końca. Ich środowisko: bohaterskie, ludzie konsekwentnie potwierdzający swe ideały, wartości; w rękach wroga walczą jeszcze bardziej zaciekle, bronią polskości, sprawy o która walczą i ludzkiej godności. Środowisko to jest ukazane w sposób idealistyczny. Ma to uzasadnienie w zasadzie moralne. Patriota musi znosić cierpienie i zachować wiarę w sens tego cierpienia. Dlatego więźniowie nie popadają w rozpacz, która byłaby zabójstwem dla sprawy.


arystokracja

Potomkowie magnatów, którzy w konfederacji targowickiej doprowadzili do rozbiorów. Przyjmują Rosjan, sytuację uważali za normalną, Rosjan nie traktowali jak wrogów, nie zauważali problemów Polski, zajmowali się zabawą. Nie interesują się kulturą, tradycją, nauką polską. Pogardzają tym co polskie. Mówią o swojej znajomości języka francuskiego. Mieszkając na Litwie dowiadują się o losach Polski z gazet francuskich. Arystokracja chce przypodobać się moskalom z chęci zysku. Świadomie izolują się od kultury. Są to ludzie próżni, obłudni. Wolność ich nie obchodzi bowiem nie czują się uwięzieni. Wszędzie czują się dobrze w gronie ludzi znanych sobie. Kosmopolici – ludzie, którzy nie czują związku ze swoim krajem. Ich zainteresowanie skupia się na sprawach błahych: własnej wygodzie, zabawie, flirtów. Chcą wejść w towarzystwo ludzi obdarzonych dużą władzą. Konformiści – dostosowują się tak do sytuacji aby było im wygodnie. Według arystokracji Polska po rozbiorach zyskała opiekuna. Uważają, że potrzebują dworu takiego jak Rosjanie. Sam fakt obcowania z ludźmi posiadającymi dużą władzę czyni ich nietykalnymi. Uważają się za wiodących w narodzie. Megalomani. W sposób bezkrytyczny przejmują obce wzory. Występują przeciwko zmianie sytuacji politycznej w Polsce.
 

inteligencja

Przedstawieni negatywnie. Nie spełniają swojej roli. Nie piszą utworów, nie zagrzewają do walki. Literatura nie podtrzymuje świadomości narodowej (celowo). Zbyt długo trzeba czekać na skutki utworów. Literaci uciekają od aktualnych problemów, od odpowiedzialności. Boją się pisać o teraźniejszości. Nie są silni duchem. Obawiają się konsekwencji. Najważniejszy jest dla nich dwór. Mają świadomość sytuacji politycznej ale w niej nie uczestniczą, uciekają od ważnych spraw narodu. Nie ważne jest przesłanie utworu, ale to czy się spodoba.
 

kolaboranci

Ludzie obłudni, dwulicowi. Aby zachować stanowiska gotowi są zniszczyć innych. Ważne dla nich są dobra materialne, donosiciele, pochlebcy. Zdają sobie sprawę z władzy Nowosilcowa i chcą, aby ich ochraniał, uprzedzają jego zachcianki, chcą się zasłużyć. Eliminują przeszkody. Działają poprzez zastraszenie, kłamstwo, szantaż. Interpretują fakty tak aby im było wygodniej.
 

Tak było podobno kiedyś. Czy zmieniliśmy się jako naród od tego czasu?
 

Zobaczmy co Polakach mówią sami Polacy i inni; dzisiaj, i całkiem niedawno:

"Polacy, naród płochy, wytrwałości nie ma, zabawę woli niż pracę..." (Stefan Batory)
"Antypolonizm nie powinien być partią, lecz normalną postawą każdego człowieka honoru" (Nicolas Gomez Davila)
"Polacy są narodem idiotów" (Józef Piłsudski)
"Polacy są bezwartościowym społeczeństwem" (Cyprian Kamil Norwid)
"Polska jest, za przeproszeniem, cywilizacyjnym zadupiem, które tak naprawdę nie liczy się w świecie" (Stanisław Lem)
"A jakie nasz naród ma wady? Ksenofobia, antysemityzm, pijaństwo, lenistwo, chamstwo, brud, tandeta, głupota polityczna, analfabetyzm, rusofobia..." (Władysław Pasikowski)
"Cechy charakterystyczne społeczeństwa polskiego to: alkoholizm, nieuczciwość, brak tolerancji względem inaczej myślących, nieposzanowanie pracy, zarówno cudzej jak i własnej. Wypadałoby zapytać, czy takiemu społeczeństwu przysługuje miano chrześcijańskiego" (Andrzej Szczypiorski)
"Dajcie Polakom rządzić a sami się wykończą" (Otto von Bismarck)
"Dla Polaków można zrobić wszystko, z Polakami nic" (Aleksander Wielopolski)
"Polak jest wariat" ( Konstanty Ildefons Gałczyński)
"Mało jest błędów, których udałoby im [Polakom] się uniknąć" (Winston Churchill)
"Nikt nie sprawiał nam większych kłopotów niż Polacy" (David Lloyd George)
"Polacy to naród idiotów" (Adam Wielomski)
"Polacy nie zdziałali nigdy w historii nic poza wygłupianiem się i pochopnością do zwad" (Fryderyk Engels)
"Polska, sami Polacy to twierdzili, nierządem stoi. Polska to jest prywata, Polska to jest zła wola. Polska to jest anarchia. I jeśliśmy po upadku mieli sympatię dla siebie, to nigdy nie mieliśmy szacunku dla siebie. Nie zaufanie, a niepewność wzbudzaliśmy i stąd chęć narzucania nam opiekunów, wyznaczonych dla narodu anarchii, niemocy, swawoli, dla narodu, który się do upadku doprowadził prywatą, nieznoszącą żadnej władzy" (Józef Piłsudski)
"U nas energia wyprzedza zawsze inteligencję – i co pokolenie jest rzeź" (Cyprian Kamil Norwid)
"Znam tylko dwa typy Polaków: tych, którzy się zbuntowali przeciwko mnie, i tych którzy pozostali mi wierni – jednych nienawidzę, drugimi gardzę" (Mikołaj I Romanow)
"Co mnie obchodziła Polska! Co to było – Polska?" (Günter Grass)
"Czasami mi się wydaje, że ten kraj jest chory psychicznie" (Wisława Szymborska)
"Jest to kraj, w którym, o ile mi wiadomo, nie produkuje się nic
ponad środki niezbędne do przeżycia" (Adam Smith)
"Mówimy o Polsce. Tam nic i nigdy nie jest normalne" (Andrzej Sapkowski)
"Na sumieniu Polski ciąży wiele grzechów przeciwko sobie" (Aleksander Świętochowski)
"Największym problemem Polski jest zły stosunek do samego siebie: podejrzliwość, kłótliwość, swarliwość, nienawiść, kompleksy, brak pewności siebie i negatywny stosunek do własnej historii. I aby jeden drugiemu mógł dojechać dobrze, gotów jest przy okazji popełnić samobójstwo" (Władysław Bartoszewski)
"Przepraszam za wyrażenie, państwo" (Józef Stalin o Polsce)
"Polska to ekonomiczna niemożliwość" (John Maynard Keynes)
"Polacy okazali się kamieniem pleśnią pokrytym, a nie ładunkiem dynamitu" (Józef Piłsudski)
"Polskość to nienormalność" (Donald Tusk)
"Polacy, jako naród, okazali się narodem tchórzy" (Stanisław Tymiński)
"Do Polaków odnoszę się jak do wszy" (Hans Frank)
"Polska jest jak wybijające szambo" (Adam Michnik)
"Polska staje się dziś egzotycznym przykładem destabilizacji i braku busoli moralnej" (Bronisław Geremek)
"W tradycjach polskich leży jak najgorsza selekcja ludzi i odsuwanie od kierownictwa ludzi najodpowiednieszych" (Stanisław Michalkiewicz)
"Wydaje się, ze kraj ten jest nierozerwalnie związany z niekończącą się serią katastrof i kryzysów" (Norman Davies)
"Nic dziwnego, że w Polsce jest więcej histerii, agresji, nieracjonalności, braku ufności i szacunku dla rzeczywistości" (Zygmunt Bauman)
 

Wczoraj zapadł wyrok na polskich rodziców - zwyrodnialców

Od paru dni kiedy pojawił się ten news nie mogę sobie poradzić z tą tragedią dziecka. Nie jestem wstanie go przeczytać. Nie jest to zwykła zbrodnia; to jest zbrodnia wobec dziecka, które zawsze budzi w nas najlepsze uczucia. Wiem, że nie mieliśmy, nie miałem wpływu na to co się stało, bo gdybym miał to pewnie bym do tego nie dopuścił. Kim trzeba być aby tak postąpić wobec bezbronnej istoty która nas potrzebuje, dla której w tym wieku jesteśmy wzorem, dla której powinno się zrobić wszystko. Brak mi słów.

Niewinny chłopiec, ufny i wierzący tym bestiom, musiał umrzeć... Miał rodziców psychopatów, którzy nie radzili sobie sami ze sobą, a co dopiero z dzieckiem potrzebującym wsparcia, czułości. Po prostu miłości, której takie osobniki nie mają, tak jak brak im sumienia. Brawo za sprawiedliwy wyrok! Dożywocie już nic nie zmieni, nie cofnie czasu, ale może uchroni inne dzieci przed takimi zbrodniarzami?

W Coventry pelno jest Polaków. Czterolatek chodzil do pierwszej klasy szkoły podstawowej (odpowiednik polskiej "zerówki") i ani nauczycielki ani znajomi niczego nie zauważyli. Czy to nie dziwne?

Dziecko chodzilo pobite do szkoły, głodne i nikt sie tym nie przejął. Matka piła i nadużywała narkotyków; jej konkubent o wszystkim wiedział i sam też pastwił się nad biednym dzieckiem.
 

Jeżeli obowiązkiem władzy jest zabezpieczenie społeczeństwa przed gwałtem i nadużyciem ze strony elementów szkodliwych - to obowiązkiem wychowawcy jest zabezpieczenie dziecka przed pięścią, groźbą i obelgą.  Janusz Korczak.
 

Ale może nie osądzajcie ich, bo za kilka lat sami być może będziecie tak postępować. Proces laicyzacji społeczeństw przybiera na sile, a wraz z nim degradacja, duchowości, moralności, etyki i kultury. Przyjrzyjcie się im dobrze, bo tak wygląda człowiek bez Boga. Przecież, Ktoś nauczył człowieka najpierw sprawiedliwości, potem, szacunku, kultury i sztuki, równorzędnie przez cały czas uczymy się miłości, a najtrudniejszą nauką jest dla nas miłosierdzie. Któż inny jak Bóg, miałby nas tego najlepiej nauczyć? Dawno temu powiedziano, że człowiek bez Boga staje się zwierzęciem. Oto macie kolejny przykład, jak w samotności stajemy się mali i zagubieni.
 

Nie powołujcie się na Boga, że Bóg tak chciał. Tego dokonali ludzie. Mają "wolną wolę", czyli decydują. Tak samo było w Auschwitz, w czasie rewolucji francuskiej, rewolucji październikowej, zbrodni katyńskiej, itd. To ludzie są najgorszą zarazą, jaka zdarzyła się Ziemi. Mamy ambicje chwalić się "kulturą", "cywilizacją"... Ale w rezultacie jesteśmy szkodnikami, jesteśmy taką stonką, szarańczą, wirusowym zapaleniem i powinniśmy wyginąć... No w sumie to tak wychodzi... W zgodzie z interesem Kosmosu, nasza rasa jest gorsza niż ta z filmu "Independence Day". No, może tylko tyle, że jesteśmy za głupi, żeby polecieć dalej. Całe szczęście.

To była krótka charakterystyka Narodu Polskiego, czyli nas samych. W historii, w opiniach i na przykładach. Zgadzasz się z tym? Jakie jest Twoje zdanie?
 
 
 
Polecam moje powiązane artykuły:

KOMENTARZE

 • @autor
  Nie, te cytaty pokazują tylko jak bardzo można ogłupić ludzi.

  Ci cytowani nie byli dość inteligentni, żeby zauważyć, że to co nazywają Polską jest w istocie 5 kolumną na usługach obcych państw.

  5 kolumna przejęła władzę i rząd dusz - stąd dramatyczna sytuacja Polski.

  A tu jest reszta: http://werwolfcompl.blogspot.com/
 • @Maciej Piotr Synak 15:55:33
  //te cytaty pokazują tylko jak bardzo można ogłupić ludzi//

  - no i wg mnie w swojej ogólnej masie Polacy, czyli my tacy właśnie jesteśmy. Ogłupieli, zniewoleni w większości. Przykład wybierania Tuska w kolejnych wyborach albo przykład Katarzyny W z Sosnowca, albo przykład "wspaniałych rodziców", którzy doprowadzili do śmierci Danielka właśnie to potwierdza. Niestety...
 • Tobie się autor pomyliło
  ogłupienie i zniewolenie z próbami ogłupiania i zniewalania. Te wszystkie cytaty to żydowski bełkot w celach propagandowych. Twój również.
 • @ssak 16:25:01
  - może i żydowski bełkot, ale jakże prawdziwy i potwierdzający prawdę o Polakach. Smutną, niestety...
 • Linek do wiadomości o wyrodnych rodzicach, którzy doprowadzili do śmierci czteroletniego Danielka
  http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/dozywocie-za-skatowanie-4-letniego-daniela-tak-go-glodziliscie-ze-kosci-zaczely-sie-kruszyc,344184.html
 • To ludzie są najgorszą zarazą, jaka zdarzyła się Ziemi.
  To trawestacja kwestii Smitha z Matrixa? Czysty gnostycyzm.
 • @Mind Service 16:21:09
  Wg cytatu - (Mikołaj I Romanow), …… Zaliczasz siebie do pierwszej grupy, do drugiej grupy, czy do żadnej grupy Polaków?????????
  "Znam tylko dwa typy Polaków: tych, którzy się zbuntowali przeciwko mnie, i tych którzy pozostali mi wierni – jednych nienawidzę, drugimi gardzę" :)
 • @goodness 16:51:21
  He, he... nie żyję w czasach Mikołaja I, więc chyba do żadnej z tych grup nie mogę należeć...
 • @Mind Service 17:08:41
  Cytat o Polakach ogłoszony, więc nieładnie robić proste uniki w odpowiedzi. Pozdrawiam
 • @Mind Service 16:21:09
  "no i wg mnie w swojej ogólnej masie Polacy, czyli my tacy właśnie jesteśmy."

  Krótko mówiąc, uważasz się za idiotę.

  No i to już jest coś - dobry kierunek.

  A teraz musisz jeszcze zrozumieć jedno - to co ty nazywasz Polakami to 5 kolumna na usługach obcych państw.
 • @Maciej Piotr Synak 18:11:21
  Co Ty mi starasz się udowodnić? Oczywiście, że nie wszyscy Polacy są tacy. Większość ludzi np. nie morduje swoich dzieci. Przytoczyłem cytaty różnych osób, ukazujących różne wady narodowe Polaków. U większości populacji różne wady przeważają nad zaletami. Pokazuje to historia i bieżące wydarzenia. Też nad tym boleję, ale cóż... Można oczywiście dyskutować, czy to są prawdziwe czy wydumane wady. Nie sposób jednak nie przyznać, że coś w tym jest.
  Wiem, prawda w oczy kole, ale czasami warto przestać bujać w obłokach i stanąć twardo na ziemi i spojrzeć w oczy prawdzie.
 • @Mind Service 18:21:08
  A po co przytaczać niby narodowe wady Polaków?

  Co z tego wynika - nic.

  Trzeba mówić pozytywy i budować wspólnotę między Polakami.

  Wyliczaniem wad - prawdziwych, ale głównie urojonych - a więc podtrzymywaniem podziałów pomiędzy Polakami, zajmuje się obca agentura, a nie Polacy.
 • @Maciej Piotr Synak 18:50:11
  Pod każdy naród można wybrać takie cytaty żydów
 • nie jest tak źle
  Mala uwaga. Według historyków lubujących się tylko w historii
  Rzeczypospolitej, w kraju naszym nie było prawdziwych magnatów.
  Jeżeli już to tylko i to nie pełnie można wymienić spolszczoną starą rodzinę Rusów jaką była rodzina Czartoryskich. (Proszę nie mylić z arystokracją która w wolnym dawnym kraju w ogóle była obca!

  Co do naszych złych zachowań i przywarów, identyczne tyczą się prawie każdej nacji na świecie. Nic w tym szczególnego. Jedyną różnicą miedzy nami i innymi nacjami jest lokalizacja geopolityczna która wymusza w nas odmienność postaw porównując do innych nacji.
  Prawdą jest iż najwięcej naszych wad widzą i specjalnie uwidaczniają nasi wrogowie. Prawdą także jest iż gdyby na nasze geograficzne miejsce na ziemi wkleić inną nacje pozostał by po nich głód, brud, smród i ubóstwo. Nie ma co pomagać wrogom i samemu się szkalować gdyż po prawdzie
  i porównując okoliczności nie jesteśmy na końcu listy a wręcz przeciwnie.
 • @liberalkonserwatywny 19:06:55
  //Pod każdy naród można wybrać takie cytaty żydów//

  - cytaty wybrać można, a jakże; ale historia weryfikuje takie opinie. Dla przykładu takie narody jak Anglicy czy Francuzi jakoś funkcjonują inaczej. Dlaczego?
 • @Mind Service 19:18:53
  Miejsce geograficznei nic wiecej
 • @Stara Baba 19:20:49
  //Miejsce geograficznei nic wiecej//

  - może i tak, ale to by znaczyło, że nasze położenie geopolityczne między Rosją a Niemcami nigdy nam nie pozwoli w pełni rozwinąć skrzydeł, czy tak? Po prostu ci nasi sąsiedzi są od nas silniejsi i zawsze będą chcieli nas zdominować. Dlaczego nie potrafimy sobie z nimi poradzić?
 • @Mind Service 19:26:10
  "Dlaczego nie potrafimy sobie z nimi poradzić?"

  Co tu się dziwić jeżeli kilka nacji (więcej niż 3 :-) ) pracuje nad tym aby nas
  zniszczyć aby wejść w naszych ziem posiadanie. Lokalizacja jest naszym przekleństwem, jednak jest także nadzieją i wielkim darem dobrze wykorzystując dającym wielką siłę gospodarczą i polityczną. Jedynym naszym ratunkiem jest trzymanie się zwartym i budowanie naszej ekonomii oraz obrony niezależnie od "dobrych wujków" bo ślepa wiara w dobro "przyjaciół" gubi nas najbardziej.
 • @Stara Baba 19:40:54
  Przypomnieć trzeba, że Polska do XVII-go wieku była mocarstwem w swoim regionie. Jednak jakieś okoliczności spowodowały degradację państwa, a następnie całkowite jego unicestwienie (zabory). Wielu wskazuje na wady narodowe Polaków. Co wg mnie nie jest bezpodstawne. Co więcej wiele z tych wad ma obecnie swoje zakorzenienie w społeczeństwie. Jak to się dzieje, że mimo zrzucenia jarzma komunizmu nadal mentalnie tkwimy w tym systemie? Jak to się dzieje, że ludzie w Polsce wybierają ciągle tych samych nieudaczników do rządzenia? Jak Polacy budują swoją ekonomię widać chociażby w koncesjach łubków, albo w zgodzie na daninę klimatyczną, tudzież zrzutkę dla "ubogiej" Grecji. Polacy przeszli nawet do porządku dziennego nad Katastrofą Smoleńską i śmiercią ich Prezydenta. Rząd nie był zainteresowany, to wiemy, ale dlaczego zwykli ludzie siedzieli cicho (poza garstką obrońców krzyża)? Na co teraz liczą Polacy? Czekają na Zbawcę na Białym Koniu?
 • Autor . Kulą w płot.
  Zło, głupota, degeneracja moralna są głośne i jaskrawe.

  Dobro, wytrwałość , pracowitość są ciche i nie rzucają się w oczy a przecież jest ich dużo więcej niż zła.

  Autor widzi to co chce widzieć i jeśli rzeczywiście tak myśli o narodzie polskim to współczuję.

  Nie ma na świecie drugiego takiego narodu, który po 130 latach niewoli, po apokaliptycznej wojnie, wskrzesiłby swe zamordowane przez barbarzyńskich sąsiadów państwo i zaraz po tym "zmartwychwstaniu" (praktycznie gołymi rękami) obroniłby je przed najdzikszą, milionową hordą jaką znał świat.

  Zapamiętaj to sobie Autorze i nie cytuj wypowiedzi wrogów Polski, bo to dowód że nie szanujesz swoich czytelników i że uważasz ich za głupków.

  Przypatrz się Autorze historii narodów które uważasz za cywilizowane i mądre i spróbuj je uczciwie ocenić.
  Ciekawe jak ta ocena wypadnie.
 • @Ptasznik z Trotylu 20:11:43
  //Przypatrz się Autorze historii narodów które uważasz za cywilizowane i mądre i spróbuj je uczciwie ocenić.
  Ciekawe jak ta ocena wypadnie.//

  - zdecydowanie lepiej.

  I nie imputuj mi tu słów, których nie powiedziałem, ani też, że nie szanuję czytelników. Posiadanie własnego zdania albo poszukiwanie odpowiedzi w wolnej dyskusji świadczy właśnie o szacunku do innych.

  Zgadzam się, że odrodzenie Polski po I-szej Wojnie Światowej, odbudowa kraju było czynem niezwykłym. Wielu porzucało wygodne życie w innych krajach, np. we Francji czy Niemczech i przyjeżdżało do Polski, by budować i cieszyć się, że mają wreszcie wolny kraj.

  Powstanie Warszawskie - bezprzykładny heroizm tysięcy Bohaterów, którzy nie wahali się oddać życie.

  Ale spójrzmy na to też z innej krytycznej strony. Polska, jeden z głównych koalicjantów w II-ej WŚ. Z własnym rządem na uchodźctwie. Posiadający czwartą co do wielkości armię wtedy. - I nie miał nic do powiedzenia w dostaniu się w sowiecką strefę wpływów? Dlaczego Polacy zostali zdradzeni przez sojuszników, zarówno w 39-m roku jak i w 44/45-ym? Sojusznicy mieli swoje interesy a Polacy nie? Dlaczego nie bronili swoich interesów? Dlaczego zgadzali się na to co im przeznaczono?

  Pytania i przykłady można by mnożyć. Także z historii najnowszej.

  Twierdzę, że w pierwszej kolejności to sami Polacy, elity intelektualne, kolejne rządy, decydenci są odpowiedzialni za to co mamy albo za to czego nie mamy. Zawsze tak było, że dbali o swoje interesy, zamiast kraju? Może nie zawsze, ale przykładów jest wiele.

  Ale powtórzę też pytanie: dlaczego Naród zawsze wybiera do rządzenia nieudaczników i kolaborantów zamiast fachowców i patriotów?

  Czym wytłumaczyć brak instynktu samozachowawczego w przeważającej części społeczeństwa?
 • @Mind Service 20:40:28
  Ustrój Polski został tak skonstruowany przez wewnętrznych wrogów, że utrudnia samoorganizację społeczeństwa. Choćby okręgi wyborcze (np. liczące milion mieszkańców), gdy okręgi JOW liczą ok. 60 tysięcy wyborców.

  Trzeba pamiętać o systematycznym wybijaniu polskich elit podczas II WŚ i po wojnie przez bolszewików.

  Olbrzymia agentura wewnętrzna i zainstalowana po wojnie w Polsce wielosettysięczna chazaria też robi swoje.
 • @Mind Service 20:40:28
  //- zdecydowanie lepiej.//

  W ciągu 29 minut porównałeś grzechy Wielkiej Brytanii, USA , Rosji i Niemiec z grzechami Polski ?
 • @Rebeliantka 20:56:35
  - no tak. To wiemy. Ale czy w związku z tym mamy jakieś perspektywy, czy jesteśmy skazani na pasmo niekończących się porażek?
 • @Ptasznik z Trotylu 21:00:12
  //W ciągu 29 minut porównałeś grzechy Wielkiej Brytanii, USA , Rosji i Niemiec z grzechami Polski ?//

  - niby jakie grzechy? Rozpatrujemy tu wady i uwarunkowania narodowe, pozycję obecną i perspektywy dla Polski.

  Jeżeli nastraja Cię to optymizmem to może napisz dlaczego?
 • @Mind Service 21:00:58
  No przecież organizujemy się coraz lepiej :)
 • @Rebeliantka 21:10:02
  //No przecież organizujemy się coraz lepiej :)//

  - doprawdy?

  A po następnych wyborach, które prawdopodobnie wygra PiS ale nie będzie w stanie samodzielnie rządzić, znowu pałeczkę przejmie Tusk, prawdopodobnie z Milerem i może też z innym lewactwem od Palikota.

  - To jest ta lepsza organizacja i lepsze perspektywy dla Polski?
 • @Mind Service 16:32:21
  Ja już ci napisałem, że twój nick jest adekwatny do tekstów, które piszesz!!!
  Mind Service znaczy naprawianie umysłu i ciekawe, czyjego! To, że piszesz głownie bzdury a teraz przytaczasz rózne, obrażliwe opinie i polakach, oznacza, że jesteś nasłanym typem, który ma za zadanie siać ferment i wrzucać durne teksty!!! Polacy byli pod obcym butem prawie 200 lat!!!
  123 lata rozbiorów, 5 lat okupacji niemieckiej, 45 lat PRL i teraz 24 lata , przeplatane róznymi rządami i bandami złodziei, którzy przy okrągłym meblu, dostali zielone światło do okradania państwa!!!Dlatego przemyśl sobie krytyczne komentarze i jeżeli nie umiesz zmienić poglądów, w co wątpię, to lepiej spadaj na portal GÓWNOPRAWDA, i tam będziesz się wyżywał do woli , wsród podobnych "blogerów"!!!
 • @zibi 21:14:33
  - Ostrzegam cię, że jeśli zechcesz dyskusję sprowadzić do pyskówki; jeżeli będziesz nadal obrażał mnie lub kogokolwiek innego to wylecisz. Czy to jasne?
 • @Mind Service 21:13:42
  Dobrze, że autor wybrał cytaty wrogów i ludzi, którzy korzystając ze złej konstytucji RP znaleźli się na wysokich stanowiskach, przez przypadek. Prawdziwa konstytucja zaraz po jej ogłoszeniu została zablokowana przez Targowicę. Teraz właśnie potrzebne są pytania, dlaczego przewlekle w ciągu wieków działają błędy (przez autora nazwane wady narodowe Polaków). A wystarczy jeden zapis w ustawie zasadniczej. Wnet uratuje Polaków zapis równowagi w konstytucji, bo zapis większości to oczywistość, jak było w pierwszej Konstytucji 3 maja. Czy autor i inni zrozumieją jak wielką szkodę nam Polakom wyrządził zapis 3 władzy z gdybaniem o równowadze, trudno powiedzieć?
  http://m.nowyekran.net/5de411b1d6077e81289743b19e4cafd9,0,0.png
 • @goodness 21:25:30
  //Prawdziwa konstytucja zaraz po jej ogłoszeniu została zablokowana przez Targowicę. Teraz właśnie potrzebne są pytania, dlaczego przewlekle w ciągu wieków działają błędy (przez autora nazwane wady narodowe Polaków). A wystarczy jeden zapis w ustawie zasadniczej. Wnet uratuje Polaków zapis równowagi w konstytucji, bo zapis większości to oczywistość, jak było w pierwszej Konstytucji 3 maja. Czy autor i inni zrozumieją jak wielką szkodę nam Polakom wyrządził zapis 3 władzy z gdybaniem o równowadze, trudno powiedzieć?//

  - OK. Rozumiem. Ale jaka jest szansa na naprawienie tego? Żadna? - No właśnie.
 • @Mind Service 21:31:36
  Wystarczy poprosić posłów o wpis właściciela budynku Sejmu, czyli przedstawicieli ludu, jako 4 władzy.
 • @goodness 21:40:14
  //Wystarczy poprosić posłów o wpis właściciela budynku Sejmu, czyli przedstawicieli ludu, jako 4 władzy.//

  - I oni tak od razu się zgodzą? I nie będą protestować?
 • @
  Jak widzicie - nie odpuszcza. No, ale jak rozkaz, to rozkaz....

  Panie Serwice, widzę, że was przycisnęło.

  Wojna niedługo, a jak Wodza nie ma, tak nie ma...

  A co zrobicie, jak on nie przybędzie, to co wtedy, hę ??
 • @Mind Service 21:44:11
  Ewidentny błąd matematyczny w liczbach całkowitych, dzieci z podstawówki potwierdzą. To kto będzie protestował?......... Oczywistość jest niepodważalna, więc trochę dobrej woli potrzeba.
 • @Mind Service
  Uzupełnienie: http://gps65.salon24.pl/484152,antypolonizm
 • @Maciej Piotr Synak 22:02:09
  Idą czasy samodzielnie zgłaszających się kandydatów z własnymi programami rozwoju państwa i można dyskutować.
  http://www.tcichocki.pl/index.htm
 • @Maciej Piotr Synak 22:02:09
  - Zaraz ja wydam rozkaz żebyś oprzytomniał, he he...
 • @zibi 21:14:33
  Miałeś wyśmienitą okazję rozjechać MS, ale chyba ponisły Cię emocje i przeszedłeś do ataku personalnego. Szkoda, bo masz argumenty i wiel osób by Cię poparło, teraz niestety nie mogą, a przynajmniej nie tak, jak by mogli. Ale do rzeczy. "Państwo polskie potrafiło przeciwstawić się naporowi germańskiemu Rzeszy, położyć tamę zalewowi islamu, stworzyć mającą pół tysiąca lat tradycji demokrację, z wybieralnym władcą i swobodami religijnymi, by w końcu w wieku XX uratować Europę przed bolszewizmem i stawić czoła jako pierwsze potędze narodowosocjalistycznych Niemiec" - Lech Kaczyński do zagranicznych dyplomatów, po ich ataku wobec Polski, a twierdzących to samo, co ci wymienieni w notce.
 • @Mind Service 22:28:14
  Od kiedy to chłopcy na posyłki wydają rozkazy?

  A poza tym: psy są od służenia, a nie od rządzenia.
 • Podsumowanie, chociaż może jeszcze za wcześnie.
  Więc podsumowując, ja bym powiedział, że mamy jedną – największą wadę – wstydzimy się i lubimy się bić po plecach za to, że jesteśmy Polakami. Przestańmy to robić, bo nie ma takiej potrzeby. Nie jesteśmy gorsi niż inni. Jesteśmy jacyś i to dobrze, że może inni od innych narodów. Mamy pewne tradycje i to też dobrze. Ta kultura i te wartości to coś co warto kultywować, nawet jeśli przeplatają się czasem z wadami. Bo przecież któż ich nie ma?

  Co sądzić o naszym bohaterskim narodzie, przedmurzu chrześcijaństwa i Europy? Było, minęło? A może jeszcze nie? I jacy to jesteśmy bohaterscy i przez historię i los pokrzywdzeni... Lubimy być wybawcami i bohaterami. Ale kto nie lubi? Może tylko niepotrzebnie świętujemy gównie porażki?

  I jakie mamy kompleksy, skoro ciągle awanturujemy się, czy tak już musi być, że gdzie dwóch Polaków tam trzy zdania?

  Nasz narodowy charakter jest dość chaotyczny i najczęściej w chaosie, w czasie wojny, powodzi i innych klęsk sprawdza się znakomicie. W czasach pokoju Polacy nie do końca funkcjonować potrafią. Warto to sobie uzmysłowić.

  Polakom za drzwiami ich chałupy świat zazwyczaj się kończy i "co wspólne to niczyje". Stąd niejeden rolnik chętnie wyrzuci śmieci do lasu, bo to nie jego las, a burak miejski nie sprzątnie po swoim psie który napaskudził w windzie, bo on do wyższych celów został stworzony.

  W sumie żaden z Polaka obywatel, a takie coś jak wspólne dobro tylko dla nielicznych nie jest pojęciem abstrakcyjnym. A i zawiść jednak wydaje się czymś, co leży w naszym narodowym charakterze - większość Polaków nieciekawe ma zdanie o tych którym się powiodło. Czy ta "Modlitwa Polaka" jest prawdziwa?

  Czy nie wolno pisać o wadach narodowych Polaków? Co w tym złego? Uważam, że uświadomienie sobie własnych wad to już połowa sukcesu. A i budować można tylko na prawdzie. Jeżeli nie mam racji to nie powinienem w takim razie krytykować nikogo i niczego, a w szczególności postaw, jakie ludzie sobą prezentują, bo skoro jest jak jest i świat jakoś się w kupie trzyma, to tak właśnie powinno być? Przykro mi, ale dla mnie to żaden argument. Jeżeli widzę, że ktoś postępuje niewłaściwie, staram się mu to wyperswadować, taki bieg rzeczy. Ale w pierwszej kolejności zauważam, że mi się to nie podoba.

  Co do stereotypów, utartych zachowań... częściowo prawda, jako naród mamy pewne wady (ale o mój Boże, jesteśmy tylko ludźmi!) - główną przyczyną kształtującą nasze społeczeństwo była wojna, później komunizm. Bieda zaglądała i może jeszcze zagląda do tych ludzi, a państwo szczerze, radzi sobie nie najlepiej. Niektóre negatywne modele zachowań zostały przekazane, więc tak łatwo tego jako społeczeństwo się nie pozbędziemy. Do tego również dochodzi polska młodzież i różnoraki wpływ mediów/pseudo kultury robią swoje. Długo można pisać i narzekać, ale po co? A jak walczyć z takim zachowaniem? Tego wam nie powiem, bo to nie jest proces krótkotrwały, nie myślcie, że machniecie ręką i już, wszystko się zmieni.

  Musimy być ostrożni żeby mówiąc o wadach narodowych nie pomylić ich ze stereotypami. Stereotypy wymyślane na ten temat są rodzajem antynarodowego rasizmu, choć ci, którzy je wypowiadają, czynią to z najrozmaitszych pobudek. Warto zauważyć, że część tego, co określa się wadami narodowymi Polaków, było i jest ich sposobem reakcji (czasem przekazywanym jako wzór postępowania) na najrozmaitsze działania, które choćby nawet pozornie czynione w ich interesie, zmierzały ku zaspokojeniu celów egoistycznych, antynarodowych lub antypaństwowych i deprawowały Naród Polski z najświętszych praw samostanowienia o sobie.

  Ważne jednak aby nauka nie szła w las. Jak już poznamy nasze narodowe przywary, to po to aby coś z tym zrobić; żeby błędów więcej nie popełniać. No bo najważniejsza jest przyszłość. Nasza. I to od nas i tylko od nas zależy nasze jutro. Ufam, że lepsze. A Wy?
 • @Mind Service 21:13:42
  Samodzielne rządy PiS i tak nie oznaczają radykalnych, niezbędnych zmian.

  Niestety musimy jako społeczeństwo wykreować polskiego Orbana. Kaczyński nie jest na pewno politykiem tego rodzaju.
 • @Mind Service 19:57:40
  "Wielu wskazuje na wady narodowe Polaków. Co wg mnie nie jest bezpodstawne." Nie mamy gorszych wad niż inne nacje. (Chociaż jedną wadę mogę wytknąć-zbytnia dobroduszność i pobłażanie pokonanym wrogom). Nie wady nas doprowadziły do klęsk, lecz zaborczy sąsiedzi. To oni, chcąc wytłumaczyć się z rozbiorów, taką gębę nam przytwierdzili. To tak jakby uważać, że ofiara jest winna napaści. Poza tym, jeżeli mamy takie okropne wady, tak jak mimo ich, tym mocarstwem się staliśmy i byliśmy nim ponad 200 lat?
  "Jak to się dzieje, że mimo zrzucenia jarzma komunizmu nadal mentalnie tkwimy w tym systemie? Jak to się dzieje, że ludzie w Polsce wybierają ciągle tych samych nieudaczników do rządzenia?" My wybieramy? Jaki my mamy wpływ na to? Liderzy partyjni, dobrani i wyznaczeni przy okrągłym stole, ustalają listy wyborcze, na które wpisuje się wierne miernoty. Zrzuciliśmy jakieś jarzmo? Czy tylko kolor przemalowano?
 • @Mind Service 22:41:18
  //Ufam, że lepsze//

  A jednak? ;)))

  Ja też!
 • @Rebeliantka 22:44:57
  //Samodzielne rządy PiS i tak nie oznaczają radykalnych, niezbędnych zmian//

  - wiem. Ale jak inaczej odsunąć Tuska i jego kolesi, pseudo-liberałów i lewaków od władzy? To tylko wybór mniejszego zła. Ale to już pewien postęp. Jednak jak już napisałem mało prawdopodobny. Niestety...
 • @Mind Service 22:41:18
  Jak tak, to drugie uzupełnienie: http://www.mpolska24.pl/blogi/post/374/dlaczego-jestem-sarmata
 • @GPS 23:37:31
  Ładnie to wszystko jest ujęte, ale na bycie sarmatą dzisiaj jest chyba za późno.
 • @Mind Service 00:08:52
  Nigdy nie jest za późno być Polakiem-sarmatą.Trzeba tylko hołotę odstawić od koryt.
 • @fan-wolności 09:01:36
  Jeżeli Dmowski takie o Polakach miał zdanie i to głosił to ja tego polityka już nie lubię. Co więcej, to znaczy ze także i on był niewolnikiem? Najgorsza
  tragedia jest wtedy gdy każdy człowiek nie używa swojego rozumu i naśladuje ludzi takich jak Dmowski bezkrytycznie. Wtedy może i staje się
  niewolnikiem.
 • @fan-wolności 09:27:56
  Czyli według Dmowskiego Polacy przez zabory stali się tacy jacy są a nie
  przez PRL do którego za życia Dmowskiego było jeszcze dużo czasu!?????
  Wbrew pozorom jest to bardzo ważny temat i pytanie!
  Przecież z tego wynika ze to nie socjalizm nas jako naród rozwalił lecz
  kapitalizm i rządy monarchiczne!!!! Nawet nie zdaje sobie pan sprawy jakie
  przypadkowo mogą z naszej rozmowy wypłynąć wnioski!!! Jest to odwrócenie do góry nogami wiedzy i faktów jakie przez dziesięciolecia wbijano nam do głowy!
 • @fan-wolności 09:59:24
  Nie o to mi chodziło. Z tych wniosków i slow Dmowskiego wynika ze Polacy do PRL weszli już jako "mentalni niewolnicy" czyli proces upadku nie zaszedł za czasów PRL lecz wcześniej. Albo w II Rzeczpospolitej lub pod zaborami!
  Wynika z tego fakt ze przyczyn upadku "wolnego ducha Polaka" nie należy szukać w PRL lecz o wiele wcześniej. Rozumie mnie Pan teraz?
  Aby zlikwidować chorobne trzeba najpierw ja rozpoznać poprzez jej początek i działanie. Na dzień dzisiejszy to PRL był wszystkiemu winny
  co według slow Dmowskiego nie wchodzi w rachubę i jest nieprawda!
 • @fan-wolności 09:43:24
  Jaka jest najkrótsza definicja niewolnika? To więzień bez kajdanów. Póki dręczyciel potrzebuje kajdanów, krat i knuta, jego więzień jest człowiekiem wolnym, choć chwilowo w tarapatach. Dopiero kiedy będzie mógł panować bez kajdanów, jego ofiara stanie się niewolnikiem. Kraty przestały być materialne i przeniosły się do umysłu.

  Po czym odróżnić niewolnika od wolnego? Po tym, co szanują. Dla człowieka wolnego świat składa się z zagrożeń ale też możliwości. Dlatego najwyżej będzie cenić tych, którzy ten świat kształtują, nawet kosztem własnym. Dwie cnoty wyniesie człowiek wolny nad inne - odwagę i zdolność poświęcenia. Są one wyrazem wolności wyboru, nawet jeśli wybiera się śmierć. Chrześcijaństwo jest religią ludzi wolnych.

  Dla niewolnika w świecie nie ma możliwości, są tylko zagrożenia. Dlatego gardzi odwagą i gardzi poświęceniem a nad inne cnoty wynosi spryt. Niewolnik całą swą energię poświęca jednemu zagadnieniu - jak przeżyć do następnego dnia.

  Po czym poznać, że obecni Polacy są niewolnikami? (może nie wszyscy ale wpływowa i znacząca część) Po tym jak traktują Powstanie Warszawskie. Dla człowieka wolnego nie może być nic wspanialszego - wielki akt odwagi i wielka danina. Na czymś takim buduje się imperia i Polska ludzi wolnych byłaby już imperium. Bo na czym innym powstało Imperium Rzymskie jak nie na daninie Bitwy pod Kannami? Europa stoi na filarach Termopil a chrześcijaństwo po wieczność zasiliła krew męczenników. A Polacy zamiast czcić bohaterów ciągle się pytają o sens Powstania Warszawskiego, ciągle się pytają czy przywódcy dość wykazali się niewolniczą cnotą - sprytem." - http://delfin.nowyekran.net/post/96515,zabija-go-tez-kazdy-kto-moze#comment_840922 - zachecam do odwiedzenia podanych w tym komentarz dyskusji; no i przetrawienia samej notki
 • @fan-wolności 10:27:34
  Zauważy Pan ze znowu pan zszedł z głównego tematu na PRL który
  jak Pan sam wnioskuje był przedłużeniem postawy niewolniczej a nie początkiem jej stworzenia. Taka sama reakcja zachodzi u wszystkich rozmówców. Pomijane jest sedno sprawy i poruszany w zamian popularny watek PRL jako przykrywka. :-)
 • @LeAN 22:52:51
  Widać etatowi Malarze, Twoje i moje pytania zamalowali tematami pokrewnymi. Oni dobrze wiedzą, że motłoch, żadnego wpływu na wybory przy celowym błędzie w równowadze mieć nie może. Dlatego malują sobie buziaki na demokrację, która jest podstępnie wypchnięta na margines i po cichu gwałcona. Lecz coraz głośniejsze buczenie trochę im przeszkadza. Pozdrawiam
 • @Mind Service 19:18:53
  Mogę powiedzieć tylko o Anglikach i Amerykanach.
  - Od najmłodszych lat dzieciom jest wpajane poczucie własnej wartości. A u nas dziecko w szkole jest traktowane jak. Ciągle od małego wpaja się nam że jesteśmy źli, nienormalni itd. Tylko pokolenie między wojenne było wychowane w standardach jakie są w UK.

  - Następna sprawa uczenie dzieci mówienia, wyrażania swoich myśli i dyskusji na poziomie.

  - Uczenie praktyczne a nie encyklopedyczne młodzieży.

  - Wyciszanie spraw nie przyjemnych, czyli cenzura. Oczywiście nie jeżeli chodzi o emigrantów i czarnych. Nie ma w takim yahoo.co.uk na głównej stronie jak na wp.pl kobiecych ciał ubranych w majtki tylko itd.

  - Następna sprawa. Stabilność władzy i prawa. Może być nie najlepsze i z wadami ale jest stabilne, więc można raz się nauczyć w nim poruszać.

  - Ostatnia rzecz. Najniższe dochody plus wsparcie Państwa wystarcza na względnie normalne życie.

  Ale w UK też społeczność podlega destrukcji. Ale nie jest tak zdewastowana jak w Polsce. Ludzie się komunikują i obgadują wszystko co dzieje się w danej społeczności.

  PS. Jak powiedziałem mojemu Polskiemu szefowi, że jako Polacy powinniśmy się wspierać w zachodniej korporacji. Powiedział, że na to jeszcze nie przyszedł czas. Tak o to jesteśmy emigrantami we własnym kraju. Wszystkie wyższe stanowiska w korporacjach zajęte są przez obco krajowców głównie a my mamy szklany sufit.
 • Same Zalety ale Jedna WADA !
  Autor wyliczył bezsprzecznie cenne zalety Polaków.
  Znamy je od wieków , same: Ohy! i Achy! rodaków.
  Wpadanie w zachwyt, szczyt zadowolenia
  I Czapka z Pawim piórem ,tak dla wyróżnienia.
  Bo Polak jest Odważny,Waleczny i Dzielnie się bije
  - Więc, idź Bij się Polaku , My pójdziemy po kije.
  Cały świat tak Nas chwali w miarę powiedzenia:
  "Głupiego Chwalą " ! ( Mądrych się tu nie wymienia ).
  Obiecamy Wam WSZYSTKO jeśli jest potrzeba
  Damy Zieloną Wyspę ,Przychylimy Nieba
  Nimb Chwały i Sławy nie do przewidzenia.
  Gdyby nie jedna skaza tego samouwielbienia.
  I cały ten obraz obraz psuje Jedna Wada:
  co Powiększa się ,jak tłusta plama na krawacie
  POLACY ! Wstydu Wy Nie Macie !

  To Powszechna Narodowa Zdrada !

  "Nie masz Drugiego Takiego Narodu na Świecie"
  Przykładem w historii czy Cywilizacji
  Komunizmie , Faszyzmie ani Demokracji
  który by się tak ZDRADĄ wyróżniał posród innych Nacji

  I ta Jedna Wielka Polaków to Wina
  Wszelkich Niepowodzeń i klęsk to Przyczyna,
 • @Maciej Piotr Synak
  "Wyliczaniem wad - prawdziwych, ale głównie urojonych - a więc podtrzymywaniem podziałów pomiędzy Polakami, zajmuje się obca agentura, a nie Polacy."

  ---> Dokładnie tak właśnie jest.
  I dlatego nie nazywajmy (m.in.) GWna perfumerią ...

  Pozdrawiam
 • @fan-wolności
  "ale zapraszamy kloakę do pałacu prezydenckiego"

  ---> Ty pewnie zaprosiłeś - ja na pewno nie zapraszałem do Pałacu Prezydenckiego, ani Komorowskiego, ani jego żony, ani całej tej bandy komuchów, kapusiów, esbeków, agentów ..., która tam "doradza" nie tylko w ramach BBN ...
 • @Mind Service 19:18:53
  No, tu już nie wytrzymałem. Nie wiem jak Ciebie nazwać... Może wróć do szkoły? Dla Ciebie narody, które kolonizowały olbrzymie tereny na Ziemi, gnębiły, wyzyskiwały, niewoliły i mordowały tubylców są dobrym przykładem? Czy wiesz, kto doprowadził do ludobójstwa Burów? O wiecznych zdradach sojuszników coś słyszałeś?
  Te cytaty, które zebrałeś, to same kalumnie. Wśród ludzi honoru za takie słowa można dostać w twarz. Ty zasługujesz co najwyżej na splunięcie. Takich metod używasz. Nigdy więcej "Mind Service".
 • @goodness 12:36:23
  Pozdrawiam również. Może pytamy nie na temat, albo cóś? :-)
 • @Tenbez 13:34:53
  //Ale w UK też społeczność podlega destrukcji. Ale nie jest tak zdewastowana jak w Polsce. Ludzie się komunikują i obgadują wszystko co dzieje się w danej społeczności.

  PS. Jak powiedziałem mojemu Polskiemu szefowi, że jako Polacy powinniśmy się wspierać w zachodniej korporacji. Powiedział, że na to jeszcze nie przyszedł czas. Tak o to jesteśmy emigrantami we własnym kraju. Wszystkie wyższe stanowiska w korporacjach zajęte są przez obco krajowców głównie a my mamy szklany sufit.//

  - jeżeli masz na myśli jakąś formę manipulacji czy zniewolenia to chętnie przeczytam coś więcej na ten temat.

  - no i o tym wspieraniu się Polaków na emigracji - czy możesz obalić to powszechne przekonanie, że Polak Polakowi na emigracji prędzej zaszkodzi niż pomoże? Bo to by mogło znaczyć, że nie warunki życia w Polsce wpływają na postawy Polaków a to co mają w sobie, może w genach?
 • @Mind Service 23:52:53
  //- jeżeli masz na myśli jakąś formę manipulacji czy zniewolenia to chętnie przeczytam coś więcej na ten temat. //

  Przykład manipulacji w UK. Była rozmowa w radiu na temat emigracji i dlaczego tyle Polaków jest w UK. Zadzwoniłem i zacząłem wyjaśniać. dlaczego jesteśmy w UK. Gdyż nam fabryki pozamykali i że życie na kartach kredytowych nie jest dobrym wyjściem. Pani z radia nie dała mi skończyć moje wypowiedzi. Ciągle się wtrącając z pytaniami na które i tak bym odpowiedział. W końcu zostałem zdjęty z anteny.

  //- no i o tym wspieraniu się Polaków na emigracji - czy możesz obalić to powszechne przekonanie, że Polak Polakowi na emigracji prędzej zaszkodzi niż pomoże? Bo to by mogło znaczyć, że nie warunki życia w Polsce wpływają na postawy Polaków a to co mają w sobie, może w genach?//

  Polacy potrafią się wspierać na emigracji, ale Ci co naprawdę rozumieją Ewangelię. Też ma już młode pokolenie inaczej poukładane w głowie.
  Rozumie, że współpraca wzbogaca. Ja sam jestem człowiekiem, który innym Polakom pomagam. Nocowałem kuriera bo mu samochód zatrzymali mu na granicy. Pomogłem zdobyć kwalifikacje do pracy innemu itd.
  Zaś podany przykład z szefem zdarzył się w Polsce. Mój był szef miał dużo lęków po przejściach z swoim byłym szefem w innym koncernie w Polsce, który nie był Polakiem. Ale taka prawda. Im dalej od głównej kwatery firmy tym większe szumowiny siedzą na stanowiskach kierowniczych. Oczywiście nie jest to reguła, ale większości przypadków tak jest. Po za tym zarabiają pensje zachodnie w naszym kraju.

  Sądzę, że pokolenie które zaczęło pracę w komunie. Kiedy najtrudniej było zdobyć dobra materialne. Są najbardziej obciążeni jak nazywam "Syndromem hieny". Ale faktem jest, że jak nie da się wystarczająco pieniędzy zarobić człowiekowi w pracy, do tego ograniczony się dostęp do pracy. Tworzy się hienę. Z resztą media też mają w tym udział. Przykładowo w UK w ofertach pracy podaje się płacę w Polsce nie. Powód bo będą konflikty społeczne. A ja uważam, że Ci co są na stołkach się boją, choć to też może wywołać konflikt społeczny. Ale podobno to związki zawodowe to zablokowały.
 • @Rebeliantka 22:44:57
  "Niestety musimy jako społeczeństwo wykreować polskiego Orbana."

  >>> To do rządzenia Plakami jest Tobie potrzebny Żyd taki jak Orban ? :)
  wyborny pomysł.. wpisuje się w katolickie wsparcie judaizmu >>
  KATOLICY POPIERAJĄ ŻYDOWSKI UBÓJ RYTUALNY w POLSCE ? http://ekozdrowie.nowyekran.net/post/94697,katolicy-popieraja-zydowski-uboj-rytualny-w-polsce
 • @ekoludek 11:54:58
  "Wykreują" sobie In Vitro !
  Jeszcze chwila..
  Znowu jakiegoś Debila
 • @Mind Service 00:08:52
  No to jeszcze dorzucam wyjaśnienie na czym polega mój patriotyzm: http://gps65.salon24.pl/107814,moj-patriotyzm

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY