Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
212 postów 2679 komentarzy

Zwiastun Świtu

Mind Service - Poszukuję, badam, odkrywam, uświadamiam, prowokuję.

Kto się jeszcze nabiera na Nowy Ekran?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wczoraj komuch Bohdan Poręba pouczał nas Polaków ws. zbrodni ludobójstwa dokonanego na ludności Polskiej przez Ukraińców w czasie II-ej wojny światowej, a dzisiaj odgrzewany kotlet sprzed dwóch dni, czyli promowanie na pudle herezji Wojtasa...

Chciałem napisać notkę jak bardzo upada Nowy Ekran, ale czy warto? To, jaki jest król, każdy widzi.

Media donoszą właśnie, że Polka z Greenpeace wspina się na biurowiec Shard w Londynie w proteście przeciw dewastacji Arktyki. Czy my, blogerzy też mamy zacząć się gdzieś wspinać w intencji opamiętania się decydentów nE?

Barroso do Tuska: Polska kluczowym graczem. Jasne. A Nowy Ekran to polski huffington post, jedyne niezależne medium; portal bez cenzury.

Ktoś się na to jeszcze nabiera?
 

KOMENTARZE

 • @Mind Service
  Nawet nie wiesz, jak twoje uwagi są celne.
  Ale czy chociaż temu mitomanowi Wojasowi dałeś pałę? Ja tak.

  Pozdrawiam
 • @jazgdyni 11:51:58
  Po co udajecie Polaków, polskojęzyczni?
 • Mind Service
  Przegranemu i sfustrowanemu byłemu politykowi Wrzodakowi i piejącemu z zachwytu nad jego notką SpiritoLibero vel Bohdanowi Porębie - Przewodniczącemu Stowarzyszenia patriotycznego " Grunwald " przesłałem link do przeczytania, ale nie wiem czy to do nich dotrze.
 • @jazgdyni 11:51:58
  Ja wogóle do niego nie wchodzę, żeby sobie nie psuć nerwów. On zresztą ciągle w kółko to samo. Nic nowego nie potrafi wymyślić. Już to komentowałem i wykazałem że mija się z prawdą i ze zdrowym rozsądkiem. A oceny? Nikomu nie oceniam tekstów. Te gwiazdki to wg mnie jedno wielkie nieporozumienie. Jak będzie widać kto ocenia to co innego. Zgaszałem to już dawno ale jak to mówią "kulą w płot"...

  Pozdrowienia!
 • @Andy 51 12:00:18
  - dokładnie. Tego już za wiele. Ta nachalna propaganda antypolska, antykościelna i antypatriotyczna na nE wywraca flaki w brzuchu.
 • Dla każdego coś miłego :)))
  Nie możesz narzekać na brak pluralizmu, Twoje notki ostatnio są dużo bardziej promowane niż Wojtasa.

  Więc gdzie problem ?

  Ta notka miała iść dwa dni wcześniej ale były inne okazje.

  "... jedyne niezależne medium; portal bez cenzury."

  Powiedz mi tak szczerze : zostałeś kiedyś ( przynajmniej za mojej kadencji ) ocenzurowany ?

  Zawsze jest do wyboru np. portal Sakiewicza z piszącymi u niego komuchami, albo niepoprawni z syjonistami, blogmedia z wielbicielami Kaczyńskiego i agenta Ściosa.
  Wybór ogromny :)
 • @SpiritoLibero 12:06:34
  Ja się tylko zastanawiam, czy Ty celowo czy nieświadomie niszczysz ten portal, który mógłby coś znaczyć, być czytany i komentowany?
  Skłaniam się jednak ku temu, że jednak świadomie.
  Jest różnica między tolerancją i akceptacją. A promowanie szmiry i propagandy?
  Eksponowaniem pewnych tekstów robi się im promocję i akceptuje.
  Tolerancja to co innego. Ale to też nie znaczy, że pewne teksty powinny być w ogóle dopuszczane...
  Ze względu na poziom i wulgaryzmy nadawałby się do "der Sturmer" z czasów III Rzeszy. Tylko tam, coś mi się wydaje, jednak pisali lepiej.
 • @SpiritoLibero 12:06:34
  Pozwalam się wtrącić.
  Stawianie pewnych tekstów na czołówce uwidacznia linie programową tytułu.
  Nie może być to odbierane jako pluralizm, gdy raz jest o intronizacji Jezusa na Króla, a następnie publikacja byłego komunistycznego twórcy.
  Te teksy powinny być, jednakże nie wyróżnione. To raczej świadczy o braku koncepcji.
 • @Mind Service 12:11:19
  " A promowanie szmiry i propagandy? "

  czy promując Twoje teksty promuję " szmirę i propagandę " ?

  " ... ten portal, który mógłby coś znaczyć, być czytany i komentowany? "

  Zapewniam Cię, że z tym jest coraz lepiej. Codziennie śledzę statystyki na Google Analitics i zaczyna być dobrze.
  To także Twoja zasługa :)


  " Ze względu na poziom i wulgaryzmy nadawałby się do "der Sturmer" z czasów III Rzeszy."

  Przesadzasz.
  Z tym akurat walczę. Tylko tak się dziwnie składa, że najczęściej wulgaryzmów i brzydkich epitetów używają dwie osoby, z którymi bardzo się zgadzasz...
 • @SpiritoLibero 12:06:34
  Zaraz, zaraz... Abym dobrze pojął... Czy to znaczy, że na nE nie ma miejsca dla komuchów, syjonistów, wielbicieli Kaczyńskiego i agenta Ściosa, gdyż od tego są inne portale? To ja tego pluralizmu nie rozumiem... No, chyba że faktycznie flekowanie Kościoła i Matki Boskiej przez dawanie głosu von Finovowi, Kerenowi, bar-barze i całej tej antypolskiej, z gruntu hucpiarskiej, heretyckiej zbieraninie to jest pluralizm? Ale jak tak, to i komuchy i PiSlam i eskimosi niechaj maja wolny wstęp - bez wyrzucania ich na peryferia netu (skoro centrum jest tutaj:>). Panie rednaczu, jak żyć? >:)))

  http://m.nowyekran.net/10c7305dfc3343aa399418b15102ac27,0,0.jpg
 • @jazgdyni 12:14:19
  " Nie może być to odbierane jako pluralizm, gdy raz jest o intronizacji Jezusa na Króla, a następnie publikacja byłego komunistycznego twórcy."

  Na tym właśnie ( moim skromnym zdaniem ) polega pluralizm.
 • @DelfInn 12:26:39
  " Czy to znaczy, że na nE nie ma miejsca dla komuchów, syjonistów, wielbicieli Kaczyńskiego i agenta Ściosa, gdyż od tego są inne portale? "

  Może nie wyraziłem się precyzyjnie.
  Tamte portale prowadzą bardzo ścisłą selekcję. My nie.
  To nie znaczy, co wielokrotnie podkreślałem, że można szerzyć tu ideologię bolszewicką, nazistowską czy syjonistyczna.
  Co to to nie.
 • @SpiritoLibero 12:27:31
  Bądź uczciwy - wyrwałeś z kontekstu. Nie może to być jako cover story. Chyba że ma to być internetowy odpowiednik tygodnika redaktora Lisa.
 • @SpiritoLibero 12:30:36
  Nie można przy okazji nie wspomnieć o szczególnie cennym i zasłużonym bojowcu z okolic PiS i Sakiewicza. To niejaki Jerzy Targalski.
  Jego portal tutaj.

  http://naszeblogi.pl/

  Teraz przetłumaczę na polski co jest u góry napisane po rosyjsku.

  "Donosicielom, czekistom i członkom rosyjskiej agentury wstęp wzbroniony".

  A teraz cud życiorys Targalskiego, pięknie rozpoczęta komunistyczna kariera, jednak wyczuł że kierunek wiatru się zmienia. Ale jak on to zrobił że przez kilka lat działał w KOR i był jednocześnie członkiem PZPR? Prawdziwy talent, albo bardzo specjalne układy. A taka moja uwaga, jak go na zachodzie przynajmniej ze dwa wywiady nie zwerbowały, to byłby cud.

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Jerzy_Targalski

  A tutaj życiorys jego tatusia, i pewnie kluczyk do tych układów. To już był poważny zawodnik w hierarchii PZPR.

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Jerzy_Targalski_%28ojciec%29

  Całe to środowisko PiSowsko sakiewiczowskie aż roi się od komuchów, nierejestrowanych konfidentów (nie wszystkich rejestrowali, szczególnie pod koniec), no i esbeckich dzieci, szwagrów, żon, matek, teściowych. Ktoś całkiem dobrze zazwyczaj poinformowany dał mi kiedyś ciekawy cynk, że załoga IPN składa się dużej mierze z esbeckich dzieci. To chyba PiS robił ten nabór.
 • Pała z minusem.
  Na niepoprawnych to jest dopiero wolność i brak cenzury, a na niezależnej to w ogóle żydowskie i post-pezetpeerowskie eldorado. No jest jeszcze prawdziwy Polak Ziemkiewicz oraz Wildstein.

  Pisowski lud jest jeszcze bardziej hipokrytami niż najbardziej zajadli byli komuniści, którzy w obecnej Polsce są tak wolni i liberalni oraz otwarci na świat,że na starość postanowili zostać dewiantami seksualnymi (Grodzki) albo jak inni w imię wolności i równości będą zawieszali na drzwiach Polaków etykietki z napisem faszysta. :))))))
 • @Skanderbeg 13:01:19
  Nie zapominając o panu Czesławie Bieleckim oraz panu profesorze Glińskim, równie zasłużonych co Bauman dla sprawy wolnej i Wielkiej Polski. :)))))
 • @Brat Żorża 13:02:52
  Co Siwak albo Nowotko (PPR) miał spólnego z PORĘBĄ, CHYBA TYLKO TO, ŻE WSZYSCY BYLI W pzpr-E albo w jej poprzednikach, ale co tutaj napisać o tych, którzy przystąpili do PZPR-u, którzy w przedwojenej Polsce należeli do PPS-u, A CI KTÓRZY OBECNIE SĄ W pIs-E TO OCZYWIŚCIE NIKT Z NICH NIE BYŁ W pzpr-E?

  Dlaczego towarzysze z PiS-u to tacy demagodzy i hipokryci?


  Jedni wylansowani przez córkę Jaruzelskiego inni przez żydowski i antypolski KOR, a jeszcze inni wyedukowani i ideologicznie przygotowani do sprawowania władzy nad Polską przez takich co wykładali na komunistycznym, żydowskim i masońskim Uniwersytecie Warszawskim.

  Ale ci należą obecnie do PiS-u, a jak wiadomo PiS to jedyna patriotyczna partia w Polsce, która ma wyłączność na patriotyzm i polskość, jednocześnie dawni członkowie PZPR-u lub ich rodziny, to nic nieznaczący epizod w ich życiu, trzeba im dzisiaj to wybaczyć, przecież oni jak nikt inny kochają Polskę i Polaków, co zresztą widać na każdym kroku, zwłaszcza wtedy gdy mówią i piszą o polskich narodowcach, których uważają za spadkobierców komunizmu i moczarowców.
 • @Brat Żorża 13:02:52
  UUUU :D))))

  W końcu nasz wariatuńcio maseczkę zrzucił.

  Tak jak myślałem, mój stary znajomy, który z ramienia hasbary ( jako jeden z wielu ) nadzoruje moją skromną działalność publicystyczną.

  Witam, witam :) I życzę miłej służby.

  Szalom !
 • @Brat Żorża 13:02:52
  " ... i przepisuje wikipedię w postaci historii FED w odcinkach."

  Na wiki w tym temacie nie ma co liczyć ( pewnie wiesz dlaczego...)
  Muszę korzystać z bardziej wiarygodnych źródeł.
 • A skoro wszedłem na personalia samych najbardziej niezłomnych patriotów.
  Warto by sprawdzić bo aż nie mogę uwierzyć. Podobno znakomitym kumplem Sakiewicza jest znany mason Tadeusz Andrzejewski. On tutaj, oficjalnie się prezentuje.

  http://wolnomularstwo.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=384&Itemid=44

  Którego tatuś Leon Andrzejewski należał do samego najtwardszego jądra komunistycznego aparatu.

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Leon_Andrzejewski
 • @vortex 13:26:36
  Zapomniałeś jeszcze o Krzysztofie Czabańskim, Marcinie Wolskim...
  Obydwaj totumfaccy Sakiewicza.
 • @Mind Service 12:11:19
  No jaja...
  Ty znowu na pudle ???

  Muszę tego kreta redakcyjnego wyśledzić.
  A wtedy pióra polecą...
 • @SpiritoLibero 13:37:30
  Czemu prowokujesz? Nie chodzi o to kto, ale jakie treści są promowane. No i dlaczego nie ma jeszcze zakładki : WARTOŚCI o którą postulowałem?
 • @Mind Service 14:40:11
  Ja prowokuję... W którym miejscu ?

  Wszystkie zakładki pojawią się razem z nową maską SG.
  Kwestia techniczna, trochę cierpliwości plisss :)

  W sumie nie pamiętam, żebyś mi to zgłaszał ale może się mylę.
  Możesz przybliżyć temat ?
 • @Mind Service
  Te masońskie wypociny o tzw. cywilizacji polskiej są nadzwyczaj niebezpieczne:

  szerzą relatywizm: np. "dobro ma charakter relatywny", "dekalog nie jest potrzebny, wystarczą przykazania miłości", itp.

  zawierają błędne tezy np. o tym, że "cywilizacje kreują religie", że hierarchiczny charakter kościoła, to dowód na jego zjudaizowanie, że wierność polskim tradycjom oznacza konflikt z Kościołem Katolickim, że doktryna KK wyklucza poszanowanie dla interesów narodowych, i tym podobne bzdury,

  stawiają pod ścianą narodowców-katolików, bo rzekomo wartości "narodowe, polskie" i wiara katolicka są w konflikcie,

  zawierają mnóstwo mitomańskich stwierdzeń, ośmieszających autora i NE, o tym że dokonał on wielu epokowych odkryć i ustaleń, większych niż Koneczny, Św. Augustyn, Św. Tomasz z Akwinu, wszyscy papieże i Dmowski na dodatek.

  Tego się nie da czytać, ale słabsze umysły mogą być zwiedzione.
 • @Rebeliantka 15:02:40
  " Tego się nie da czytać, ale słabsze umysły mogą być zwiedzione."

  Otóż to !

  Proponuję trzymać dyżury pod tą notką i prostować potencjalnych zwiedzionych :)
 • @Rebeliantka 15:07:02
  Dekalog uprościł Jezus Chrystus jednym przykazaniem, w którym zawarte są wszystkie poprzednie, tak aby każdy z nas kochał innego bliźniego w wierze, tak jak siebie samego, i żeby mu nie czynił tego czego sam by nie chciał, aby mu ktoś uczynił.

  Pozdrawiam.
 • @SpiritoLibero 15:14:54
  Nie podoba mi się Twój kpiący ton. Raczej Cię przestrzegam, abyś nie drwił z autorów NE i nie próbował go zamienić w jakąś agendę www.polacy.eu.org.
 • @Paweł Tonderski 15:17:36
  Nieprawda.
 • @Rebeliantka 15:20:50
  No jak nie, jak tak?
 • @Paweł Tonderski 15:17:36
  Na potrzebę przestrzegania przykazań – jako na warunek osiągnięcia zbawienia – wskazał Jezus młodzieńcowi, który zapytał Go: "Nauczycielu, co dobrego mam czynić, aby otrzymać życie wieczne?" Odpowiedział mu "Jeśli chcesz osiągnąć życie, zachowaj przykazania". Jezus wymienił mu przykazania dotyczące miłości bliźniego: "Nie zabijaj, nie cudzołóż, nie kradnij, nie zeznawaj fałszywie, czcij ojca i matkę". W końcu Jezus streszcza te przykazania w sposób pozytywny: "Miłuj swego bliźniego, jak siebie samego!" (Mt 19,16-19). (por. KKK 2052)

  Więcej tutaj:
  http://www.teologia.pl/m_k/prz-01.htm
 • @Paweł Tonderski 15:17:36
  Co za bzdury wypisujesz. Chyba musisz wrócić do szkoły na lekcje religii. 3 klasa szkoły podstawowej
 • @Rebeliantka 15:27:44
  Gdzie w takim razie znajduje pani niezgodność w tym, co ja napisałem w swoim komentarzu?
 • @Mind Service 15:31:00
  Jeżeli będzie pan w ten sposób prowadził swoje dyskusje z innymi ludźmi, to zapewniam pana, że nawet gdybym chciał jeszcze raz cofnąć się do trzeciej klasy szkoły podstawowej, to i tak to by nic mi nie dało.

  A tam poza tym, to za moich czasów religii nie było w szkołach, żeby mieć szansę chodzić na religię trzeba było udać się do najbliższego kościoła. :)))

  Może to pan powinien w takim razie cofnąć się do tamtych czasów, gdy niektórym do Kościołów i do religii było pod górkę?
 • znużenie "materiału"
  Znudzeni życiem i własną niemożnością zaczęli wspólne samobiczowanie.

  Może mały urlopik panowie? Pogoda piękna!
 • Co mi się kojarzy z Wojtasem?
  http://youtu.be/P-fbw4wsYTk
 • @Rebeliantka 15:19:59
  " Nie podoba mi się Twój kpiący ton. Raczej Cię przestrzegam, abyś nie drwił z autorów NE i nie próbował go zamienić w jakąś agendę www.polacy.eu.org. "

  Ton jest żartobliwy ale broń Boże nie kpiarski.

  A co Ty masz do www.polacy.eu.org. ? Możesz uściślić co tam Ci się nie podoba ? ( bo zabrzmiało groźnie, jakbym chciał co najmniej pornografię rozpowszechniać ).

  KJW nie pisze już tam od ponad roku, ja zresztą też.

  A swoją droga, gdyby na Ekranie panowała taka kultura dyskusji jak tam to byłoby super. Ale to raczej nieosiągalne bo zagląda tutaj coraz więcej trolli i prowokatorów. ( Czyżby ktoś zaczynał się bać ?...)
 • @SpiritoLibero 15:46:27
  Słuchaj, jak chcesz przemawiać do trolli, to przemawiaj.

  Jak rozmawiasz ze mną, to koncentruj się na meritum.

  A meritum jest takie. Nie życzymy sobie promocji herezji na Nowym Ekranie. Koncepcja Wojtasa jest heretycka. Po prostu. Nie wiem, czy on opowiada te masońskie dyrdymały z braku mądrości, pomieszania zmysłów, czy na zamówienie, ale może już dość tego walenia w KK, twierdzeń o tym, że polskość i wiara katolicka się wykluczają, że KK nie powinien być hierarchiczny, etc.

  Jeśli na NE mają być promowane ataki na KK, to ja poproszę właściciela, by wybrał między redaktorem naczelnym, który to umożliwia, a blogerami katolickimi, którzy nie życzą sobie, aby ich uczucia religijne były obrażane.

  Dość tego!
 • @Paweł Tonderski 15:36:54
  Proszę zapoznać się z zalinkowanym materiałem.
 • Wpis prowokacyjny
  ale wisi na froncie i wywołuje dyskusję. OK.
  Moim zdaniem na razie forum NE jst otwarte i prezentacja opinii swobodna. A że wybijane są niektóre materiały...hm - to piszcie znakomicie, żeby było z czego wybierać. Niech lepsze wypiera gorsze! A wydaje mi się, że ku temu się tu zmierza. Odwrotnie, niż chcieliby inni. Przynajmniej liczniki wejść o tym świadczą. Nie sądzę, żeby SpirLib chciał pogrążyć coś, co się odbiło od dna i wyraźnie nabiera wigoru. Iza, Rebeliantka - choćby dla tych dwu dam warto tu zaglądać, bo mają pióra że ho!
 • @vortex 12:52:55
  Sam miałbym na ten temat (o tym politruku) dużo do powiedzenia. Arogancja i chamstwo, jakie oglądane mi było po Marcu'68, w kontaktach z "doktorantami" określanymi "doceńta docenta".
 • @Rebeliantka 16:12:23
  Na pewno z wiedzą tam zamieszczoną zapoznam się.

  Mam do pani w takim razie jedno pytanie dotyczące, moim zdaniem nawiązujące do dyskusji na temat Dekalogu oraz jednego przykazania Jezusa Chrystusa, który na Ziemię przyszedł po to, aby wybawić nas od grzechu pierworodnego, i aby objąć władzę nad Ziemią, którą sprawuje od tej chwili gdy oddał swoje życie na GOLGOCIE w imieniu swojego Ojca Boga Jedynego Stwórcę.

  Pytanie, które z mojej winy zamieniło się w dwa pytania, za co przepraszam:

  CZY NAS CHRzEŚCIJAN MIĘDZY INNYMI KATOLIKÓW OBOWIĄZUJE obecnie pierwsze przymierze, CZY JEDNAK DRUGIE, zawarte ze wszystkimi ludźmi, którzy chcą się odrodzić poprzez chrzest święty?

  Co z tym wszystkim ma wspólnego Judaizm, Który jakoby jest wartością samą w sobie, bez którego obecnie nie byłoby katolicyzmu oraz chrześcijaństwa? Czy Judaizm jest drogą dla chrześcijan w tym dla katolików?

  Przecież Jezus w imieniu swojego Ojca Boga, odrzucił i unieważnił pierwsze przymierze!
 • @Paweł Tonderski 16:22:14
  Ale ty masz nierówno... Doprawdy każde zdanie należało by prostować z przeklamań i herezji
 • @Paweł Tonderski 16:27:08
  Judaizm nie ma nic wspólnego z KK.
 • @Rebeliantka 16:27:03
  Jeżeli, Judaizm nie ma nic wspólnego z KK to tym bardziej, moim skromnym zdaniem Judaistyczny Dekalog również nie powinien mieć z nim nic wspólnego. Nie sądzi pani, że tak powinno być?
 • @Mind Service 16:28:08
  Jezus nie unieważnił Pierwszego Przymierza, a to ciekawe?

  To znaczy, że nas wiernych wyznawców chrześcijaństwa i Jezusa Chrystusa nadal obowiązuje pierwsze przymierze, które dotyczyło narodu wybranego, który jednoznacznie odrzucił Jezusa i jego drugie przymierze, które on ustanowił ze wszystkimi ludźmi żyjący na Ziemi, którzy chcieli go przyjąć do siebie poprzez chrzest?

  Kto tutaj głosi w takim razie herezję, drogi panie?
 • @Paweł Tonderski 16:28:55
  Dekalog nie jest judaistyczny, tylko ogłoszony przez Boga. Pan myli Twórcę Dekalogu, a nawet należałoby podkreślić w tym miejscu - Stwórcę, z adresatem przykazań.
 • @Paweł Tonderski 16:28:55
  Użyję obrazowego wyjaśnienia. Czy jeśli Św. Maksymilian Kolbe nawracał Japończyków, to czy należy o nim mówić, że był japońcem?
 • @Rebeliantka 16:33:23
  Dekalog na początku nie składał się tylko z dziesięciu przykazań. To chyba pani wie?

  ||A tak poza tym, dekalog został stworzony dla narodu wybranego dla plemion żydowskich, i tych które przyłączyły się do żydów jeszcze w Egipcie i dla tych którzy przyłączyli się do żydów w czasie ich wędrówki do Ziemi Obiecanej.
 • @Rebeliantka 16:35:36
  Kolbe nie był Jezusem, on działał w imieniu Jezusa, tak jak Jezus działał w imieniu swojego ojca Boga.
 • @Paweł Tonderski 16:28:55
  Inaczej mówiąc, czy przez to, że Św. Maksymilian obracał się wśród japończyków, to jego katolicyzm był shintoistyczny bądź buddystyczny?
 • @Paweł Tonderski 16:36:23
  Dekalog został stworzony dla wszystkich ludzi. To co Pan mówi, jest niezgodne z KKK.
 • @Rebeliantka 16:39:21
  Oczywiście, że nie, on nawracał niewiernych, w taki sam sposób w jaki czynił to Jezus Chrystus, który zaczął nawracać judaistów, Rzymian, Greków i innych, którzy nie wiedzieli jeszcze wtedy, czym jest nauka Jezusa...
 • @Rebeliantka 16:33:23
  ALE dekalog był konkretnie skierowany do konkretnego narodu.
 • @Rebeliantka 16:41:08
  I niezgodnie z Pismem Świętym?
 • @Paweł Tonderski 16:44:27
  W pierwszej kolejności do tego narodu, a nie wyłącznie do niego. Proszę też pamiętać o prawie naturalnym.
 • @Paweł Tonderski 16:45:00
  KKK jest zgodny z Pismem Świętym.
 • @Rebeliantka 16:07:06
  Po kolei :

  " Słuchaj, jak chcesz przemawiać do trolli, to przemawiaj."

  Ja nie przemawiam do trolli. Odpowiadam na często głupie zaczepki jedynie dlatego, że inni uczestnicy / czytający komentarze mogą poznać moje zdanie. W sumie więc piszę to do nich. Troll z tego pkt. widzenia jest zwierzątkiem dość pożytecznym i jeśli tylko nie przekracza pewnych granic ( co zdarza się niestety niektórym naszym blogerom ) to należy o niego dbać. Jest jak sól i pieprz w zupie. Dodaje smaku.

  " Nie życzymy sobie promocji herezji na Nowym Ekranie. Koncepcja Wojtasa jest heretycka. Po prostu...."

  Nie mi oceniać czy jest heretycka czy nie. Ja umożliwiam jedynie prezentację różnych poglądów. Twoich też.

  " Jeśli na NE mają być promowane ataki na KK, to ja poproszę właściciela, by wybrał między redaktorem naczelnym, który to umożliwia, a blogerami katolickimi, którzy nie życzą sobie, aby ich uczucia religijne były obrażane. "

  Poproś ... Każdy ma takie prawo.

  "... którzy nie życzą sobie, aby ich uczucia religijne były obrażane."

  Inne spojrzenie na sprawy i dogmaty wiary nie jest tożsame z obrażaniem uczuć religijnych innych osób.

  Gdyby ktoś próbował na NE lżyć czy poniżać wyznawców JAKIEJKOLWIEK religii to gwarantuję Ci, że wyparowałby natychmiast.

  Zauważ jednak, że zdania na ten temat są podzielone i oprócz krytyki z Twojej strony otrzymuję też liczne głosy poparcia.
 • @Rebeliantka 16:48:39
  DLATEGO DZISIAJ W KKK ZAGnIEźDZIŁy się masoneria i judaizm?

  Judaizm, faryzeusze i plemię żmijowe, którym wydał walkę i wojnę sam Jezus Chrystus.

  Jeżeli Dekalog został stworzony dla konkretnego narodu w konkretnym czasie, a potem przyszedł Jezus ogłosić nową nowinę i zaczął głosić inną prawdę, która odrzucała wcześniejsze ustalenia, które obejmowały tylko i wyłącznie naród wybrany, to w jakim sposób znajduje pani w tym wszystkim zgodność i prawdę?

  Pani jest wierna KKK czy Jezusowi a tym samym Bogu Jedynemu?
 • @SpiritoLibero 16:52:45
  Strasznie się zrobiłeś pyszałkowaty w ciągu zaledwie kilku dni. I cwany.

  Jak coś jest heretyckie, to jest. Jak chcesz sprawować kierowniczą rolę na narodowym portalu, to powinieneś to odróżniać. W pierwszej kolejności należy przeczytać KKK.

  O nic nie zamierzam Cię prosić. Żądam zaprzestania fałszywego przedstawiania doktryny katolickiej i szyderstw z narodowców-katolików.

  Zrozumiałeś o czym mówię? Mówię to jako Polka-katoliczka, która nie życzy sobie ubeckich insynuacji o "judaistycznym" sterowaniu z Watykanu. Jasne?
 • @Paweł Tonderski 16:32:33
  Włos się jeży na głowie jak to czytam. Jak można być takim ignorantem? Czy myślenie aż tak boli?
 • @Paweł Tonderski 16:56:52
  Proszę Pana niech Pan nie tworzy fałszywej doktryny KK, ani nie przedstawia fałszywych faktów.

  Aby mówić o doktrynie, której Pan w oczywisty sposób nie zna, należy przeczytać KKK.

  Masoneria i Żydzi próbują przenikać do wszelkich możliwych struktur, do KK też, ale to nie oznacza, że Kościół Katolicki jest antynarodowy, czy judaistyczny. To bzdura. Natomiast próba odebrania Kościołowi jego hierarchicznej struktury, ustanowionej przez Chrystusa, niewątpliwie osłabiałaby Kościół i ułatwiała jego penetrację przez wrogie grupy. I oczywiście jest niezgodna z zamysłem Boga.
 • @Rebeliantka 16:28:19
  "Judaizm nie ma nic wspólnego z KK."

  - tym razem Ty mijasz się z prawdą Rebeliantko! Polecam wykłady księdza Chrostowskiego specjalistę z dialogu katolicko-zydowskiego.
  Tak w wielkim uproszczeniu:
  Źródłem KRK jest judaizm biblijny; natomiast źródłem współczesnego judaizmu zwanego rabinicznym jest KRK, a ściślej pisząc tradycja kościoła i przetrwalnikowa forma jaką judaizmowi zapewniło zachodnie chrześcijaństwo.

  Zżymałaś się na uproszczenie i przekłamanie Pawła Tonderskiego a tu taki kwiatek jak BYK do BULU.
 • @DelfInn 12:26:39
  Nie kompromituj się Delfinie!

  Jeżeli masz coś do powiedzenie i uważasz, że masz rację, to przedstawiaj swoje argumenty. Ale widać masz świadomość, że wyznawanej głupoty, kłamstw, bezbożności nie jesteś w stanie obronić, nie potrafisz uzasadnić, dlatego blokujesz demaskujących Cię rozmówców.

  Już sam Twój zwrot: ==No, chyba że faktycznie flekowanie Kościoła i Matki Boskiej przez dawanie głosu von Finovowi, Kerenowi, bar-barze i całej tej antypolskiej, z gruntu hucpiarskiej, heretyckiej zbieraninie to jest pluralizm?== świadczy, że nie wiesz co piszesz. A jeżeli wiesz, to wyjaśnij, co to takiego jest flekowanie Kościoła i Matki Boskiej?

  A jeżeli posługujesz się mianem "Kościoła", to dobrze abyś wiedział; czym jest Kościół, kim jest Kościół, a co Kościołem nie jest.
  Kościołem jest tylko człowiek, grupa ludzi, którzy poddali swoje życie w sposób świadomy osobie Boga, Panu Jezusowi zgodnie z Jego nauką i przykładem.
  Kościołem nie jest organizacja religijna programowo lekceważąca Boże Słowo i funkcjonująca wbrew Bożemu Słowu.
  I nie trzeba być wrogiem Kościoła Rzymsko-katolickiego aby się zorientować, że tej organizacji religijnej z centralą w Watykanie nie po drodze z Bożym Słowem.

  Pisujących na tym forum chrześcijanom, Chrystusowcom zarzucasz: ==całej tej antypolskiej, z gruntu hucpiarskiej, heretyckiej zbieraninie== antypolskość, hucpiarskość i herezję.
  No to biednym jesteś satanistą, gdy Boże dzieci kochające Boga, poddane Bogu zgodnie z Bożym Słowem nazywasz heretykami.
  No to kto wg Ciebie heretykiem nie jest?
  Bałwochwalca, pederasta, alkoholik, symonista, okultysta, spirytysta, heretykiem nie jest?
  Lekceważący Boże Słowo nie jest heretykiem, odstępcą od Boga?

  A co do patriotyzmu sukienkowych...
  Historia pokazuje, że czarni jako poddani władcy Watykanu nigdy nie preferowali interesów Polski, a zawsze swoje własne i Watykanu.
  Jeżeli jakieś występki były na rękę Watykanowi, a jednocześnie ze szkodą dla Polski, to czarni zawsze muszą promować interesy Watykanu. A nieraz wręcz zachęcali wrogów Polski i Polaków do atakowania Polski i prześladowania Polaków.

  Do szkól, biedny Delfinie, do studiowania Bożego Słowa. Jeszcze masz szansę, abyś przejrzał.
 • @amadeusz2006 17:09:14
  Katolicy Pana już zweryfikowali w Polsce, a przede wszystkim w Tanowie. I proszę się nie poszywać pod Walentynowicz, Panie agencie.
 • @norwid 17:15:34
  Ks. Chrostowski mówi akurat odwrotnie. Kościół został założony przez Chrystusa, a nie przez żydów.
 • @Rebeliantka 17:02:19
  " Strasznie się zrobiłeś pyszałkowaty w ciągu zaledwie kilku dni. I cwany. "

  Nie mówię nic czego bym nie mówił od dawna. Jeśli odbierasz to jako "pyszałkowatość" to jest mi po prostu przykro. Ale zawsze taki byłem tylko możliwe, że Ty dopiero teraz to zauważyłaś.

  A moje "cwaniactwo " to na czym niby polega ? Można trochę jaśniej ?

  " Jak coś jest heretyckie, to jest. Jak chcesz sprawować kierowniczą rolę na narodowym portalu, to powinieneś to odróżniać."

  Narodowy nie znaczy wcale - " WYŁĄCZNIE " katolicki.
  Do polskiego Narodu należą ludzie o różnych przekonaniach religijnych, także ateiści.
  Chcesz ich wyeliminować z dyskursu publicznego ? Jakim prawem ?
  To chyba właśnie można nazwać postawą pyszałkowatą.

  " Zrozumiałeś o czym mówię? " -

  Oczywiście !
  Może jestem pyszałkiem ale idiotą to chyba nie.
  Jeśli dobrze zrozumiałem ( a jeśli się mylę to mnie popraw ) to chciałabyś stworzyć z NE miejsce gdzie dopuszczalna jest tylko jedyna słuszna interpretacja rzeczywistości. Obawiam się, że to nierealne. Przynajmniej na razie.

  Poproś ( albo zażądaj, bo w takim tonie piszesz ) od p. Opary by mnie wyrzucił. Każdą jego decyzję przyjmę z pokorą.
 • @von Finov 17:19:22
  A kysz, heretycka agenturo, grzecznie mówię.
 • @SpiritoLibero 13:37:30 & @All
  Musisz to Ty pamiętać że nie wszyscy mają poczucie humoru. I jak się wydaje jakąś dyspozycję czy o coś prosi to później należy wziąć za to odpowiedzialność.


  @All

  Administratorzy mogą czasem dostawać dyspozycje odgórne aby coś gdzieś zamieścić, i albo je spełnią, co może być niekompatybilne ze zdaniem blogerów czy administratora, albo zignorują co może zostać odebrane jako przejaw niesubordynacji.

  Aby wszystko było jasne:
  Dziś to ja miałem pierwszą zmianę dyżuru i na Twoje polecenie/prośbę na 1 SG trafił post p. Wojtasa (post sprzed 2 dni), a na 2 SG post Mind Service.
 • @Paweł Tonderski 16:36:23
  "A tak poza tym, dekalog został stworzony dla narodu wybranego dla plemion żydowskich, i tych które przyłączyły się do żydów jeszcze w Egipcie i dla tych którzy przyłączyli się do żydów w czasie ich wędrówki do Ziemi Obiecanej."

  - pomieszanie z poplątaniem. Proszę przeczytać Biblię 2x a potem pisać na ten temat.

  Juda to jeden z 12 synów (plemion) Izraela czyli dokładnie odwrotnie.
  Ród Leviego i Kohana ma ok 99,7% czystości rasy od czasów Abrahama do DZIŚ!!! O dołączaniu się pustynnych ludów do Izraela nie było mowy, ani żadnych szans. Nawet za życia Jezusa rasizm wyznaczał postrzeganie świata co czytamy w ewangelii o rozmowie Samarytanki z Jezusem.
 • @Brat Żorża 17:19:54
  Do pewnego stopnia masz rację, że my-katolicy pozwoliliśmy sobie włazić na głowę w naszym własnym kraju, a teraz na portalu, którego rangę i popularność współtworzyliśmy.
 • @SpiritoLibero 15:14:54 prostuj siebie żydzie
  trzymaj dyżur,wkońcu płaca ci za to żebyś go trzymał.prostować to ty sobie możesz drut na swojej głupiej łepetynie.Prostaku od prostowania.
 • @SpiritoLibero 17:23:59
  //Jeśli dobrze zrozumiałem ( a jeśli się mylę to mnie popraw ) to chciałabyś stworzyć z NE miejsce gdzie dopuszczalna jest tylko jedyna słuszna interpretacja rzeczywistości//

  Nie, nie zrozumiałeś. Oczekiwania są takie, aby doktryna KRK i historia KRK nie była przedstawiana w fałszywy sposób w promowanych notkach i aby nie siać na portalu relatywizmu, co bardzo sprytnie czyni Wojtas.
 • @Pluszak 17:26:40
  Zgadza się. To ja o to poprosiłem.
  I uważam, ze był to dobry wybór. Przynajmniej jest dyskusja, z której coś dobrego dla NE można wyciągnąć.
  Nie ma nic gorszego niż notka na jedynce, która nie wzbudza żadnego zainteresowania. A takie, niestety, czasami się zdarzają.

  Jeśli jutro zobaczę, czy ktokolwiek z redakcji, świetną, merytoryczną notkę udowadniającą, że K. Wojtas to idiota i heretyk to z pewnością znajdzie się na pudle.
 • @norwid 17:27:01
  Piszę to właśnie na podstawie tego, co jest napisane w ST i NT, gdzie jest wyraźnie napisane, że do żydów przyłączyli się na przykład Afrykańczycy, aby wspólnie powędrować razem z żydami do Ziemi Obiecanej.
 • Dorzucę coś z archiwum....
  http://3obieg.pl/agenci-na-nowym-ekranie
 • @Mind Service 17:03:07
  Panie napisz pan jakiś merytoryczny komentarz zamiast tych pierdół w swoich komentarzach pod swoim własnym mini wpisem, które mają stanowić o pańskiej wiedzy, której pan najprawdopodobniej nie posiadasz. Albo napisz pan na ten temat swój WŁASNY felieton, to wtedy pod nim podyskutujemy. Na razie zachowujesz się pan, jak jakiś partyjny politruk, wiem nawet z której partii.

  I na koniec, zacznij pan edukację u pani Rebeliantki to na początek, a zmiany najpierw zacznij pan od siebie a nie od innych, zamiast czynić pod swoim własnym wpisem, który jest zwykłą polityczną propagandą, która przypomina rozmowy w maglu albo na straganie na jakimś bazarze.

  Wielki katoliku, obrońco wiary, zasad i Kościoła, łowco bolszewików i komunistów.
 • @SpiritoLibero 17:36:09
  ..no jak to... ja udowodniłem, że idiota ...:))

  http://trybeus.nowyekran.net/post/95252,nowy-kurnik-nie-dla-kogutow-idiotow
 • @SpiritoLibero 17:36:09
  A ja nie zamierzam tracić czasu na dowodzenie, że koło jest okrągłe. Są w Ojczyźnie ważniejsze sprawy do załatwienia niż dyskusje z pseudo-filozofem o sprawach, które są już od dawna powszechnie wiadome.

  A więc uważaj, abyś nie został na portalu prawie sam ze swoim przyjacielem, co to ciągle powtarza "ja się wcale nie chwalę, ja po prostu mam talent".
 • @Rebeliantka 17:29:43
  "... na portalu, którego rangę i popularność współtworzyliśmy."

  Tworzyliśmy. Ja też.

  Nie interesowałem się NE ponad rok ( rzecz do sprawdzenia ).
  I co zobaczyłem dwa miesiące temu ?

  Dno, upadek i bałagan.

  Gdzie byłaś wtedy Rebeliantko ?

  Ty i inni, którzy skaczą teraz na mnie jak koza na pochyłe drzewo ?
  Mieliście wspaniałego RedNacza, blogerską sławę o wielkiej charyzmie.
  Porzucił was ? Nie mogliście go jakoś uprosić by został i prowadził ku świetlanej ?

  No to teraz macie dla odmiany pyszałka, bufona, chama, komucha i głosiciela herezji wszelakich.
  Nic tylko uciekać na porządne portale (Salon zawsze przyjmuje z otwartymi ramionami ).

  W sumie nieważne, że statystyki wskazują na wolny ale stały wzrost popularności NE. Daleko jeszcze do najlepszego okresu ale wszystko przed nami.
 • @SpiritoLibero 17:48:57
  Wyciągnę właściwe wnioski z Twoich manipulacji. Brat Żorża ma dużo racji.
 • @Rebeliantka 16:47:47
  Mam pamiętać o naturalizmie i masonerii?

  Zaczyna robić się ciekawie.

  A PRZECIEŻ już ksiądz Trzeciak przestrzegał nas przed zgubnym wpływem masońskiego naturalizmu na nauki KK i spuściznę Jezusa Chrystusa. Widzę, że masoński i żydowski naturalizm wśród judaistów - katolików nadal czyni w ich umysłach wielkie spustoszenie, ale i ODNOSI WŚRÓD nich wielkie sukcesy.

  A może pani, jednak chodzi, o jakiś inny naturalizm?

  Kto tutaj w takim razie głosi herezję?
 • @Rebeliantka 17:23:18
  Judaizm Biblijny, oparty na Torze to prawo mojżeszowe, to zakon i jego wypełnienie w osobie Zbawiciela. Inaczej mówiąc ks. Chrostowski nie mógł przypisywać żydom uznającym co się rozumie dekalog źródła KRK, ale Chrystus nie przyszedł na świat aby zakładać kościół Katolicki lecz by WYPEŁNIĆ co podkreślam prawo które stało się przekleństwem choć miało być błogosławieństwem. Ergo źródłem KRK jest rozlanie Ducha Świętego na wszystkie narody aby "Izrael duchowy" był osądzony jak "Izrael cielesny" gdyż "Bóg osądzi najpierw żyda a potem i Greka".
  Takie ekskluzywne traktowanie zbawienia to nie tyle nonszalancja ale i impertynencja wobec pierwszeństwa, bacz tedy abyś nie została jako dzika gałąź nie wycięta ze szlachetnego drzewa oliwnego.

  Wracając do Judaizmu Biblijnego i źródeł KRK. Bóg zachował Judę i połowę Beniamina przez wzgląd na Dawida. Dlatego dziś reszta rozproszonych "plemion" Izraela jest zagadką historii. Nie zmienia to faktu że mozaizm i wynikły z niego Judaizm Biblijny to źródło wypełnienia przepowiedni proroków ŻYDOWSKICH tj. Izajasz. A więc Jezus Chrystus przyszedł na świat aby się wypełniło Słowo Boga Żywego. Nadto zachowany jest łańcuch pokoleń Abraham/Dawid/Jezus 12/12. Apokaliptycznie nawet Św. Jan pisze o 144tyś czyli 12\12

  Jeśli więc KRK nie czerpie z Judaizmu Biblijnego to i niema ciągłości a więc i nie jest święty. Jeśli zaś nie byłby święty tedy by nie przetrwał 2k lat. Zważ co piszesz aby się nie wypełniły na Tobie słowa apokalipsy: "kto z tych słów ujmie, niechaj mu Bóg ujmie z dziedzictwa jego"
 • @Rebeliantka 17:33:33
  "Oczekiwania są takie, aby doktryna KRK i historia KRK nie była przedstawiana w fałszywy sposób w promowanych notkach i aby nie siać na portalu relatywizmu, co bardzo sprytnie czyni Wojtas."

  Tego nie mogę Ci zagwarantować. Bo to po prostu niemożliwe.

  Kiedyś, pamiętam, były zarzuty, że NE jest " za mało prawicowy " bo niektórzy ośmielają się krytykować PiS.
  Każdy ma jakieś oczekiwania. najlepiej na prawach wyłączności.

  Promowane będą WSZYSTKIE artykuły, poruszające KAŻDY poważny temat.
  Zawsze znajdzie się ktoś, kto nie będzie się zgadzał z poglądami autora.
 • @Paweł Tonderski 17:38:13
  Piszę to właśnie na podstawie tego, co jest napisane w ST i NT, gdzie jest wyraźnie napisane, że do żydów przyłączyli się na przykład Afrykańczycy, aby wspólnie powędrować razem z żydami do Ziemi Obiecanej.

  mogę prosić o źródło?
 • @amadeusz2006 17:33:02
  " @SpiritoLibero 15:14:54 prostuj siebie żydzie
  trzymaj dyżur,wkońcu płaca ci za to żebyś go trzymał.prostować to ty sobie możesz drut na swojej głupiej łepetynie.Prostaku od prostowania. "

  O proszę :)
  Doskonały przykład trolla. Z tej najniższej półki.
 • @Paweł Tonderski 17:55:19
  Proszę przeczytać KKK, a poza tym, co to jest prawo naturalne.

  EOT.
 • @Rebeliantka 17:54:23
  " Wyciągnę właściwe wnioski z Twoich manipulacji."

  Brzmi groźnie :)
  A jakie sankcje mi grożą ?
 • .
  Jeśli się nie mylę to autor jest jednym z tych ultra katolików, ktorych podobnie zresztą jak i paru innych blogerow z jakiejs sekty, ich dzialalnośc oceniam na 'poniżej zera', tzn. więcej czytelnikow odstraszyli niż przyciagnęli.
  Niestety, ale kiedyś wydawalo się, że portal ten będzie normalnym laickim zbiorem blogerskim, ale teraz wiadomo, ze tak nie będzie.
  Z NE zostalo to co zostalo, szkoda tutaj nawet komentować.
 • @SpiritoLibero 17:57:19
  Skoro nie jesteś w stanie zapewnić, aby nie były promowane fałsze na NE, to cóż, brat Żorża ma jeszcze więcej racji, niż myślałam.

  Eot.
 • @norwid 17:57:58
  Oczywiście, muszę go tylko odnaleźć, a to może trochę potrwać.
 • @Rebeliantka 18:04:13
  " ... brat Żorża ma jeszcze więcej racji, niż myślałam "

  Nie rozbawiaj mnie :)
  Nie możesz podpierać się innymi autorytetami ?
  To jest jeden z trolli funkcyjnych, którzy snują się za mną po całym necie. Taką mają pracę. (oj... znowu pyszałkowatość.... )
 • @norwid 17:55:42
  Nie rozumiem powodu, dla którego mi grozisz. Nie powiedziałam nic sprzecznego z KKK.
 • @Brat Żorża 17:43:54
  Jakby było tak jak piszesz, to najpierw zacząłbyś od tego, że zacząłbyś pisać pod swoim prawdziwym imieniem i nazwiskiem.

  Oczywiście wariat który zarzuca innym agenturalność może to czynić pod anonimowym nickiem bez uszczerbku na swojej godności i osobistym honorze, to jest dopiero honorowe, zgodne z polską tradycją, z katolicyzmem i zgodnością z naukami Jezusa...

  NASTĘPNY STRAŻNIK POLSKOŚCI I KATOLICYZMU, OBROŃCA WIARY I POLSKOŚCI.
 • @Rebeliantka 18:11:48
  to Twoja sugestia.. nie grożę a zwracam uwagę.
  Podobnie zresztą jak Ty zwracasz uwagę na przekłamania i manipulacje innych. Biblia jest jak miecz obosieczny to jak mawia klasyk oczywista oczywistość.

  Jeśli potrafisz przedstawić argumenty że Judaizm BIBLIJNY niema nic wspólnego z KRK to jestem wielce zainteresowany je poznać. Jeśli ich nie masz grozi Ci źródło na którym sama opierasz swoją publicystykę.

  Pozdrawiam i bez urazy.
 • @von Finov 17:19:22
  Jesteś od tych co mają problem z moją choinką?
  Każda łapa wyciągnięta po moją choinkę zostanie odrąbana. Są granice pluralizmu, tolerancji i gościnności. Ruszanie mojej choinki je z pewnością przekracza.
  Siedźcie sobie przy macy, czy czym tam wam wypada, ale od mojej choinki wara. Ona jest moja.
 • @von Finov 17:19:22
  W kółko to samo. I ja mialbym chcieć Cię zjeść, nieboraku? Choćby napocząć?... ROTFL!

  *plonk*
 • @DelfInn 19:14:21
  Proszę mi tu kanibalizmu nie propagować !

  Trole mogą być ciężkostrawne :))
 • @SpiritoLibero 19:17:20
  Dlaczego zaraz kanibalizmu? Wielkie słowa...:) No bo jakie cechy ludzkie obserwujemy wyraziście w osobie von Finowa? Zaraz sam powie - jak to troll - i znow na trzy strony maczkiem - jak troll nudzący się tudzież opłacany. O, przepraszam, może też być to przypadek trolla zaangażowanego emocjonalnie. Ale wtedy trzeba by stwierdzić jego kwalifikacje intelektualne, społeczne etc aby wykluczyć przypadek trolla nieprzytomnego...
 • Autor @ all
  szanowni Państwo,

  Czytam ten artykuł i wszystkie komentarze pod nim - i muszę przyznać - cała ta dyskusja jest trudna do zrozumienia. Czasem wprost żenująca.

  Tak sobie myślę - że może najlepiej byłoby oddać Nowy Ekran w ręce blogerów. Państwo sami byście się pozabijali.

  Nowy Ekran w jakiejś mierze przypomina sytuację Naszego Kraju.
  Tu chyba już nie potrzeba żadnej interwencji z zewnątrz - ani Niemcy ani Rosjanie ani żadna inna nacja. Polacy sami się będą kontrolować - sami się wykończą.

  Szanowni Państwo - w imię Naszego Pana Boga -proszę opamiętajcie się.
  Inaczej biedna będzie ta Polska.
 • @Ryszard Opara 21:43:33
  Tak, Polacy są straszni. Bez nadzoru starszych i mądrzejszych by się nawzajem pozagryzali. Przypominam, że tu o tym kiedyś napisałem: http://gps65.salon24.pl/484152,antypolonizm
 • @Brat Żorża 17:19:54
  A może to tylko ustawka?
 • @Ryszard Opara 21:43:33
  Pan też się dał nabrać na Nowy Ekran? Witamy w klubie :(
 • @Mind Service 14:40:11 do @ SpiritoLibero
  "dlaczego nie ma jeszcze zakładki : WARTOŚCI o którą postulowałem?"

  >>> a dlaczego taki skromny postulat ? :) Nie lepiej od razu zawnioskować o zakładkę "WARTOŚCI KATOLICKIE" ? :)
 • @Rebeliantka 15:07:02
  "hierarchiczny charakter kościoła, to dowód na jego zjudaizowanie"

  >>> akurat dowodów na zjudaizowanie KR nie brakuje, niektóre są tu: http://ekozdrowie.nowyekran.net/post/94697,katolicy-popieraja-zydowski-uboj-rytualny-w-polsce
 • @ekoludek 23:00:45
  Co to są wartości?
 • @Rebeliantka 16:07:06
  "Nie życzymy sobie promocji herezji na Nowym Ekranie. "

  >>> :))) a w czyim to imieniu Droga Pani życzy sobie by cenzurować p. Wojtasa ?
 • @Rebeliantka 16:28:19
  Judaizm nie ma nic wspólnego z KK.

  Ma i to sporo:
  Papież Franciszek przyjął w Watykanie delegację Międzynarodowego Żydowskiego Komitetu Konsultacji Religijnych.

  Jako „drogich starszych braci” Papież Franciszek, hebrajskim pozdrowieniem Szalom – „Pokój” powitał w Watykanie wspomnianą delegację.
  Od ponad 40 lat ma on regularne kontakty ze Stolicą Apostolską.
  Razem z watykańską Komisją ds. Kontaktów Religijnych z Judaizmem urządził już 21 spotkań, które niewątpliwie umocniły wzajemne zrozumienie i przyjaźń Żydów i chrześcijan – zauważył Papież.

  Przygotowuje się już kolejne takie spotkanie w październiku w Madrycie na temat wyzwań stojących przed wiarą we współczesnych społeczeństwach.
  źródło:http://www.bibula.com/?p=69055

  "Na czele 15-osobowej delegacji biskupów i duchownych stanął abp Stanisław Gądecki, zastępca przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski.
  Delegacja przebywała w Izraelu z oficjalną wizytą jako goście Państwa Izrael.
  W programie wizyty (7 – 14 marca) znalazło się m.in. spotkanie z Przewodniczącym Knesetu Benjaminem Ben-Eliezerem, Naczelnymi Rabinami Izraela oraz z liderami pozostałych wyznań religijnych zamieszkujących Izrael.
  Biskupi zwiedzili również Instytut Naukowy Weizmanna, Instytut Yad Vashem oraz wzięli udział w spotkaniu poświęconym izraelskiemu społeczeństwu.
  W ramach wizyty dostojni goście odwiedzili również miejsca związane z kościołem chrześcijańskim w Ziemi Świętej.
  ”http://embassies.gov.il/warsaw/newsAndEvents/Pages/2013-03/Wizyta-polskich-biskupow-w-Izraelu.aspx

  http://rafzen.files.wordpress.com/2013/03/biskupi-w-izraelu.jpg?w=620
  Po powrocie, na lotnisku w Warszawie hierarchowie zapytani dlaczego pochowali Krzyże do kieszeni wewnętrznych marynarek oświadczyli: "aby nie drażnić".
 • @SpiritoLibero 16:52:45
  "Inne spojrzenie na sprawy i dogmaty wiary nie jest tożsame z obrażaniem uczuć religijnych innych osób."

  >>> to oczywiste.
 • @jazgdyni 11:51:58
  skoro ci się tu nie podoba - to wypad
 • @Ranger 23:11:37
  "NISKA INTELIGENCJA I KONSERWATYWNE PRZEKONANIA ZWIAZANE Z RASIZMEM"

  Jak się tak upierasz przy tym temacie, to ci odpowiem.
  Brak charakteru, pokrętność, skłonność do zdrady, jak też wszelkich oszustw i nieprawości, i zwykłe prymitywne tchórzostwo związane z judaizmem. Mam wyciągnąć z sieci historię tego żydowskiego policjanta z Getta Warszawskiego, co to swoich rodziców zapakował osobiście do wagonu, czyli wysłał ich do gazu? A nie był jeden, to była masówka, Żydzi Żydów wysyłali do gazu skali masowej. I to jest teraz problem Izraela. Bo cóż ze spekulatywnej inteligencji, skoro brakuje charakteru i odwagi, jest pokrętność, cwaniactwo i tchórzostwo? Jak tutaj walczyć z Arabami?
  Bo same talenty w spekulatywnym myśleniu i zawiłych kombinacjach to nie wszystko (akurat ja tutaj nie narzekam w tym temacie, chyba bym pobił z punktu 99% Żydów). Liczy się też proste przywiązanie do elementarnych, dobrze znanych wartości. A tego brak Żydom, i się wciąż dziwią że są wciąż bici.
  A ja te tendencje rasistowskie w polskim ruchu narodowym dostrzegam (pewnie tylko w jego części), i dlatego zachowuje dystans.
 • @vortex 00:21:44
  A dodam że Żydzi też miewają niezłe rasistowskie odloty. To ich pieprzenie o gojach jako zwierzętach, zwykłe kretyństwo małego zakompleksionego narodu. Jak Pan Bóg chce kogoś pokarać, to mu najpierw rozum odbiera.
 • @Ranger 02:14:58
  Chciałem ci tylko wytłumaczyć że wysoki poziom inteligencji i zdolność do spekulatywnego myślenia to nie wszystko, często prowadzi na manowce, do błędu. Często profesorowie robią głupoty nie do wymyślenia przez prostego chłopa. Więc dezawuowanie ruchów narodowych akurat z tego punktu (że słabo wychodzą w testach na inteligencję) jest idiotyzmem. Mnie się nie podoba ogólnie dzielenie ludzi na lepszych i gorszych jakościowo. Jest w tym coś, czego ja nie nie akceptuję. A jak ty do tego podchodzisz? Bo umykasz z tego tematu.
 • @ekoludek 23:05:51
  Szanowny Panie, czytać należy ze zrozumieniem. Pan Wojtas może sobie pisać co chce, ale promować te bzdury na NE, to za wiele. Polscy księża katoliccy i zakonnicy zawsze byli najbardziej patriotyczną częścią narodu i nie wahali się oddawać za Polskę życia. Opisywanie ich przez Wojtasa jako sługusów obcych interesów, to nie tylko zakłamywanie historii i współczesności, to poza tym czysta nikczemność.
 • @ekoludek 23:13:20
  //Ma i to sporo//

  Brednie. Proszę nie mylić zachowań pojedynczych hierarchów z Kościołem Katolickim i jego doktryną.

  Eot.
 • @Ryszard Opara 21:43:33
  Niestety, albo stety, ale trzeba zdecydować, a najlepiej bylo wybrać na samym początku, jeszcze przed otwarciem portalu, czy będzie on uznawał doktrynerstwo blogerow katolików za wiodące i nadrzędne, czy też nie.
  Sytuacja bylaby wówczas klarowna, a tak jest galimatias, jednym wydaje się że tak, drudzy mają to w głębokim poważaniu i narażają się na to co widać, czyli np. dobrze znana historia z Boleslawem Smiałym, ktorą bloger Nkander przekopiował z internetu, wywołuje trzesienie ziemi i roszczenia.
  Tutaj przydarzyło sie coś takiego Wojtasowi, nawet nie wiem za co i to po raz drugi, bo za pierwszym przynajmniej wiedziałem, że nie zgodził sie na warunki adopcji kocicy (chodziłlo o jej spacery) zaproponowane przez włascicielkę kota.

  Podsumowując.
  Trzeba się zdecydować i bedzie po sprawie.
 • @Rebeliantka 06:26:19
  " Opisywanie ich przez Wojtasa jako sługusów obcych interesów,... "

  Mogłabyś podeprzeć ten zarzut konkretnym cytatem bo coś mi chyba umknęło ...
 • @OHV 07:37:14
  Stosunki pomiędzy Wawelem, siedzibą królewską w Krakowie, a pobliską drugą górką nad Wisłą, zwaną Skałką, siedzibą biskupią, były od początku stale naprężone. Bolesław bowiem, chociaż niejedną posiadał zaletę, miał tę wadę, że był zaciętym nieprzyjacielem szóstego przykazania. Narobił wiele zgorszenia publicznego, a wreszcie kazał zbirom swoim porwać jawnie zamężną niewiastę, która niczym pozyskać się nie dała i trzymał ją przy sobie. Biskup upominał króla wielokrotnie, lecz na próżno. Gniew królewski wzbierał od dawna, a sprawa o Piotrowin była kroplą, przelewającą dzban.

  Król kazał zwrócić Piotrowin stryjom Piotra, chociaż nieboszczyk nie miał już z nimi nic wspólnego. Biskup upominał króla kilka razy bezskutecznie; co gorsza, pomawiano biskupa o bunt. Aż wreszcie biskup użył argumentu ostatecznego. Według prawa kanonicznego za publiczne dawanie zgorszenia i grabież dobra kościelnego można rzucić klątwę. Klątwą więc obarczył biskup króla.

  Działo się to dokładnie dwa lata po "Kanossie"! Bolesław Śmiały pozwał wtedy biskupa przed swój sąd, a gdy się biskup nie stawił, bo mu tego zabraniało prawo kanoniczne, król tym bardziej podniecony, skazał biskupa na śmierć przez rozsiekanie i ćwiartowanie (co pochodziło z prawa bizantyńskiego)! Gdy nikt nie chciał wykonać tego rozkazu, król wpadł do kościoła biskupiego Na Skałce w Krakowie, w towarzystwie trzech dworzan ryzykujących klątwę i kazał biskupa wywlec od ołtarza i ręką własną mieczem go przebił; po czym wywleczone na dziedziniec ciało kazał ćwiartować. Stało się to dnia 11 kwietnia 1079 roku.

  Legenda dodaje, że biskup wskrzesił Piotrowina, żeby świadczył przed królem i że posiekanego ciała strzegły orły. To były widoczne cudy.

  Mylił się Bolesław mniemając, że zakończył sprawę. Teraz klątwa poczęła działać tym mocniej. Unikano go coraz bardziej, aż po dwóch latach widział się zupełnie przez wszystkich opuszczany. Sądził, że na Węgrzech znajdzie pomoc i tam udał się, lecz doznał zawodu. Zniknął zupełnie z widowni dziejowej. Bardzo jest prawdopodobne podanie, jakoby ruszył w samotną pokutną pielgrzymkę, aż zatrzymał się w benedyktyńskim klasztorze w Ossiaku u Słoweńców w Karyntii, gdzie nie poznany służył aż do śmierci za braciszka - i tam jest pochowany.
  http://www.nonpossumus.pl/biblioteka/feliks_koneczny/swieci/024.php
 • @Maciej Piotr Synak 23:16:17
  Chciałem Ci synku coś odpisać , ale sprawdziłem że jestem na twojej liście wrogów, więc Ci nie odpiszę ! (wybacz) { 8-D
 • @jazgdyni 11:51:58
  a ja nie,

  każdy ma prawo głosić swoje poglądy,

  jeśli przeszkadza Wam Wojtas, to głoście swoje w atrakcyjniejszy sposób.

  No i przypominam, że Wojtas mieszka w Polsce i podatki płaci na polską armię, a nie na obcą.
 • @Ryszard Opara 21:43:33
  słusznie, popieram w całej rozciągłości,

  na dodatek, chyba sami dobrze nie wiedzą, o co się kłócą.
 • @interesariusz z PL 11:07:39
  Nie widzę we wpisie na który odpowiadasz jakiegokolwiek ataku na prawo
  do wypowiedzi!
  Jest ocena treści i samego blogera :
  ...// Nawet nie wiesz, jak twoje uwagi są celne.
  Ale czy chociaż temu mitomanowi Wojasowi dałeś pałę? Ja tak. //...
  A bloger się sam prosił biegając po notkach i oceniając czy sa godne
  jego "cywilizacji" . Oceniając innych, musi liczyć się że będzie oceniany.
  Treścią notki pod którą się wypowiadamy jest to czy promować tego
  blogera a nie czy wolno mu pisać, czyli ocena wartości notki widniejącej na pudle. Ot co !
 • @cyborg 11:41:36
  Swoją drogą dziwne słowa - bloger, internauta... jakby z sąsiedniego kosmosu...

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY