Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
212 postów 2679 komentarzy

Zwiastun Świtu

Mind Service - Poszukuję, badam, odkrywam, uświadamiam, prowokuję.

Coraz bliżej Fortu Trump?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Bezpieczeństwo kosztuje i Polacy mają tego świadomość, że nic nie ma za darmo. Wszyscy doskonale sobie zdają sprawę, że pokój kosztuje i albo się ma silną armię na swoim terytorium, albo trzeba gadać po rosyjsku.

Amerykańska ambasadoressa USA w Warszawie Georgette Mosbacher zasugerowała, że amerykańscy żołnierze rozmieszczeni w niemieckich bazach mogą zostać przeniesieni do Polski. "W przeciwieństwie do Niemiec, Polska wypełnia zobowiązanie do wydatkowania 2% PKB na rzecz NATO. Chętnie byśmy powitali w Polsce amerykańskich żołnierzy stacjonujących w Niemczech" - napisała Mosbacher w czwartek na Twitterze. 

Podobno żadne konkretne plany relokacji amerykańskich jednostek za tym się nie kryją, ale być może ten tweet jest zwiastunem zmian? Do tej pory administracja amerykańska starała się unikać sugestii, że wzmocnienie obecności wojskowej w Polsce odbędzie się kosztem Niemiec, ale nie jest tajemnicą, że taka możliwość jest w Waszyngtonie rozważana. 
 
Wypowiedź Mosbacher odzwierciedla też opinię popularną w kręgach amerykańskiego rządu, że Polska jest dla Waszyngtonu lepszym sojusznikiem jeśli chodzi o sprawy bezpieczeństwa niż Niemcy i wiele innych europejskich krajów.
 
Na to nakłada się coraz większa niechęć niemieckiego społeczeństwa do obecności amerykańskich żołnierzy w ich kraju i do samego USA w ogóle. 
 
- Z tego naturalnie wypływa wniosek, że skoro Niemcom nie zależy zbytnio na amerykańskim wsparciu wojskowym to może należałoby przesunąć przynajmniej część z 40 tys. żołnierzy stacjonujących w Niemczech do Polski? Polacy w przeciwieństwie do Niemców z takiej decyzji zapewne bardzo by się ucieszyli. 
 
Zasady finansowania Amerykańskich żołnierzy są identyczne w Niemczech jak i w Polsce. Płacimy za bazy i wyposażenie na miejscu dla amerykańskich wojsk, ale to wszystko zostanie nawet, gdy Amerykanie opuszczą Polskę. A opuścić mogą w każdej chwili na żądanie naszych władz, co zdarzało się już wiele razy w różnych miejscach na świecie. W przeciwieństwie do Rosjan, którzy do nas weszli sami, bez zaproszenia - z bratnią pomocą, he he - i tak już zostali siedemdziesiąt lat. 
 
Co do ponoszenia kosztów obecności wojsk USA to sytuacja w Polsce jest taka sama jak w Niemczech. Żołd jest opłacany przez USA. A pozostałe koszty? Pobyt amerykańskich żołnierzy w Niemczech, czyli 174 bazy USA, to całkowity koszt ok. 6,8 mld USD rocznie. Niemieckie władze wpłacają ok. 1 mld dolarów, co stanowi jedynie 15 proc. całości. Tam jednak obowiązują różnego rodzaju ulgi podatkowe. Ważne są też wydatki pośrednie, takie jak np. budowa szkół dla dzieci amerykańskich żołnierzy przez niemieckie państwo. To koszt rzędu 120 mln dolarów rocznie.
 
Tak jak już wspomniałem bezpieczeństwo kosztuje i Polacy mają tego świadomość, że nic nie ma za darmo. Polacy doskonale sobie zdają sprawę, że pokój kosztuje i albo się ma silną armię na swoim terytorium, albo trzeba gadać po rosyjsku i dzwonić na Kreml po opinie. 
 
Przyjęcie choćby 15- 25 tys. amerykańskich żołnierzy znacząco by podniosło poziom bezpieczeństwa Polski. Zobaczyć minę Putina, gdy się dowie o relokacji - to będzie coś bezcennego. Z całą pewnością na Kremlu będzie okrutny skowyt i wycie, ale skutek będzie taki, że ani Putin, ani inny bolszewik już nam nie podskoczy. 
 
Problem jest jednak z Niemcami. Było nie było, amerykańskie wojska na terenie Niemiec, to wojska okupacyjne, a Niemcy muszą być trzymani pod butem, bo w przeciwnym razie im odbija i wszczynają wojnę. Niemcy czerpią też profity z obecności wojsk USA, ale bardzo kochają Rosję i dlatego obecność militarna USA jest tam wielce pożądana. Niemcy bez silnego nadzoru wojskowego bardzo szybko narozrabiają na arenie międzynarodowej. A spichnięcie się rewizjonistycznych Niemiec z imperializmem rosyjskim w bardzo krótkim czasie doprowadzi do destabilizacji naszej części świata - to pewne. Dla Polski idealnym rozwiązaniem było by nadal trzymanie Niemców pod amerykańskim butem i jednocześnie znaczący wzrost obecności militarnej USA w Polsce, po to aby wzmocnić naszą obronę przed zakusami Putlera. 
 
Niestety nie zawsze można dostać wszystko co się chce i często trzeba zadowalać się jakąś częścią, czy namiastką. Najgorsze, że Amerykanie nie mają żadnego interesu aby ponosić zwiększone obciążenia finansowe w naszej części świata, poza stopowaniem Rosji i zniechęcaniem jej do snucia planów inwazyjnych z Moskwy na zachód. A dla nas to już bardzo dużo. 
 
Wpis Mosbacher można także zinterpretować jako wypuszczenie pewnego balonu próbnego po to by przekonać się jaki będzie oddżwięk. Bacznie należy więc obserwować wszelkie głosy, wypowiedzi różnych przywódców, polityków, dziennikarzy, zwłaszcza niemieckich i rosyjskich. 
 
Czas pokaże jak będzie. A czy muszę namawiać, abyśmy trzymali za to kciuki?
 
_______________________________
 
źródła: Twitter, doniesienia agencyjne, serwisy informacyjne
 

KOMENTARZE

 • Korzystając z okazji chciałbym bardzo serdecznie podziękować
  za pomoc w odblokowaniu mnie na portalu Neon24, szczególnie Adevo i Husky'iemu, którzy się moją sytuacją zainteresowali i się za mną wstawili. Bez ich interwencji nikt by nawet nie wiedział, że moje wpisy zostały ocenzurowane a uprawnienia blogera i komentatora zablokowane. Podobno na miesiąc, a wg opinii innych bezterminowo.
  Same działania cenzorskie budzą mój najwyższy sprzeciw, powtórzę tylko, że banowanie za poglądy i usuwanie komentarzy, które nie są w linii propagandowej uważam za haniebne i odrażające. Opisałem wszytko na moim blogu https://1do10.blogspot.com , ku pamięci potomnych i nie widzę potrzeby, aby do tego wracać. Jakkolwiek nadal uważam, że takie osoby jak Zawisza Niebieski i Lipao45 nie powinni pełnić funkcji administracyjnych, gdyż o tym nie mają żadnego pojęcia. Ktoś komu się myli administrowanie z cenzurowaniem i lataniem z pałą, aby wymusić określone przekonania powinien być odwołany w trybie natychmiastowym. - Jeśli ma to być poważne forum wszystkich Polaków, a nie kacapskie ścierwomedium i antypolska szczujnia jak dotąd.
  Ja się bolszewickich metod cenzorskich nie boję i moich poglądów nie zmienię, więc próżny był ich trud. Postanowiłem jednak, że w czasie dyżurów tych dwóch osobników mocno ograniczę swoją aktywność na tym portalu, aby nie dawać im powodów do cenzurowania i banowania.
 • @ Autor, All
  "Do tej pory administracja amerykańska starała się unikać sugestii, że wzmocnienie obecności wojskowej w Polsce odbędzie się kosztem Niemiec, ale nie jest tajemnicą, że taka możliwość jest w Waszyngtonie rozważana."

  Jest rozważana bo w Niemczech za swoje bazy muszą odprowadzać opłaty, a w Polsce pieniądze szły by do nich.
  I jeszcze niektórzy sami Polacy się cieszą na myśl, że może będzie w Polsce więcej obcego wojska i to z kraju, który ciągle kogoś bombarduje...

  Pała.
 • @Jasiek 02:27:33
  Widzę, że nie doczytałeś i powtarzasz jakieś brednie rodem z ruskiego Sputnika. Sugeruję, żebyś moją notkę przeczytał jeszcze raz, tym razem ze zrozumieniem.
 • @Mind Service 02:30:02
  Debilizmów nie jestem w stanie zrozumieć.
  Tylko debile są w stanie to zrobić.
 • @Mind Service 02:30:02
  "Widzę, że nie doczytałeś i powtarzasz jakieś brednie rodem z ruskiego Sputnika."

  Co jest brednią?
  Że w Niemczech USA płacą za bazy?
  Że w Polsce to my będziemy za nie płacić?
  Że USA ciągle bombarduje jakiś kraj?
 • @Mind Service 02:30:02
  Wymyślisz jakąś odpowiedź?
 • Skończona i tragiczna dla narodu głupota...
  pokładanie nadziei na bezpieczeństwo i dobrobyt w ludziach, obojętnie skąd by oni nie pochodzili.
  Putin postawił na Matkę Boską Kazańską i wyprowadził Rosję znowu na mocarstwo.
  Jak długo jeszcze Polacy będą się bujać od burty do burty?
 • Załóżmy, że te władze które Tu są reprezentują Polaków,
  to ja się pytam, skoro finansowanie jest jakie jest to dlaczego tzw. armia przedstawia obraz nędzy i rozpaczy, gdzie idzie te 2 % i dlaczego tylko do ussa ?
 • Witaj
  Jako forum wszystkich Polaków, chronimy i tolerujemy też Polskę zaściankową, z małych miasteczek i wiosek. To jest Polska, chociaż się rzygać chce.

  Dzięki Tobie za komentarz. Niech wszyscy widzą, jak to na prawdę jest.
  Z drugiej strony Twoja wykładnia polityki Trumpa wobec Europy jest na linii propagandy USizraela dla polskiego ciemnogrodu.

  A więc zostałeś ocenzurowany przez ciemnogród, ale Twój tekst prędzej poprze Pisowski głupek niż polski patriota.

  To jest oczywiście moje zdanie.
  Jako admin nie oceniam politycznych przekazów, dlatego za dobry artykuł mogę dać tylko 5 palców i miejsce na 1 - :)
 • Autor
  US May Move Troops From Germany To Poland Over Berlin's Failure To Meet NATO Spending Goal
  The United States is again considering relocating some of its troops stationed in Germany to Poland since Berlin is not meeting its defense spending commitments within NATO, US Ambassador to Germany Richard Grenell said

  https://photo-cdn.urdupoint.com/media/2019/08/_3/730x425/pic_1565352435.jpg

  https://www.urdupoint.com/en/world/us-may-move-troops-from-germany-to-poland-ove-687486.html
 • @Mind Service 02:30:02
  Napisał prawdę, a twoje propagandowe zdradzieckie notki (dla zdrajca projankeski jest tyle samo wart co zdrajca proruski czy proniemiecki. XVIII wiek sie powtarza. I wtedy niektórzy zdrajcy i łajdacy również zaslaniali się patriotyzmem. Obce wojska to obce wojska. Nie pod naszą komenda będą. Już zresztą rozrabiają. W Skwierzynie pobili stomatologa, bo zwrócił uwagę pijanym żołdakom, że hałasują. Tego w szajsmerdiach się nie dowiesz (szajsmerdia-TVPiS, TVN, GaWyb, GaPol, wsieci i reszta tego antypolskiego szmelcu. Po polskich drogach też jeździć nie potrafią. Ale starczą, by wymusić realizacje roszczeń, zdrajco.
 • @adevo 07:43:03
  Ale łaskawca. Kolejny PiSdzielec, który pogardza Polakami. Lepiej zatomizowane słoiki.
  I ta frazeologia. Zawsze twierdziłem, ze PiSdzielce=ideowa i mentalna michnikowszczyzna.
 • Prezydent
  Trup oznajmił Dudzie, że ma nadzieję, że Polska będzie miała świetne stosunki z Rosją. Ten coś tam bełkotał o męstwie, ale chyba zrozumiał, że koniokrady chcą poprawy stosunków z FR. JE Władimir Putin powinien dostać Nobla za cierpliwość jeśli chodzi o koniokradów.
 • @adevo 07:43:03
  //Jako admin nie oceniam politycznych przekazów//

  Ale są i tacy admini dla których polityczny( i nie tylko) kończy się umieszczeniem wpisu w lochu.
  http://aleszuma.neon24.pl/post/150134,tusk-zlecił-morderstwo-l-kaczynskiego

  Co admin to standard, tu w powyższym linku mamy przykład i "standardu" i zwykłej prostackiej cenzury.
  Żenada
 • @Wican 07:58:10
  Bardzo możliwe, że jak zacznie się oficjalnie wypłacanie żydowskim złodziejom haraczy, to część Polaków będzie protestować. I będzie to przedstawiane jako wybuch polskiego antysemityzmu. Wtedy wojska koniokradów będą idealne się nadawać do pacyfikacji takich protestów. Ku uciesze polskojęzycznych bydląt, jakie niestety zamieszkują nasz kraj.
 • @Husky 08:02:34
  To są poważne oskarżenia, a autor wklejki Aleszuma nie ma kompetencji odpowiedzieć na zarzuty, gdyż to nie jego tekst, nie jego przemyślenia itd. Poza tym on nie komentuje i nie odpowiada. To za mało, by polecać tekst z salonu24.
 • @adevo 08:18:32
  Wklejki byly i sa nadal bardzo czesto na stronie glownej.Zalezy tylko to od tego czyja to wklejka.
  Natomiast wpis blogera Aleszumm powinien byc jedynie w dziale "co pisza inni" a nie zostac ocenzurowany i umieszczeniu w lochu.
  8-)))))

  ps.
  no ale to o Tusku wiec ....
  Rozumiem i szanuje "decyzje" admina
 • @adevo 08:18:32
  //To za mało, by polecać tekst z salonu24.//
  Zamieszczony jest tez i tu :
  http://niepoprawni.pl/blog/aleszumm/tusk-zlecil-morderstwo-lecha-kaczynkiego-agent-stasi-na-celowniku-prawicowa

  Strona główna,
  16 ocen ,
  średnia 4.9 ,
  2255 odsłon
  Można?
  I nikomu to nie przeszkadza
  Nie ma tam cenzury

  8-)))))
 • @Wican 07:59:28
  //Ale łaskawca. Kolejny PiSdzielec,//

  Dzień bez inwektyw, to dzień stracony?
  No to i ja dopisze
  Wolę być i ja PiSdzielecem niż czerwoną komunistyczną onucą.
  A co
  Wolno mi?
  8-))))
 • @Husky 08:51:40
  No dobra, tylko co kolega Wican ma wspólnego z komunizmem i onucami?
 • Już jeden cytacik dyskwalifikuje autora.
  "
  pokój kosztuje i albo się ma silną armię na swoim terytorium, albo trzeba gadać po rosyjsku
  "
  Cytacik pokazujący że autor nie widzi realnego świata.. błądzi w oparach mafijnej propagandy.

  Przecież w PRLu Polacy mówili po polsku nie po rusku...
  więc takie wnioski jak wyciąga autor to idiotyzmy wyssane z obrzezanego fiuta wiadomej mafii.
 • @Jasiek 02:27:33
  Niemcy chcą się pozbyć okupanta... a solidaruchy wprost odwrotnie.
  Niemcy kazali sobie płacić za amerykańskie bazy na swoim terenie a solidaruchy wprost odwrotnie.

  A wszystko przez Jaruzelskiego i Kiszczaka że nie zgnietli solidaruchów skutecznie... byli za łagodni za grzeczni...
  Chińczycy rozwiązali problem skutecznie i dzisiaj są potęgą gospodarczą świata... Polacy też mieli ogromny potencjał gospodarczy pobudowany przez naród Polski dzięki polityce Gierka ...
  Niestety solidaruchy oraz KK z JPII na czele zniszczyły szansę Polski na lepsza przyszłość..
  Dzisiaj Polska to kundel żebrzący o zagraniczne bazy wojskowe na swoim terenie... gotowa dopłacać do okupacji własnego kraju.

  To wszystko jest przygnębiające normalnego Polaka natomiast cieszące koszernych .."polaków".
 • @zbig71 09:02:21
  A co wspólnego ma administrator @adevo z ...... PiSdzielecami
  Tak zapytam?
  8-)))))
  pzdr.
 • @Oscar 09:06:36
  Nie mówili?
  To czego uczyli OBOWIĄZKOWO w tych PRL-owski szkołach
  Angielskiego czy Chińskiego
  Tak zapytam

  8-))))
 • @Oscar 09:13:44
  //Niemcy kazali sobie płacić za amerykańskie bazy na swoim terenie//

  Od dzis ?
  8-)))
 • @Husky 09:13:57
  A bo ja wiem? Pytałem o Wicana i dlaczego każdego przeciwnika socjalistycznego PiS oblewa się inwektywami typu onuce itd? Bo nie wszyscy Polacy na szczęście nie dają się oszukać i nie wierzą Żydom i anglosasom?
 • Polska tak naprawdę ma tylko dwie opcje.
  Są to opcje geopolityczne.
  Jedna to Niemcy druga to Rosja...
  Inne opcje są wirtualne a opcja sojuszu z globalnymi bandytami jest wprost katastroficzna dla Polski (to opcja wojny z Rosją w interesie USA czyli globalnej mafii żydowskiej).
  Dla globalnego bandyty Polska to tylko terytorium dogodne do ataku na Rosję w planowanej wojnie lokalnej przeciw Rosji...
  To jest oczywiste dla każdego trzeźwego obserwatora.
  Globalny bandyta wprost stara otaczać Rosję swoimi bazami i wrogo nastawionymi państwami o marionetkowych rządach.
  Wplątywanie Polski w takie relacje to wprost zbrodnia przeciw Narodowi Polskiemu.

  Wróćmy do opcji realnych... Niemcy albo Rosja.
  Opcja Niemiecka (reprezentowana przez PO) to z automatu przejęcie przez Niemcy Polski zachodniej, możliwych jest kilka trybów od łagodnych do ostrych (tu można wątek rozwinąć).
  Reszta Polski czyli "Księstwo Warszawskie" zostanie ogryziona przez zaprzyjaźnionych z Niemcami Banderowców... no i coś musi wyskrobać dla siebie mafia żydowska na Pollin (pasuje ta resztkówka "Księstwa Warszawskiego") .. już pod Łodzią budują na polskie pieniądze swój port lotniczy.
  Reasumując opcja Niemiecka oznacza likwidację Polski czyli rozbiór Polski między Niemcy, banderowców i mafię żydowską (i w te klocki gra PO).

  Opcja Rosyjska... Rosjanie nie mają żadnych pretensji terytorialnych do Polski. Rosji Polska jest potrzebna jako bufor odsuwający rakiety zachodu od centrów gospodarczych Rosji (i wzajemnie) oraz jako terytorium tranzytowe dla handlu z bogatą Europą zachodnią.
  Niczego więcej Rosja od Polski nie chce...
  Rosja w takich warunkach może być gwarantem bezpieczeństwa granic Polski... co na pewno nie spodoba się kandydatom do rozbioru Polski (Niemcy, Mafia, banderowcy).

  Innych opcji nie ma...
  Opcja Amerykańska to opcja żydowska to opcja wojny z Rosją to opcja śmierci milionów Polaków w globalnych interesach globalnej mafii żydowskiej... i po tej bandzie jedzie PIS.
 • @Husky 09:27:13
  Powtórzyłem za Jaśkiem i nie sprawdziłem... mój błąd.
  Niemcy płacą mniej ale też dopłacają.
  http://biznes.onet.pl/wiadomosci/kraj/amerykanskie-bazy-wojskowe-ile-kosztuja-usa/zsb44t
 • @zbig71 09:33:58
  Dlaczego każdego zwolennika PiS nazywa sie PIS-dziecem? I nie tylko tak
  Znasz odpowiedz?
  8-)))))
 • @Mind Service 01:57:49
  To szok, aby w tych czasach, gdzie jest dostęp do materiałów ( o ile chce się do nich dotrzec) tyle opinii no i zdrowa a więc powinna być obiektywna ocena okupacji obcych wojsk terytorium Polski.
  Autor widzi, że można zostawic tu w Polsce spaloną ziemię, tylko aby ,,ruskiemu" dowalić! Autor gotów spalić Polskę by ,,wróg ruski" dostał naszymi zgliszczami po głowie.
  Chłopie majaczysz jak małe dziecko. Kosztem Polskich interesów, ,,nasz przyjaciel" w trudnych momentach zawsze dogada się z Rosjanami, (Rosjanie, mają wszechopteżny majątek) zostawiając takich pajaców jak Jude, czy Kalstein na lodzie. ,,Nasi przyjaciele" podpalą Polskę w myśl dogadania sie z Rosjanami i zostawią tlącą się Polskę, tak jak zostawili Irak, Jugosławie, Ukrainę, Libię, Jemen, Syrię, chcą podpalić teraz Wenezuele, Iran.
  Majaczysz o tym, że tu do Nas weszli Rosjanie.
  Zrozum, że za bolszewii w Polsce i w Rosji to My, Polacy w latach 44-56 mieliśmy tyle do powiedzenia co żyd za okupacji, to samo dotyczy rdzennych Rosjan, którzy byli pierwszymi ofiarami bolszewizmu, Rosjanie, inteligencja w liczbie 42 tys. była wymordowana w Katyniu przed naszymi Polakami i obywatelami.
  Oczywiście, że w Polsce i Rosji za czasów stalinowskich trafiali się sługusy bolszewii, tnz, że Naród cały odpowiada za zbrodnie żydo - bolszewii. Bolszewie w Rosji i w Polsce wprowadzili potomkowie tych co teraz chcesz ich widziec na ziemiach Polski, by nadal Nas okupowali. To oni sfinasowali, wyszkoli siepaczy komunistycznych na czele z Leninem, Trockim. Władza bolszewicka, to 60% zydów, reszta to ukraińcy, gruzini (stalin) iwiele innych narodowości. Tak jak teraz bronisz np; Nawalnego, to bronisz interesów Sorosa i syjonistycznej mafii swiatowej.
  Zrozum, najpierw był żyd - bolszewik, a teraz ten sam żyd jest usraelitą i poucza cię jak masz mu wiernie mu służyć i Ty nabierasz się na to jak nie douczony analfabeta.
  Jesli chodzi o koszty, to budowa samych baz na razie ma wynieść około 5,5 mld $ i w całości mają ponieść to niewolnicy z nad Wisły. Następnie pobyt wojsk okupacyjnych Izraela pod szyldem NATO i usraela, też mają ponosic niewolnicy z nad Wisły. Koszty rocznie mają wynieść (utrzymanie zołnierzy i koszty stałe bazy) około 25 mld zł.
  Czyli za nasze pieniądze mamy utrzymywać okupanta, który ma zadanie podpalać Niepodległe Państwa w interesie wąskiej grupy światowych rekinów mafijnych, którzy mają 80% kapitału swiatowego. To dla tych w konsekwencji działasz razem z swoim mocodawcami.
  Tekst, który wysmarowałeś, to wypisz wymaluj tekst z Trybuny Ludu z lat stalinowskich na rzecz ZSRR, tylko do twojego tekstu wstawic inne nazwiska i nazwy a sens będzie ten sam.
  Pewnie rośniesz, jak ktoś cie rozkłada na łopatki!
 • @Oscar 09:36:22
  // Rosjanie nie mają żadnych pretensji terytorialnych do Polski//
  Bo dawno juz wzieli "co swoje"
  8-))))
 • @Husky 09:47:03
  To nigdy nie było Polskie czego dowodem jest Wołyń.
  Tam większość mówi po rosyjsku...a Polacy to znikoma, okupacyjna mniejszość... Równie dobrze na tych samych zasadach można by dzisiaj powiedzieć o Polsce jako o państwie żydowskim... bo to oni rządzą...
  a o miastach na zachodzie Polski jako o miastach niemieckich bo tam rządzi wprost opcja Niemiecka (PO)

  To naciągane interpretacje..
  Państwo, terytorium należy do Narodu a nie do mniejszości... i w Polsce i na Ukrainie czy Białorusi..
 • @Husky 09:43:09
  Pytanie kieruj do tych, co takich zwrotów używają. Myślę, że w grę wchodzą emocje. Mnie czasami też ponoszą. Jak np; w sprawie Powstania warszawskiego. Jestem zdeklarowanym przeciwnikiem kultu tej tragedii , to samo dotyczy marszałka Piłsudskiego, którego uważam za agenta obcych mocarstw i bandytę. Emocje, emocje i emocje
  .
 • Autor
  Dla mnie sprawa jest jednoznaczna. Każde obce wojska stacjonujące na terytorium jakiegoś kraju na stałe są wojskami okupacyjnymi. Po drugie to pokaż mi jeden kraj z którego amerykanie się wynieśli na prośbę jego rządu. Jeżeli był taki przypadek to tylko ze względu że to przestało się opłacać amerykanom lub straciło sens strategiczny. Bzdury o bezwarunkowej przyjaźni to opowiadaj wiejskim głupkom. Amerykanie chcą zainstalować w Polsce swoje wojska tylko i wyłącznie w swoim interesie. Wystarczy zadać sobie pytanie, co się stanie jak Polacy wybiorą sobie rząd który będzie krytyczny wobec obecności tych wojsk i który w interesie Polski będzie ograniczał stosunki z USA, a nawiązywał kontakty z krajami które są uważane przez USA jako wrogie. Ja wiem, a Ty ?
 • @zbig71 09:56:09
  Poczytaj komentarze Hadesa, Wicana czy tego z akwarium to przekonasz się że to nie tylko emocje

  8-))))
 • @Wrzodak Z. 09:44:32
  I wszystko na ten temat !
  Pozdrawiam
 • @Husky 10:03:58
  A co w takim razie?
  Tego z akwarium? Kto zacz?
 • @marek500 10:08:59
  Również pozdrawiam.
  To jakiś ,,matrix", żeby takie brednie antypolskie pisać w interesie światowych mafijnych korporacji. To co wysmarował autor, kwalifikuje się do prokuratury, celem zbadania czy ów osobnik nie jest agentem obcych wywiadów.
 • @Wrzodak Z. 10:27:59
  Jeżeli agent to chyba z san Escobar. Na mój gust to pisze na zlecenie za kasę, a jeżeli nie to mocodawcy nazywają takich pożytecznymi idiotami.
 • @marek500 09:57:48
  "pokaż mi jeden kraj z którego amerykanie się wynieśli na prośbę jego rządu."

  Francja w 1966 za rządów de Gaulle

  https://www.history.com/news/france-nato-withdrawal-charles-de-gaulle
 • @Wrzodak Z. 10:27:59
  "celem zbadania czy ów osobnik nie jest agentem"

  Mind Cervix ? Kto by go chciał zatrudniać?
 • @Wrzodak Z. 10:27:59
  To zadaniowcy stachanowcy, tych dwóch pajaców to folklor, proponuję nie wchodzić na ich pożal się Boże posty i nie komentować ich prostackich odzywek, sami się stąd wyniosą, ale znając tych "patriotów" to zmienią nicki i dalej będą chwalić ussrael !
 • @Pedant 10:56:58
  Czyli chyba nie skłamałem, bo jaki interes mieli by we Francji. Wystarczyło im te kilkadziesiąt tysięcy wojska w RFN. Teraz z Niemiec też się pewnie wyniosą bo ,,nasze'' rządy dają im darmową ,,metę'' w Polsce.
 • @marek500 11:17:06
  "Czyli chyba nie skłamałem, bo jaki interes mieli by we Francji."

  Pan się zapytał, więc odpowiedziałem. Nie zarzucałem Panu kłamstwa.

  Opuścili Francje bo de Gaulle był bardzo uparty i zdecydowany, nie dlatego że nie mieli interesu zostać.
 • @Pedant 11:45:47
  Dzięki.
  Człowiek całe życie się uczy.
 • @marek500 11:17:06
  Pytanie tylko czy USA opłaca się przystawiać Putinowi pistolet do głowy.
  ..i czy Putin na to pozwoli ?
  a nie pozwolić może na kilka sposobów.
  niszcząc pistolet razem z przystawiającym i sługusami...
  przystawiają własny pistolet go głowy Amerykanów w USA..
  .. lub pośrednio poprzez pistolet gospodarczy...wspólnie z Chinami..

  Jedno jest pewne Putin musi coś zrobić z tym pistoletem USA przy własnej głowie.... i to nie będzie przyjemne również dla "gościnnych" solidaruchów oraz dla narodu Polskiego...
  Nie ma innej opcji.. solidaruchy wystawiają Naród Polski na pierwszą linię frontu konfrontacji między globalnym bandytą a Rosją.

  To wprost oczywista zbrodnia przeciw Narodowi Polskiemu.

  A wszystko to zawdzięczamy solidaruchom oraz KK z JPII na czele.
 • @Mind Service 02:30:02
  Szanowny Autorze, zarzuciłeś mi pisanie bredni. Odpowiesz mi w końcu co z wymienionych poniżej rzeczy jest brednią:

  Że w Niemczech USA płacą za bazy?
  Że w Polsce to my będziemy za nie płacić?
  Że USA ciągle bombarduje jakiś kraj?

  Jeśli nie potrafisz się wysłowić, to może poproś kogoś o pomoc...
 • @Jasiek 11:53:37
  .. pewnie poleciał do oficera prowadzącego z pytaniem co ma na to odpowiedzieć..
 • @Wican 07:58:10
  Dzięki za wsparcie.

  Nie wiem czy to dobry pomysł, ale te gamonie, które chcą obcych wojsk w Polsce sami powinni się składać na ich pobyt i na pokrycie szkód jakie wyrządzą.
  Ciekawe jakie mieliby wtedy miny...

  Ukłony
 • @zbig71 08:11:21
  "Bardzo możliwe, że jak zacznie się oficjalnie wypłacanie żydowskim złodziejom haraczy, to część Polaków będzie protestować. I będzie to przedstawiane jako wybuch polskiego antysemityzmu. Wtedy wojska koniokradów będą idealne się nadawać do pacyfikacji takich protestów. "

  Za trudne, Panie... za trudne ;-)
  Ciężko ogarnąć aż trzy zdania niektórym.

  Pozdro!
 • @Oscar 09:55:51
  Żyrinowski: Trzeba domagać się, aby Polska mówiła po rosyjsku

  https://youtu.be/wZI2n5EXKV8
 • @adevo 07:43:03
  "Jako forum wszystkich Polaków, chronimy i tolerujemy też Polskę zaściankową, z małych miasteczek i wiosek. To jest Polska, chociaż się rzygać chce. "

  Za taki tekst powinieneś wylecieć z tego portalu.
  Zgłaszam nadużycie.
 • @Husky 08:51:40
  "Wolę być i ja PiSdzielecem niż czerwoną komunistyczną onucą."

  Przecież jesteś nieświadomym (?) kryptotrockistą ;-)

  Kiedy zmykniesz?
 • @Jasiek 11:56:42
  . inne marionetki USA chcą tego samego...
  https://pl.sputniknews.com/swiat/2019071210719466-sputnik-zbawienie-gruzji-przed-rosja-w-amerykanskiej-broni-jadrowej/

  To oznacza że USA każe a marionetka musi...
  czyli to jest polityka USA a nie nie mających nic do gadania marionetek.
 • @Jasiek 11:59:44
  Brawo!!!!
  Niestety tak szlachta jerozolimska będzie nas traktować.
 • @Jasiek 12:04:04
  Przecież jesteś nieświadomym (?) chazarem
 • @Husky 11:58:37
  Niedługo będzie mówiła po hebrajsku, także nie martw się rosyjskim.
 • @Husky 11:58:37
  Żyrinowski to ekstrema propagandowa.. taki ruski JKM (w zakresie ostrości wypowiedzi).

  Takich cytatów można przytaczać wiele w każdy kierunku politycznym.
  Trudność polega na zdefiniowaniu prawdziwych realny intencji graczy na scenie globalnej.

  Warto przytoczyć wiele wypowiedzi oficjeli żydowskich nt. Polski i nienawiści do Narodu Polskiego.
  i na tym tle zastanawiając się na "przyjaźnią" z USSraelem...
  nie ma przyjaźni.. jest okupacja.
 • @Oscar 09:36:22
  "Opcja Rosyjska... Rosjanie nie mają żadnych pretensji terytorialnych do Polski. Rosji Polska jest potrzebna jako bufor odsuwający rakiety zachodu od centrów gospodarczych Rosji (i wzajemnie) oraz jako terytorium tranzytowe dla handlu z bogatą Europą zachodnią.
  Niczego więcej Rosja od Polski nie chce...
  Rosja w takich warunkach może być gwarantem bezpieczeństwa granic Polski..."

  Kiedy Antoni to przeczyta, to chyba dostanie zawału ;-)
 • @Jasiek 11:53:37
  //Że w Niemczech USA płacą za bazy?//

  TY chyba im płacisz...rublami
  Żenada
  A takie brednie i fake newsy to ty pisz na swoim Sputniku, czy Komiersancie
  Bo niezłego (jak zwykle) pajaca tu odgrywasz
  Bez odbioru
 • @Husky 12:13:07
  "A takie brednie i fake newsy to ty pisz na swoim Sputniku, czy Komiersancie"

  Te media nie są moje - przykre, ale prawdziwe.

  Dlaczego brednie?
  Jaka jest prawda?
  Masz jakieś info z Haaretz? ;-)
 • @Jasiek 12:11:40
  to prawda.. dla Antoniego prawda obiektywna jest toksyczna ... ma uczulenie... taka prawda może go zabić...
  natomiast doskonale się czuje w atmosferze kłamstw i pomówień.. to jego żywioł... to jego świat... i nie tylko jego istnieje całe rozległe towarzystwo takiej wzajemnej adoracji (a raczej odoracji) kłamstwami...
  sympatyków tego towarzystwa gościmy i tutaj na Neonie..
 • @Jasiek 12:28:55
  Masz jakieś nowe info ze Sputnika ?
 • @Oscar 12:10:06
  przyjaźn


  http://www.wietrzneradio.com/uploads/putin_Natanjahu.jpg
 • @Oscar 11:53:02
  Tak według mnie to się nadal będą macali przez szybę. Mam nadzeję że te bazy w Polsce to tylko drażnienie Rosji. Większy nacisk będą kładli na wspieranie w Rosji takich Nawalnych i reszty tych,,rosjan'' których Putin odstawił od żłobu, a w Chinach podburzać durnych studencików. Pewnie im się marzy powtórka z Placu Niebiańskiego Spokoju. Zresztą nawet jak te sługusy zgodzą się na jakieś bazy w Polsce, to Rosja trochę poprotestuje i wyceluje następnych kilkadziesiąt rakiet w nasz kraj. Tak czy owak dopóki nie wybuchnie globalny konflikt możemy spokojnie ładować kasę w te bazy i żyć w złudnym poczuciu swojej potęgi.
 • @Husky 08:41:02 Ja zasadniczo respektuję i nie zmieniam decyzji o banie i lochu innych adminów.
  Ja artykułu Aleszumy o Tusku do Lochu nie wstawiłem. Zrobił to mój poprzednik. Ja zasadniczo respektuję i nie zmieniam decyzji o banie i lochu innych adminów. Piszcie do Pana Opary. On jest tym "Nadadminem".
 • @Husky 12:42:42
  Moim zdaniem to nie przyjaźń, ale coś co polskiemu rządowi jest nieznane - DYPLOMACJA.
 • @adevo 13:04:04
  Ależ sobie niech tam będzie.Jutro go już i tak nie będzie
  To tylko pokazuje bezstronność admina i klasyczny przykład jak działa na portalu cenzura.Totalna cenzura
  Gdyby ten tekst miał tytuł że to J.Kaczynski zabił brata to gwarantuje że tenże "obiektywny" admin powiesiłby wpis na top trójce i tam byłby ze dwa tydodnie.Z zakazem ingerencji przez innych adminów.
  No ale to o jego idolu było....niestety
  A jak tak można
  Jak?

  8-)))))))
  pozdrawiam
 • @marek500 13:12:33
  Dyplomatyczna przyjaźń
  rozumiem

  8-))))
 • @Husky 12:42:42
  Husky to taka sama przyjaźń jak między Hitlerem a Stalinem.
  czyli raczej nienawiść skrywana polityczną kindersztubą...i racjonalnymi przesłankami.
  Putin wie że mafią żydowska chce go pożreć razem z jego Rosją (tak jak Stalin to wiedział o Hitlerze)..a Netaniahu chce pożreć Rosję z przyległościami...

  To już znany z historii rodzaj przyjaźni...
  Ten między Stalinem a Hitlerem skończył się w 1941 napaścią na ZSRR.
  Jak skończy się ta "przyjaźń" ? przygotowania w toku...
 • Wojna z Rosją bronie zastępcze.
  Tramp zapowiadał wojnę z Rosją od wewnątrz Rosji... pojawiły się przypuszczenia...hipotezy...
  https://pl.sputniknews.com/swiat/2019081010887146-przeciwko-rosji-mogli-uzyc-broni-klimatycznej-sputnik/

  A dookoła Rosji USA uruchomiło szereg laboratoriów badających broń bakteriologiczną...

  Pamiętamy "stonkę" z lat 60tych ... była wyśmiewana przez agenturę zachodu w Polsce .. ale okazało się to być prawdą... był to jeden z pomysłów na załamanie rolnictwa w Polsce... pomysł realizowano ale założonych efektów nie uzyskano...
  sam zbierałem stonkę na kartoflowych polach..

  Dzisiaj technologie podobnej dywersji są daleko bardziej zaawansowane... i nie należy mieć żadnych wątpliwości co do moralnych oporów tzw zachodu...a tym bardziej globalnej mafii żydowskiej.
  Jedyna przeszkoda to problemy techniczne lub strach przed odpowiedzialnością... lub odpowiedzią drugiej strony.
 • @marek500 12:42:50
  "Mam nadzeję że te bazy w Polsce to tylko drażnienie Rosji."

  Myślę, że same bazy Rosję mało obchodzą. Natomiast wyrzutnie rakietowe tak.
 • @Husky 12:40:31
  "Masz jakieś nowe info ze Sputnika ?"

  Przecież czekam na twoje...
  Doczekam się, czy znów będziesz odwracał kota ogonem?
 • @Wrzodak Z. " Bolszewie w Rosji i w Polsce wprowadzili potomkowie tych co teraz chcesz ich widziec na ziemiach Polski, by nadal
  Nas okupowali.
  To oni sfinasowali, wyszkoli siepaczy komunistycznych na czele z Leninem, Trockim.

  - za bolszewii w latach 44-56 w Polsce i w Rosji, My Polacy mieliśmy tyle do powiedzenia co żyd za okupacji, to samo dotyczy rdzennych Rosjan, którzy byli pierwszymi ofiarami bolszewizmu, Rosjanie, inteligencja w liczbie 42 tys. była wymordowana w Katyniu przed naszymi Polakami i obywatelami."
  Kim są politycy?? - Są ukrytymi kochankamu!! - Dziećmi Szatana!
  Dwie Stony Tego Samago Medalu - Monet-y


  Kim jest i czym zajmuje się KAŻDY POLIT(yk)RUK?


  https://i.etsystatic.com/16792378/r/il/af3a5f/1853660840/il_794xN.1853660840_lkrs.jpg  ŻYM żądzi i żydzi

  Ży(D)M żydząc żądzi.  https://i.imgflip.com/35lg9i.jpg  Bogumił Boguchwał
 • @Krystyna Trzcińska 15:20:55
  To jest spam nie niosący żadnej treści...
  jego celem jest rozwalenie dyskusji.
 • @Oscar 17:12:39
  No nie przesadzaj Oscar. Fajna ta Clintonowa. Ten jej uśmiech jest zajebisty....
 • @zbig71 17:58:42
  Take rysunki są jak wyzwisko, obelga.
  Nie na tym polega dyskusja.
 • @Oscar 18:50:26
  Fajna facjaty Hilarii. Wyluzuj się.........
 • @Mind Service 01:57:49
  Na tym portalu nie banuje się za poglądy. Zostałeś zablokowany za język, którym się posługiwałeś. Dzięki temu, że na krótki okres blokujemy, ku przestrodze, ku zachowaniu standardów ci, którzy na innych portalach bagno robią, tu potrafią zachować odpowiedni poziom dyskusji, nie raz z żalem, nie raz płaczą, że nie pozwolą im trollować, ale wiedzą gdzie granica za którą czeka kilkudniowy ban.

  Jeśli nie potrafią to albo trzymają się z dala od tego portalu albo po otrzymaniu kilku dni na przemyślenie, wracają szanując pozostałych komentatorów albo wypada, jak nie przymierzając Kuchciński..
  Poglądy, jeśli nie są kłamstwami żadnymi dowodami nie popartymi, te kierowane są do lochu, nie stanowią dla adminów powodu do eliminacji.
  Ci co chcą potrolować mogą się boczyć na admina, mogą sobie "powyć", ale nie mają innej drogi, mają się dostosować do standardów tego portalu, albo "cierpieć z nosem przytulonym do szyby witryny z ciastkami", może odejść. I tego się pilnuj. Wtedy nie będzie problemów. Nigdy nie byłem adminem, co by blokował jak małpa co jej brzytwę (władzę) dano i nigdy tak nie będzie, nie ten standard.

  Wiele jadu na ten portal wylałeś a mimo to portal nadal pozwala ci tu swoje poglądy wyrazić. Doceń to.

  Admin nie powinien być idiotą, by blokować za własne historyczne żale. Taka osoba nigdy adminem być nie powinna. Jak widzisz, dwóch niezależnych adminów uznało, że musisz sprawę przemyśleć, nie był to długi okres, mam nadzieję, że wykorzystasz to pozytywnie i nigdy więcej interwencja admina nie będzie potrzebna. Czego Ci życzę.
 • @Zawisza Niebieski 20:30:06
  Twoje bełkotliwe tłumaczenie nie zmieni faktu bezprawia jakiego się dopuściłeś i nadal dopuszczasz w różnych miejscach - nie tylko wobec mnie. Opisałem wszystko na moim blogu i to podtrzymuję. I nie mam też zamiaru do tego wracać. Podtrzymuję także i to, że nie powinieneś być tutaj dłużej adminem. Od takiej funkcji wymaga się bezstronności, a nie zapędów cenzorskich. Tobie to się myli.
  Koniec tematu.
 • @Mind Service 21:07:10
  Oczywiście możesz się kłamstwem bronić, ostatecznie kłamstwo u zwolennika PiS jest rzeczą dość naturalną. Jak by nie było Kaczelnik ma wyroki za kłamstwo.
  W artykule precyzyjnie wykazano ci kłamstwa oraz jak działałeś przeciw portalowi, przeciw jego właścicielowi. Pamiętaj, kłamstwo jak kaczuszki ma krótkie nóżki, któregoś dania kłamcę boleśnie dotyka.

  Neon, ponieważ jest portalem Polaków, bez względu na poglądy pozwolił ci dalej publikować, nie potrafiłeś swoimi wypowiedziemi dostosować się, stąd dostałeś kilka dni na przemyślenie by zrozumieć jaki poziom kultury dyskusji portal wymaga i na tym pozostańmy. Nigdy nie byłem idiotą, co bez powodu banue, jak robią "małpy z brzytwą", czyli taki, co dostał jakąś władzę nad innym i swoje żale nad nad innymi pokazują. na zasadzie jestem małpą co dali mi brzytwę, więc teraz was urządzę. To droga nikczemnego człowieka.

  Tak więc podsumowując, jeśli będziesz stosował się do stanardów dyskusji ustalonych przez portal, ja nie będę miał do ciebie pretensji, nie, dostaniesz kolejnego bana, to mogę ci mogę obiecać, o tym mogłeś się przekonać. Zasady są proste określone przez regulamin. Działanie na szkodę portalu też może być przyczyną bana.

  A co napiszesz na swym portalu? Kogo to obchodzi, może tylko twoich czytelników, ale ilu ich masz? Będziesz działał na szkodę portalu, portal będziesz oglądał jak dziecko ciastko przez szybę witryny w cukierni. O tym musisz pamiętać. Na Neon, "prawdziwi admini" banują tylko za czyn dokonany a nie za swoje żale. Ja do ciebie żalów nie mam.
 • @Zawisza Niebieski 21:41:57
  Ja już dyskusję z Tobą zakończyłem i dziwię się, że tego jeszcze nie zauważyłeś. Dodam tylko, że nie uda Ci się mnie zastraszyć, a Twoich bolszewickich metod cenzorskich się nie boję.
  Nie życzę sobie, abyś wszczynał kłótnię i trollował na moim blogu. Is it clear?
  EOT.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY