Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
212 postów 2679 komentarzy

Zwiastun Świtu

Mind Service - Poszukuję, badam, odkrywam, uświadamiam, prowokuję.

Rosja się budzi?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wczoraj w Moskwie policja brutalnie pobiła i zatrzymała prawie 1400 osób. Domagali się dopuszczenia opozycji do wyborów.

Kogoś dziwi, że wybory mogą odbywać się pod dyktando władz, gdzie kandydatów wystawia tylko partia rządząca i głosować można tylko na jedną stronę sceny politycznej? Tak, to Rosja Putina, tam nie ma demokracji, autorytarnie rządzi car ze swoimi poplecznikami, a wolność słowa to czysta abstrakcja. Ale jest garstka obywateli głośno domagająca się wolności, równości, sprawiedliwości i lepszego jutra. Ci demonstrują, upominają się o swoje prawa i wierzą, że totalitarne rządy będzie można w końcu pokonać.

Dotychczasowa  władza ich zniewala, terroryzuje, pacyfikuje i wtrąca do więzienia. To wbrew pozorom dobry znak. Parafrazując słowa naszego wybitnego Rodaka, Św. Jana Pawła Wielkiego - Papieża: "Nie pragnijcie takiej wolności, która by nas nic nie kosztowała".
Mówił dalej: "Czuwam — to znaczy także: czuję się odpowiedzialny za to wielkie, wspólne dziedzictwo, któremu na imię Polska. To imię nas wszystkich określa. To imię nas wszystkich zobowiązuje. To imię nas wszystkich kosztuje.
Może czasem zazdrościmy Francuzom, Niemcom czy Amerykanom, że ich imię nie jest związane z takim kosztem historii, że o wiele łatwiej są wolni, podczas gdy nasza polska wolność tak dużo kosztuje.
Nie będę, moi drodzy, przeprowadzał analizy porównawczej. Powiem tylko, że to, co kosztuje, właśnie stanowi wartość. Nie można zaś być prawdziwie wolnym bez rzetelnego i głębokiego stosunku do wartości. Nie pragnijmy takiej Polski, która by nas nic nie kosztowała. Natomiast czuwajmy przy wszystkim, co stanowi autentyczne dziedzictwo pokoleń, starając się wzbogacić to dziedzictwo. Naród zaś jest przede wszystkim bogaty ludźmi. Bogaty człowiekiem. Bogaty młodzieżą! Bogaty każdym, który czuwa w imię prawdy, ona bowiem nadaje kształt miłości.
"

Powyższe słowa ku pokrzepieniu serc można spokojnie skierować do naszych Braci w Chrystusie: Rosjan. Tak, tak - są wśród nich porządni, prawi i życzliwi nam ludzie. Nie wszyscy Rosjanie to komuniści, nacjonaliści, faszyści, imperialiści i ludobójcy, gotowi na rozkaz Putlera napadać na inne kraje, gwałcić, zabijać i rabować - jak w Syrii, na Ukrainie czy w Gruzji. I tym porządnym Rosjanom dążącym do demokracji i obalenia tyrana Władimira Władimirowicza powinniśmy kibicować, wspierać ich i solidaryzować się z nimi. A także zachęcać, aby nie ustawali w wysiłkach na rzecz wolności.

Kilka tysięcy osób wyszło w sobotę na ulice stolicy Rosji, domagając się dopuszczenia kandydatów opozycyjnych do udziału w wyborach do Moskiewskiej Dumy Miejskiej. 

Totalitarna władza spacyfikowała tych obywateli rosyjskich, którzy ośmielili się bronić swoich praw, chcieli wypowiadać się przeciwko upokorzeniu i brakowi szacunku, którzy wyrażali oburzenie i protestowali przeciwko wypaczeniu znaczenia demokratycznych wyborów, w sposób pokojowy i nieagresywny. Masowa konfrontacja władzy z ludźmi jest kolejnym dowodem na utratę zaufania przez oligarchiczny system Putina.

I Putin to zdaje się wie. Nie ma złudzeń, że służy obywatelom, dlatego wysyła przeciwko nim brunatną, faszystowską siłę. Przemoc ma na celu tłumienie praw i wolności obywateli, za wszelką cenę - w najbardziej haniebnej i obrzydliwej formie, z użyciem represji i przemocy również wobec osób starszych i kobiet. Taki system nie tylko uniemożliwia Rosji zaliczenie się do państw demokratycznych i praworządnych, ale prowadzi do rozpadu społeczeństwa i pociąga ją w otchłań.

Sobotnie wydarzenia w Moskwie po raz kolejny pokazały, że wraz z protestami ulicznymi konieczne jest stworzenie masowej opozycyjnej partii politycznej, przygotowanie do znaczącej, skoordynowanej, ukierunkowanej protestacyjnej działalności politycznej. Ta świadomość wśród Rosjan staje się coraz bardziej powszechna.

Poniżej przytoczę relację aktywistki Ingi Kudrachevej, która opisała w sieci jak została brutalnie pobita przez policję i rzucona na asfalt.

Na tym zdjęciu widać Denisa Sinyakova i kogoś o imieniu Borys. Zdjęcie zostało zrobione w rejonie Pasażu Teatralnego, kiedy Borys został pobity przy użyciu pałek, a Inga próbowała mu pomóc. W rezultacie oboje zostali pobici, rzuceni na asfalt, skuci i aresztowani. "Teraz Boris przebywa w szpitalu Botkin - przewieziono go tam karetką prosto z ATS. Zdiagnozowano wstrząs mózgu, obrzęk płuc w wyniku ciężkiego pobicia pałkami. Całe jego ciało jest pokryte niewiarygodnie dużą ilością sińców - śladów od pałek, które dzisiaj zaczęły zamieniać się w purpurowo-czerwone place. Kiedy Borys, poprosił o wezwanie karetki bezpośrednio po zatrzymaniu, odmówiono mu słowami „nikt cię nie pobił”. Ale jeśli spojrzymy na zdjęcie, na jego ręce, to zobaczymy, że już w tym momencie widoczne są ślady po ciosach" - relacjonuje Inga Kudracheva.

Pisze dalej: "Jeśli na mnie spojrzysz, zobaczysz, że moja koszulka jest pokryta krwią. To nie jest moja krew, ani krew Borysa - to krew miejskiego zastępcy gminy Chamovniki, Aleksandry Parusziny. Policja w Bryusov Lane, rozbiła jej głowę. Aleksandra zemdlała i upadła pod ich stopami, kiedy się obudziła była już zatrzymana. To był naprawdę przerażający widok - nagle między czarnymi hełmami lśniącymi w słońcu pojawiła się zakrwawiona, krucha kobieta, próbująca uwolnić się z uścisku ogromnych mężczyzn w mundurach. Kiedy rzuciłam się jej na pomoc, na początku nie rozumieli, dlaczego to robię, zaczęli mnie odpychać, ale potem zobaczyli Aleksandrę w jakim jest stanie i mnie do niej dopuścili. Kilka lat temu zaliczyłam kurs pierwszej pomocy i od tego czasu codziennie noszę prosty zestaw rękawiczek, nadtlenku i chusteczek alkoholowych. Wczoraj to się znowu przydało. Kiedy karetka przybyła do Aleksandry, udzielała wywiadów dziennikarzom, powtarzając: „Upadłam, bo zostałam pobita przez funkcjonariuszy ze specjalnej jednostki policyjnej do tłumienia rozruchów".

Protestujący zostali wyparci z ulicy Twerskiej, w rezultacie, według strony internetowej OVD-Info, ponad 1300 osób dostało się do wagonów ryżowych. Podczas masowych zatrzymań używano pałek i paralizatorów. Jeszcze wczoraj zatrzymano 1388 osób, z których co najmniej 152 pozostawiono na noc w areszcie. Wiadomo, że wielu z nich postawiono zarzuty udziału w nielegalnej demonstracji przeciwko władzy i zakłócania porządku publicznego. Teraz wszyscy się spodziewają, że Komitet Śledczy postawi zarzuty i zatrzymani trafią przed sąd, który ich surowo ukarze.

Wczorajsza akcja obywatelskiego zrywu była jak na warunki rosyjskie naprawdę bezprecedensowa, policja nie potrafiła poradzić sobie całkowicie z tysiącami manifestantów. Odbywały się równocześnie ogromne niezależne marsze w różnych dzielnicach i w centrum Moskwy. W rezultacie tysiące innych mieszkańców Moskwy widziało i słyszało całe zajścia.

Kudracheva napisała: "Było to działanie o niespotykanych dotąd rozmiarach i pokazaliśmy władzom, że nie zamierzamy się poddać i będziemy bronić naszego prawa do głosowania. I nie, nie walczę z systemem, chcę tylko, aby interesy mieszkańców mojego miasta były reprezentowane przez ludzi takich jak Alexandra Parushina, a nie oszołomów i oszustów, którzy nie dbają o nic poza rozkradaniem majątku wspólnego i zwiększeniem stanu swoich kont bankowych kradzionymi pieniędzmi.
Setki ludzi zostało rannych w wyniku działań policji. Ktoś lekko, a niektórzy mają poważne obrażenia: złamane ręce i nogi, są ciężko ranni w głowę. Mam nadzieję, że wszystkie ofiary wystąpią do sądów o odszkodowanie i ukaranie sprawców w mundurach policyjnych.
Taka droga jest właściwa, bo każda taka sprawa będzie wiązała się ze śledztwem i próbą ustalenia kto personalnie odpowiada za pacyfikację pokojowej demonstracji i brutalne pobicia obywateli
".

Kudracheva wyjaśnia też: "Każdy, kto jest oburzony i mówi „och, chciałem pójść na spacer w środku wolnego dnia, a tamci paskudni ludzie domagali się jakiś uczciwych wyborów i bezużytecznych praw człowieka” chcę zapewnić, że prędzej czy później również wyjdziecie na ulice, kiedy zgniły system dotrze do was osobiście. Każdy to zrozumie, uwierz mi - będzie tylko gorzej. Nie ma perspektyw". (...)

"Wczoraj Borys, gdy był bity, krzyczał „pomóż!”, ja próbowałam go wyciągnąć z łap policji, ale reszta tylko patrzyła. Nie bądź taki". (...)

"Jest niesprawiedliwość, agresja policji, więc gdy patrzysz na to wszystko, co wydarzyło się wczoraj, to cię przygnębia, ale boisz się i nie jesteś gotów wyjść na ulice, dokonaj przynajmniej darowizn na rzecz organizacji praw człowieka pomagających zatrzymanym i ofiarom. Linki są w komentarzach.
- Rosja będzie wolna!
"

Unia Europejska potępiła zatrzymanie podczas wczorajszego protestu w centrum stolicy Rosji. Rzeczniczka Spraw Zagranicznych UE, Maia Kosjancic, nazwała wczorajszą brutalną akcję policji naruszeniem konstytucyjnych praw obywateli.

Polskie MSZ w wydanym w niedzielę oświadczeniu wezwało władze Rosji do „zaprzestania użycia siły wobec pokojowych demonstracji. W obliczu doniesień medialnych o zatrzymaniu ponad tysiąca demonstrantów w Moskwie 27 lipca 2019 roku MSZ RP wzywa władze Rosji do zaprzestania użycia siły wobec pokojowych demonstracji oraz dokonywania arbitralnych zatrzymań” - głosi oświadczenie Biura Rzecznika Prasowego MSZ.

Polski resort podkreśla, że „wolność zgromadzeń i wolność wypowiedzi należą do podstawowych swobód obywatelskich i politycznych” a „ich zagwarantowanie stanowi obowiązek każdego demokratycznego państwa”.

Na podstawie: https://echo.msk.ru/blog/echomsk/2472307-echo/
https://echo.msk.ru/blog/yavlinsky_g/2472421-echo/ , depesze agencyjne.

KOMENTARZE

 • @Oracz 01:44:22
  https://www.youtube.com/watch?v=tRX-KEXvYY
  https://www.youtube.com/watch?v=1qKYyaXBUc
  --------------------------------------------
  Ostrzegam Cię, że tutaj nie miejsce do trollowania i robienia ścieku. Do tego służy blog Ruszkiewicza i jego ruskich trolli. Dlatego usuwam śmieci. Możesz nadal dyskutować, ale merytorycznie i z kulturą.
 • @Mind Service 01:49:28
  Zabrakło komentarza.

  Ok.

  Rosja od czasu zerwania się z postronka Rzymowi stała się całkiem nieludzka, niedemokratyczna, niegramotna, z cuchnącymi onucami, zacofana, zafajdana, biedna, głupia, brzydka i nierokujaca nadziei.
  Co innego Polin, Polin jest na świetlanej drodze do szczęśliwości. 12/24h ,,dzień" pracy stał się normą, cała ziemia rolna w łapy kleru rzymskiego, ale to oczywiście nobilitacja, idąc dalej.. a zresztą już chyba jest na tyle merytorycznie że wystarczy (styknie).
 • Zacofanie Rosji
  "Wczorajsza akcja obywatelskiego zrywu była jak na warunki rosyjskie naprawdę bezprecedensowa, policja nie potrafiła poradzić sobie całkowicie z tysiącami manifestantów."

  Rosja jest daleko w tyle za taką Francją, gdzie z jednej strony Żólte Kamizelki nie boją się protestować miesiącami na wielokrotnie wiekszą skalę miesiące, i gdzie z drugiej stronie policja potrafi się bezwzględnie i skutecznie z demonstrantami rozprawić. To wskazuje na wyższość kultury łacińskiej nad turańską.

  A o co protestującym konkretnie chodzi?
 • autor
  Najbardziej znany rosyjski opozycjonista Aleksiej Nawalny został zabrany z więzienia do szpitala w Moskwie.

  Urzędnicy nie podali żadnych szczegółów dotyczących jego stanu, ale rzeczniczka pana Navalnego powiedziała, że ​​miał reakcję alergiczną z ciężkim obrzękiem twarzy - coś, co powiedziała, ​​wcześniej nigdy nie doświadczył.

  Źródło ze szpitala poinformowało rosyjskie media, że ​​jego stan jest zadowalający,

  Lekarz okulista, który wcześniej leczył pana Navalnego, obawia się, że mógł zostać ranny przez substancję chemiczną (gaz).

  Pan Navalny został uwięziony na 30 dni w zeszłym tygodniu po wezwaniu
  opozycji do protestów, które miały miejsce w sobotę.


  https://www.bbc.co.uk/news/world-europe-49144327
 • Autor
  "krzyczał „pomóż!”, ja próbowałam go wyciągnąć z łap policji, ale reszta tylko patrzyła. Nie bądź taki"

  Straszne
 • @Husky 06:48:25
  Bananów się obżarł.
  E... zaraz,mam deja vu. Gdzieś to już było. Już wiem bananowa opozycja w Polsce.
  https://pbs.twimg.com/media/EAbMKpFW4AAGIFD.jpg
 • @Pedant 06:39:16
  O co chodzi ? Proste, tam też prężnie działają tacy rosyjscy ,,korowcy'', chcący zaprowadzić w Rosji ,,wolność i demokrację''.
 • Echo Moskwy żydowska lewacka sorosa gadzinówka w Rosji !!!
  Słowianie Rosja jest państwem demokratycznym bo !

  1. są w Rosji żydo-syjonistyczno-soroskie gadzinówki ! [ radio prasa ]

  [ w Polsce mass-media sa tylko w żydowskich rękach ]

  2. w Rosji 50 % posłów wybiera się z jednomandatowych okręgów !
  Wybory zostały przeprowadzone przy zmienionej ordynacji wyborczej, w systemie mieszanym, polegającym na tym, że część kandydatów wybierana jest z list partyjnych, a część według jednomandatowych okręgów wyborczych .

  [ w Polsce tylko wybory proporcjonalne pod żydowską kontrolą ]


  Pytam ! o czym ten żydowski propagandzista Mind Service mówi ?
  czy sorosa syjonistyczno-lewacki bełkot propagandowy to dyskusja merytoryczna ?

  JAK DEMOKRACJA W POLSCE JEST !!!!!! to jest tylko
  żydowsko-policyjny ZAMORDYZM !!!! wy żydzi tylko utrzymujecie w Polsce władze przy pomocy policyjnych pałek i gazu !

  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • @Husky 06:48:25
  Nie zdziwię się jak wykorkuje, wszak każda rewolucja musi być podlana krwią. Widać słabo go pilnowali w tym areszcie skoro nagle dostał ,,alergii''. U nas w czasach solidarności też było parę dziwnych zgonów, które ówczesnej władzy były bardzo nie na rękę, a wręcz bardzo szkodziły. Seryjni samobójcy i mordercy działają nie tylko po jednej stronie. Taki Nawalny jest idealnym kandydatem na ,,ofiarę reżimu".
 • @marek500 09:18:19
  "O co chodzi ? Proste, tam też prężnie działają tacy rosyjscy ,,korowcy'', chcący zaprowadzić w Rosji ,,wolność i demokrację''.

  Właśnie rodzina mi powiedziała, że chodzi im o zniesienie progu wyborczego, przez który nie mogą się przebić.
 • @Pedant 09:29:52
  To co oficjalne to jedno, a co ciche interesy różnych grup to drugie. Wielu tam się marzy taka władza jak za Jelcyna. W Polsce też nikomu ze strajkujących w czasach pierwszej solidarności do głowy by nie przyszło, że Polska zostanie wysprzedana, że będą miliony bezrobotnych, że miliony wyemigrują za chlebem. Oni też tylko chcieli spełnienia tych słynnych postulatów.
 • @marek500 09:45:19
  "To co oficjalne to jedno, a co ciche interesy różnych grup to drugie. Wielu tam się marzy taka władza jak za Jelcyna"

  Nawet jeśli by władze ustąpiły, i zmieniły ordynację wyborczą, to i bez progu wyborczego ci ludzie do władzy nie wrócą. 3% miejsc w parlamencie to za mało.
 • Mind Service
  Zamiast terroru i prześladowań Putina niechby sobie wyjechali do kraju demokracji, wolności i praw obywatelskich.
  To im wolno i nikt im tego nie broni, np. do słonecznego Los Angeles w bogatej Kalifornii.


  https://2017usatrip.files.wordpress.com/2017/12/88208923_96fe5f75-420d-4a94-8cf0-55b151b1c338.jpg
 • cd
  https://d3i6fh83elv35t.cloudfront.net/static/2018/03/RTX4HYUW-1024x683.jpg

  https://wiadomosci.com/wp-content/uploads/2016/01/bezdomni-weutyb.jpg
 • @Oświat 10:01:59
  100/100! bez komentarza.
 • Widać
  Że GW zagościła na Neon-e. Podoba mi się, jak autor opisuje,, męczeństwo,, niejakiego Borysa. Kiedyś tak GW opisywała męczeństwo Chodorkowskiego, jak go JE. Putin wsadził do mamra.
 • @ele 09:23:02 Słowianie Rosja jest państwem demokratycznym bo !
  .
  I Putin to zdaje się wie. Nie ma złudzeń, że służy obywatelom, dlatego wysyła przeciwko opozycji brunatną siłę.

  Demokracja w Rosji niedługo będzie bytem trwałym.
  Zmiana ordynacji wyborczej, eliminująca opozycję pomaga bezpiecznie łączyć narodową demokrację i w szybkim tępie mnoży jej siłę.

  Jednostki demokracji potrafią ujarzmiać przyrodę i złe stanowione prawa nadając im sens syntezy demokracji.
  Dlatego opozycja w Rosji została odsunięta od narodowej demokracji. Skończyła się era opozycji – przyszłe niszczenia spójności państwa i działanie niezgodne z naturą rozpraszające siłę jedność narodowej demokracji.
 • Światowa syjonistyczna lichwa
  nie zrezygnowała jak dotąd z próby fragmentacji Rosji. Rosja się budzi ? Ależ tak. Rosja dzięki Putinowi obudziła się już i odzyskała swoja podmiotowość. Wszelkie poszczekiwania syjonistycznej agentury próbującej zakłócić ten proces, kolego Mind Service, to ordynarne wykorzystywanie finansowe swych sponsorów, bez szansy osiągnięcia pożądanych efektów. Jak mawiał mój dziad Mateusz: wysiłek i pieniądze wsadzone psu w d..ę...
 • @ZBYSZEK49 10:32:41
  100/100
 • @zbig71 10:11:40
  "Że GW zagościła na Neon-e. Podoba mi się, jak autor opisuje ..."

  Od przybytku głowa nie boli, "niech rozkwita sto kwiatów". Fajnie by było obserwować boje między GW i GP, chociaż czasem trudno je odróżnić.

  Mind Cervix kontra jakiś Smoleńszczyk, to by było coś.
 • @ZBYSZEK49 10:32:41
  Putin i Rosja/Rosjanie nie pozwolą na to co u nas wyrabia tzw. opozycja z LGBT, etc..Nie dopuszczą do anarchii, jak u nas. Dobrze robią, że leją tą "opozycję" na postronku żydowskim. Drugiej rewolucji w Rosji żydom nie uda się wzniecić, to już inne czasy.
 • @Pedant 10:49:32
  Świetny pomysł. Po takich bojach można by się zorientować, kto jaką orkiestrą dyryguje.
 • Autor chyba nie zna się na interpunkcji.
  Tam powinna być kropka albo wykrzyknik. I powinnien być użyty inny czas. Rosja się zbudziła, gdy formalną władzę przejął Włodzimierz Putin.
  Teraz to podskakują syjonistyczne pachołki, ale może dlatego Mind Service uznaje ich za swojaków. Skoro sam posiada mentalność pachołka?
 • @Wican 11:51:02
  W Rosji po prostu nie można glosować na obce agentury finansowane z zagranicy.
  W USA też jest wrzask że Rosja się wtrąca w wybory USA...
  Ten wrzask to akurat czysta propaganda...
  Natomiast to że tzw opozycja w Rosji to wprost agentura globalnej mafii żydowskiej z siedzibą w USA czy w innym Izraelu to chyba dla każdego jest oczywiste.
  W Polsce taka agentura to PO, PIS różne KODy czy Nowoczesne albo inne KK (agentura Watykanu).
  Polska w odróżnieniu od Rosji Putina) nie jest suwerennym krajem i w Polsce na scenie politycznej istnieją wyłącznie wrogie Polsce agentury
  a Polskiej opozycji nie ma (był Lepper ale go piątkowy samobójca zlikwidował).
 • @Wican 11:51:02
  To poziom Rachonia albo tego idioty Lisiewicza z GP. Putler albo onuce. Co innego może ktoś taki napisać?
 • @zbig71 11:34:20
  "Po takich bojach można by się zorientować, kto jaką orkiestrą dyryguje."

  Dyryguje, nie dyryguje, to byłyby fajne zapasy do czytania ;)
 • @Oscar 12:16:57
  Na neonie też czuć syjonistyczną agenturę- po ostatnich zmianach bardzo mocno.
 • @Pedant 12:40:52
  W zasadzie many Huskyego
 • @zadziwiony 13:03:48
  Trzeba by prześledzić skąd płyną pieniążki na rosyjską opozycję, wtedy będziemy wiedzieli kto ma w tym interes. Z pewnością jest to to samo żródełko które sfinanowało solidarność, pomaraczńczową rewolucję i majdan i wiele , wiele innych rewolucji ostatnich lat.
 • @zadziwiony 13:03:48
  Wybotoksowana się zbliżają
 • @zadziwiony 13:03:48
  Oczywiście wybory.
 • @zadziwiony 13:03:48
  No czuć ale na razie specjalnie nie faulują... Neona.
  A czuć ewidentnie ton obcy Polakom "tok rozumowania"
  Takie są ułomności demokracji .. że inaczej myślący drażnią tych też inaczej ale inaczej myślących.
 • @zbig71 12:21:18
  A z Lisiewiczem przed laty walnąłem jabola gdzieś w poznańskiej bramie. Prywatnie, fajny menel. Ale wiedza żadna.
 • @zbig71 13:07:06
  "W zasadzie many Huskyego"

  Ale który jest GP, a który z GW? Trzeba duetu do walki.

  Można by zadać im temat i jazda!
 • @Oscar 13:10:14
  Ja nie mam nic przeciwko temu, że trzymią stronę amerykańsko syjonistyczną. Mają takie prawo. Ale niech nie robią z nich aniołków walczących o prawa i dostetk ludzi, że wyzwalają innych z pod ucisku tyranów, bo to jest bzdura. Wszczynają wojny i awantury zbrojne tylko w swoich partykularnych interesach, a konkretnie w interesie globalnych firm i Izraela. I to trzeba nazwać po imieniu . Potem można dopiero uzasadniać swój wybór. Np z powodu własnej słabości i położenia musimy się oddać pod "opiekę" jakiegoś wielkiego bandyty. Padło na amerykę i Izrael bo.... będziemy mieli korzyści większe jak pod bandytą rosyjsko niemieckim. I wtedy sprawa jest jasna. A oni politykują próbując przekonać nas , że ameryka to cacy, a Rosja to źródło największego na świecie zła.
  Nie zgadzam się z taką interpretacją rzeczywistości, bo jest kłamliwa, . Jest to narracja polityczna , a nie merytoryczna. I tyle. Daje to do myślenia, że ludzie Ci uprawiają propaganndę za pieniądze określonych sił politycznych, bo chyba nikt nie jest takim idiotą by sądzić , że izraele z Ameryką to jasna strona mocy , a Rosja to wszystko to co najgorsze na tej planecie.
 • @zbig71 13:07:06
  Gdybyś miał problemy finansowe to daj znać
  Coś wymyślę by ci pomoc
  8-))))

  ps.
  przy mnie klepał biedy nie będziesz

  pzdr
 • @zadziwiony 13:42:21
  To tylko plemienna mentalność mylona często z patriotyzmem.
  Im jest bliżej do krajów rządzonych przez plemienną mafię...
  Są mniejszości to są mniejszościowe "patriotyzmy".
 • @Pedant 13:24:09
  Ja to z Israel Exploration Journal
  Może być

  8-))))
 • @ Autor - 1*
  Nie twierdzę, że Rosja jest wzorem demokracji, ale czy wzorcowa demokracja Zachodu, czyli USA, jest wzorem do naśladowania?
  A czy IIIŻydo-RP/Polin ustępuje USA w tym względzie?

  Dwie partie w USA wymieniają się władzą, a niezależnych polityków jest może trzech, czy czterech.
  A przypadek niezależnego kandydata, Lyndona LaRouche'a na prezydenta USA, towarzysz demokrata zna?
  LaRouche,a skazano za knowania niepłacenia podatków w 1988r. i w ten sposób wyeliminowano z kampanii prezydenckiej (po kilku latach pobytu w więzieniu wygrał proces i został uniewinniony).
 • @Husky 06:48:25
  kundel,
  ciągnie swój do swego - tak już jest.
  Dlatego nie dziwi mnie, że stajesz po stronie Żyda Nawalnego. - To twój kuzyn może - pan Nawalny? A może twój pan, albo psubrat z tej samej budy?
 • @Rzeczpospolita 14:30:57
  Husky to mentalny Angol. Tam od XVIII wieku już nie ma faktycznie silnej opozycji antyżydowskiej.
 • @Rzeczpospolita 14:30:57
  No widzisz Otwocki rabinie i ty i ja i Navalny to jedna i ta sama rodzina
  shalom bracie
  shalom
 • @Wican 14:37:36
  Nie mentalny
  Mam od dawna brytyjskie obywatelstwo
  I co mi zrobisz jak mnie złapiesz

  8-)))))
 • @Husky 14:52:40
  To jeszcze gorzej. I łapać byle kogo nie zamierzam. Fajnego szczupaka złapałem w sobotę i mi wystarczy. Ale łajza będąca poddanym takiej miernoty jak Elżbieta II, nie powinna wypowiadać się na tematy polskie, bo nie jest Polakiem.
  Mentalnym jesteś. To gorzej niż formalny. Znaczy, Polakiem nie jesteś. To jest inaczej niz patrioci. Jeden z moich braci może być obywatelem Szwecji (a tam za to płacą, znajomy który zdradził kupił sobie dwuletnie volvo a kasę za obywatelstwo), inny Holnadii, inni USA. Ale nie chcieli. Mają działki w Polsce i tu wrócą. To polscy patrioci, a ty Polakiem nie jestes
 • @Wican 15:16:29
  1*
  Brawo Putin!
  Lać agenturę i do łagrów !
  Niech chociaż jeden kraj słowiański - Rosja- będzie wolny od globalistów-syjonistów
 • @Wican 13:20:00
  He, he he. To chyba do dziś mu się ten bełt nie wypocił.
 • @Pedant 13:24:09
  Husky jest za PiS, a ci których nie lubi, to cała reszta.
 • @Husky 14:03:11
  Spoko, dzięki za ofertę.
  Nie chodziło mi o many,
  tylko o mamy.
  Czyli mamy Ciebie.
  Pisałem z fona, więc wiesz.....
 • @Oracz 03:19:24
  Oraczu! Jakie 12/24. Mój znajomy dostał pracę 19/24. W całej ekipie wszyscy zatrudnieni na czarno. Kilka dni temu rozmawiałem z facetem, który pracuje przy budowie dróg. Mówi że na podsypkę powinien być tłuczeń po 100 zł.. A tam na podsypkę dają piasek z 20% zawartością kamienia po 20 zł. Tak więc po kilku latach tłucznia nic nie wypłucze. A piasek zostanie wypłukany i trzeba będzie naprawiać dziury w nowych drogach. Polska pisowska z moralnością kleru watykańskiego. Pogański kraj, pogańskie obyczaje. Polak katolik, znaczy Polak uczciwy, czy polak oszust, chciwy złodziej?
 • Rosja -Francja .To gdzie jest dyktatura a gdzie demokracja
  Rosja vs UE „Rosja – 26/7/2019: 12 000 protestujących, 0 rannych, 1080 aresztowań – wszyscy zwolnieni, bez szkód materialnych = dyktatura. Francja – 37 tygodni demonstracji: 12 zabitych, 4220 rannych, 9000 zatrzymań, 2050 wyroków skazujących, 400 uwięzionych = demokracja. ”
  .https://pbs.twimg.com/card_img/1155819792764420097/kebkih-k?format=jpg&name=600×314
  https://t.co/F6GdUWHvrQ

  Polubione przez 5 ludzi
  heavymetal60 , 30 lipca 2019 at 17:50 ze strony kodluch .wordpres com
 • @jan 00:20:24
  .
  Dobre pytanie.
 • wszyscy są trochę imperialistami
  i nie kibicowałbym opozycji zbytnio. My powinniśmy kibicować Białorusi i Białorusinom naszym przyjaciołom niedocenionym.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY