Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
212 postów 2679 komentarzy

Zwiastun Świtu

Mind Service - Poszukuję, badam, odkrywam, uświadamiam, prowokuję.

Pytanie w kwestii formalnej

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

- chodzi o regulamin portalowy: https://www.neon24.pl/static/regulamin

No więc pytam, po co on jest, czy jego zapisy są aktualne i kogo obowiązują? I kto nie musi się do nich stosować?

Pytanie zaistniało po moim komentarzu, który zamieściłem na blogu Ruszkiewicza, który on bezczelnie usunął. A chciałem tylko się dowiedzieć, czy na jego nowym portalu, który tu bezprawnie reklamuje mógłbym również pisać notki i komentarze.

 I tam dałem przykład komentarza jaki zamieściłem na blogu Lotnej:

„silną grupę pod wezwaniem” pisowsko-watykańsko-katolicko-ukraińsko-antyrosyjskim
----------------------------------
- chciałbym skomentować to sformułowanie, bo jak się wydaje jest ono kluczowe do rozumienia polskości, patriotyzmu i normalności.

No więc: PIS - jak można nie popierać PIS-u, w obecnej sytuacji? Można mieć propozycje lepszej demokracji w Polsce, jak np. ja przekonując do JOW-ów i Demokracji Bezpośredniej, ale to pieśń przyszłości. A na razie jest tak, że lepszy wróbel w garści, niż kanarek na dachu. I Nadprezes Jarosław Kaczyński - toż to prawdziwy zbawca Narodu - on komuchów, złodziei, malwersantów, KOD-erastów, UBywateli, gorszy sort miażdży swoim butem. Uważam, że po wygranych wyborach parlamentarnych powinien zostać mianowany Naczelnikiem Państwa jak Piłsudski, bo jego zasługi dla rozwoju Kraju, przywrócenia normalności, znaczenia Polski na arenie międzynarodowej są równie duże. Jak nie PIS to co? Platforma Oszustów, zboczeńcy od Biedronia, albo komuchy z SLD?

"watykańsko-katolickie" - Katolicyzm i wiara w Boga to rdzeń, tradycja i przyszłość naszej Cywilizacji Łacińskiej. Kościoły są pełne wierzących, bo ludzie wiedzą, że Kościół to ogół wierzących. Modlitwa do Pana Boga - Jezusa Chrystusa i do Jego Matki Maryi to podstawa moralności i pomyślności osobistej, rodzinnej i państwowej. Jest jeszcze Ojciec Rydzyk - największy patriota zaraz po Jarosławie Kaczyńskim i do tego biznesmen - bez jego zaangażowania w polskie sprawy, bez Radia Maryja i Telewizji TRWAM trwali byśmy w marksizmie kulturowym jak Niemcy czy państwa skandynawskie. Doceńmy to!

"ukraińsko" - Ukraińcy to nasi bracia Słowianie, w przeciwieństwie do Rosjan, którzy Słowianami nie są - Rosjanie to dzicz pochodzenia azjatycko-chazarskiego. 1/3 Ukraińców ma polskie korzenie - mieszkają na terenach wschodnich II-ej Rzeczypospolitej. A przyjeżdżając do Polski do pracy i na stałe doskonale się asymilują, aklimatyzują i spolszczają. Trzymajmy kciuki, aby przyjechało ich jeszcze więcej, co najmniej drugi, albo i trzeci milion. Gospodarka ich potrzebuje. Oczywiście nie wolno zapominać o Zbrodni Wołyńskiej z inspiracji radzieckiej, w której niestety brali udział ukraińscy nacjonaliści. Ale trudna historia naszych narodów nie powinna być przeszkodą na przyszłość.

No i "antyrosyjskość" - Rosja to nasz największy wróg. Od dawna, od stuleci. Tym faktom nie sposób zaprzeczyć. To Rosja dokonywała rozbiorów Polski, krwawo tłumiła powstania narodowe, rabowała nasze największe skarby kultury i sztuki, zsyłała na Sybir na zatracenie tysiące Polaków, napadła zbrojnie na Polskę w 1920-m roku, a następnie razem z Hitlerem w 1939-m, rozpętując razem z hitlerowskimi Niemcami II-gą Wojnę Światową, zagrabiła połowę terytorium przedwojennej Polski, a Królewiec wraz z Obwodem okupuje nielegalnie do dziś. Przyczyniła się do upadku Powstania Warszawskiego, śmierci 200 tys. mieszkańców i zburzenia stolicy. Wprowadziła po wojnie siłą zbrodniczy system polityczny: komunizm, który zamordował setki tysięcy największych patriotów, w tym Żołnierzy Niezłomnych. Rosja dokonała na Polakach szeregu ludobójstw, w tym spowodowała katastrofę samolotu z Prezydentem Lechem Kaczyńskim i delegacją rządową w Smoleńsku, Rosja odpowiada za Zbrodnię Katyńską i ludobójstwo przed WW2, gdy z rozkazu Jeżowa zamordowano setki tysięcy Polaków, co kilkakrotnie przewyższa liczbę ofiar tzw. Rzezi Wołyńskiej. Rosja nie zapłaciła dotąd Polsce reparacji wojennych, kilkakrotnie przewyższających niemieckie. Rosja regularnie dopuszcza się prowokacji w stosunku do nas, organizując manewry wojskowe przy naszej granicy, a nawet ćwicząc atak rakietowy na Warszawę. Rosja rozmieściła w Królewcu rakiety balistyczne z głowicami jądrowymi i wycelowała je w największe polskie miasta. Rosja nielegalnie użytkuje wiele budynków w Warszawie, nie wykonuje wyroków ich opuszczenia i za nie nie płaci. Największy ideolog rosyjski, odpowiedzialny za doktrynę "obronną" Rosji - Dugin uważa, że Polska nie powinna istnieć, a Rosja powinna bezpośrednio graniczyć z Niemcami. Można jeszcze wiele dodać do tej wyliczanki, ale brednie ruskiej agentury, że Rosja to państwo Polsce przyjazne, a Putin do dobry wujek, to bajdy dla ruskich trolli i pożytecznych idiotów. Oczywiście Rosja mogła by stać się państwem przyjaznym wobec Polski, ale to od niej najpierw musi wyjść inicjatywa - np. wstrzymać budowę Nordstream 2 i zniesieść embargo na polskie produkty spożywcze.

Myślę, że jasno opisałem tą "silną grupę pod wezwaniem" - że tak właśnie powinna wyglądać polskość i polska racja stanu?

----------------------------------

A więc chciałbym się dowiedzieć, czy Ruszkiewicz dobrze czy źle zrobił, kasując mój komentarz? Czy miał do tego prawo?
Ale przede wszystkim czy ma prawo naruszać paragraf 4, punkt 4 Regulaminu, który mówi, że: "Zabronione jest publikowanie treści lub innych materiałów w Serwisie, których jakimkolwiek elementem byłyby, w szczególności": w punkcie e. "treści będące pośrednią lub bezpośrednią reklamą/działaniem marketingowym dla jakichkolwiek produktów, usług lub innych, w tym konkurencyjnych serwisów internetowych, a także będące spamem lub niezamówioną informacją handlową" ?
A może nie wiemy, ale Regulamin już tu nie obowiązuje, tylko ktoś zapomniał uaktualnić odnośnik w witrynie Neon24.pl ? 

KOMENTARZE

 • Przykro mi poinformować
  ale Lotna również usunęła mój komentarz. Widocznie był zbyt merytoryczny, a ona również nie była zdolna do przedstawienia kontrargumentów. A może chciała dorównać Ruszkiewiczowi w chamstwie i zamordyzmie? Cóż, taka "śmietanka" na tym portalu dotąd kisiła się w swoim kacapskim i antypolskim sosie.
  Ale żeby kasować komentarze, blokować kogoś z tego względu, że się nie zgadzamy z jego poglądami, to potrafi tylko wyjątkowa szuja albo troll. A może ja się mylę, ale pisanie i komentowanie, ścieranie opinii, poznawanie czyiś argumentów to nie jest najważniejsza funkcja blogowania? To na czym ma polegać blogowanie? Na kółku wzajemnej adoracji? I zwalczaniu oponentów?
 • @autor
  "Czy miał do tego prawo?"

  Miał. Każdy bloger, który ma swojego bloga, ma prawo usunąć komentarz, który został zamieszczony na swoim blogu. Zakładając bloga użytkownik staje się zarazem jego administratorem (czyli zarządza własnym podwórkiem.) i bierze za niwgo odpowiedzialnosc. Reszta jest sprawą własnego sumienia.
 • @autor
  Co do przytoczonego screen'a nr.1 - gdyby podobną reklamę wstawił inny bloger - z automatu dostałby dożywotnio wilczy bilet. Zrobilem wyjątek tylko z jednego powodu, wspomnianego powyżej.

  Regulamin jakiś czas temu był lekko modyfikowany jednak - jak widać - wymaga jeszcze większych poprawek.
 • @lipao45 01:37:50
  Czyli obecnie regulamin nie obowiązuje? Opara to wie?
  Po co w ogóle on tam jest? Trzeba jak najszybciej dać ogłoszenie od administracji, że regulamin jest nieaktualny i nie obowiązuje. Można więc wszystko robić bez żadnych konsekwencji.
 • @Mind Service
  Moim zdaniem sprawa jest prosta: oni mieli prawo skasować Twój komentarz, ale postąpili głupio, bez sensu, sami sobie zaszkodzili. Notka Spiryta łamie regulamin, który jest głupi, szkodliwy, nieskuteczny.
 • @GPS 02:17:51
  "regulamin, który jest głupi, szkodliwy, nieskuteczny"
  - Ale jest.
  A jeśli tak jest, że jest to powinien obowiązywać, bo w przeciwnym razie to totalna kompromitacja. Kto będzie traktował ten portal poważnie?

  Co do Ruszkiewicza: nie miał prawa skasować komentarza, bo nie łamał on żadnych zasad, nikogo nie obrażał, nie wprowadzał w błąd, był merytoryczny, konstruktywny, itd., - więc nie miał prawa, a jedynie MÓGŁ go usunąć. A to jest zasadnicza różnica. Więc jeśli to zrobił z niskich pobudek, to kolejny raz pokazał jakim jest dnem moralnym.
  A ja liczyłem, że może zmądrzał, stał się dobrym człowiekiem, a tu lipa, pewien sort ludzi jak widać jest niereformowalny...

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY