Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
212 postów 2679 komentarzy

Zwiastun Świtu

Mind Service - Poszukuję, badam, odkrywam, uświadamiam, prowokuję.

Ja nie mogę!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Warto odpowiedzieć na tą zmianę portalową, jeżeli ona rzeczywiście się dokona i w interesie Polski podyskutować o bieżących sprawach, jakie się dzieją w rodzimej polityce, kierunkach zmian na lepsze.

Doniósł mnie pewien "życzliwy" znajomy, że zostałem odblokowany na NeOnie24.ru przez samego Ruszkiewicza, a sam portal Ryszarda Opary, który nadal poczuwa się do jego posiadania stanął przed próbą odnowy jego wizerunku. Zabrzmiało to tak niewiarygodnie, że aż postanowiłem to osobiście sprawdzić, mimo że tam nie zaglądam od wielu już lat.

Zalogowałem się więc w te pędy na swoje stare konto na Neonie, co nie było takie łatwe jakby się mogło komuś wydawać z uwagi na konieczność odnalezienia nicka, adresu emailowego i hasła, które były tam używane ostatnio bodaj z pięć lat temu. A muszę tu przybliżyć pewną moją specyfikę i zasady aktywności w sieci, używania Tora, występowania pod różnymi nickami, użytkowania różnych adresów emailowych i przestrzegania żelaznej reguły niepodawania nigdzie rzeczywistych danych personalnych i adresowych. Przy okazji muszę tu wyjaśnić blogerowi GPS, że niestety nie przyjmę go do grona znajomych na Facebooku, mimo, że regularnie przysyła mi zaproszenia na jedno z moich (ośmiu aktywnych) fake kont.

No więc, jeśli taki zbiorowy rokosz administratorów z Jarosławem Ruszkiewiczem na czele ma miejsce, to niechybnie jest oznaką nadchodzących zmian na Neonie - mam nadzieję na lepsze.

Ruszkiewicz doprowadził ten portal do stanu w jakim on się obecnie znajduje i jest osobiście odpowiedzialny za jego upadek i marginalizację. Usuwanie blogerów za ich poglądy, osobiste animozje, kłótliwa i mściwa osobowość, a nade wszystko działania zmierzające do uczynienia z Neonu ruskiej tuby propagandowej poskutkowały kompletną degrengoladą tego miejsca w sieci. Miejsca, dodajmy unikalnego, mającego ogromny potencjał techniczny, opiniotwórczy i wolnościowy. Oczywiście do tego potrzebna jest odpowiednia linia programowa i redakcyjna dopuszczająca różne opinie i różne opcje polityczne w sposób zrównoważony, kulturalny, bez cenzorskiego zadęcia i bez ruskich wytycznych. Ruszkiewicz takiego kierunku nie zapewniał, bo i nie mógł, gdyż miał zupełnie inne, antypolskie cele.

Wspomniałem o zapewnieniu wolności w prezentowaniu poglądów, co się wprost przekłada na wolność słowa i brak cenzury za głoszenie nawet najbardziej niewygodnych dla obozu władzy, czy jakichś zleceniodawców treści. Oczywiście kultura wypowiedzi, zakaz obrażania powinny być zachowane, a wszelkie nadużycia zależne jedynie od naruszenia netykiety, a nie od widzi-mi-się cenzora. Ruszkiewicz za mojej pamięci hurtowo wycinał moje komentarze, banował, osobiście mnie obrażał, prowokował, fałszywie pomawał, oskarżał i wysyłał nawet groźby karalne pod moim adresem na różne moje skrzynki mailowe. Rada, abym na bieżąco sprawdzał kola i hamulce w swoim aucie parkującym pod domem - należała do najłagodniejszych. 

Obserwując powszechną tendencję do stosowania tzw. politycznej poprawności, coraz większą działalność obcej agentury, masowe używanie fake newsów, fake kont i hate speach w celu prowokowania i usuwania niewygodnych treści i komentatorów przeniosłem w dużej mierze swoją działalność blogerską do Darknetu, oraz rozproszyłem zamieszczanie swoich wypowiedzi na różnych portalach, serwisach społecznościowych i w wielu różnych formach. Po to, aby moje poglądy nie mogły być łatwo ocenzurowane. Gdy jedno moje fake konto na FB złapie bana na 30 dni, to wciąż zostają pozostałe. Podobnie jak GPS, który też publikuje m.in. na Polfejsie. Tyle, że ja pod różnymi nickami, więc trudno mnie zidentyfikować (niestety nie jako "Kontrik" - kim on jest i dlaczego podszywa się pode mnie?). Piszę to po to, aby uzmysłowić wszystkim obecne uwarunkowania blogosfery, potrzebę chronienia swojej prywatności oraz podać skuteczną metodę dbania o możliwość prezentowania bez skrępowania własnych opinii. Nie mniej Neon24 postrzegam jako jedno z niewielu miejsc w sieci wciąż mające możliwość stać się oazą wolności. W interesie Polski i Polaków, rzecz jasna, a nie w interesie własnych ambicji, czy obcej agentury. Jak się sprawy potoczą tutaj, trudno ocenić, wszystko zależy od tego, czy portal dokona rzeczywistego zwrotu odchodząc od formuły ruskiej tuby propagandowej w kierunku niezależnego forum wszystkich Polaków, co jak wiemy ma w szyldzie.

Trzymam mocno za to kciuki, życząc wielu sukcesów i konsekwencji Właścicielowi Portalu, jeżeli na #DobrąZmianę się zdecydował.

Wyznaję zasadę "to co nie jest, nie pisze się w rejestr", oraz "kto nie jest przeciw nam, jest z nami". I dlatego chciałbym obdarzyć pana Oparę pewnym (na razie ograniczonym) zaufaniem, licząc że się zmieni, zmądrzeje i będzie od teraz "dobrym człowiekiem". To jest możliwe.

Niestety, co do Ruszkiewicza nie mam takiej nadziei, (niektórzy to wiedzą) że ludzi potrafię ocenić już po pierwszym wypowiedzianym zdaniu, a ruskich trolli wyczuwam na tysiące kilometrów.

Oczywiście nie mogę obiecać, że Neon24 (jeżeli oczywiście będę miał taką możliwość i żaden zły Ruszkiewicz nie będzie mi już przeszkadzał) stanie się jednym z moich głównych portali blogerskich, bo ja w odróżnieniu od wielu tutaj piszących nie postrzegam takiej działalności za misję dziejową, zadaniową czy ambicjonalną. Nie mam nadmiernie rozdętego ego i parcia na szkło, oraz skłonności podniecania się z powodu setek czytelników i komentatorów swoich notek. Śmieszą mnie czynione przez niektorych próby podkręcania licznika odwiedzin. Zawsze komentowanie i blogowanie traktowałem jako możliwość wymiany poglądów, okazję do poznania nowych wartościowych ludzi, szansy dowiedzenia się czegoś nowego i ciekawego, i już dawno wyleczyłem się z jałowych nawalanek i chęci uczestniczenia w "gównoburzach". Mam swoje obowiązki zawodowe, rodzinne, leżących robót domowych czy ogródkowych aż za nadto, aby poświęcać czas na obecność w wirtualnej rzeczywistości, na którą i tak mamy znikomy wpływ. I tak nie jesteśmy w stanie nikogo przekonać do swoich racji, ani narzucić swojej woli tak aby ktoś zmienił swoje poglądy.

I tutaj NeOn24.ru jest doskonałym tego przykładem. Mimo monotematycznej pro- ruskiej propagandy, kółka wzajemnej adoracji miłośników Putlera i Rasiji, wyrzucania pro- polskich blogerów ze względów merytorycznych, oddziaływanie pro- rosyjskie było prawie żadne. Już dawno temu pisałem, że sponsorowanie przez Putina takich ośrodków propagandowych jak Olgino, Sputnik czy Russia Today to wyrzucanie pieniędzy w błoto. Nawet zaangażowanie setek tysięcy fake kont nie było w stanie skutecznie wpłynąć na wybory prezydenckie w USA, czy parlamentarne w Polsce. A co dopiero taki portalik jak NeOn24.ru przedrukowujący ruskie artykuły z niemieckich portali, w których specjalizował się niejaki Białas.

Warto odpowiedzieć na tą zmianę portalową, jeżeli ona rzeczywiście się dokona i w interesie Polski podyskutować o bieżących sprawach, jakie się dzieją w rodzimej polityce, kierunkach zmian na lepsze, bo wierzę że każdy ma jakieś propozycje, zamiast malkontenctwa i ślepego krytykanctwa. Polskę mamy tylko jedną, a Polska brzmi dumnie, o czym wiele razy miałem okazję się przekonać  przebywając poza granicami Kraju. Nie zmarnujmy tego i połączmy siły w budowaniu lepszego jutra, jak nie dla siebie to może dla naszych dzieci i wnuków. - Takie mam marzenia i propozycje dla Was. Ktoś się ze mną nie zgadza?

KOMENTARZE

 • Odpowiednia linia programowa to tu była i
  dopuszczane były wszelakie poglądy. Teraz portal może spaść na dno, jak niemal wszystkie PiSiackie gadzinówki, począwszy od Tomka Sakiewki po frondę. Obecnie, jest tutaj całe spektrum pogladów. A teraz portal przejmą PiSiory, a wśród nich wolność słowa to coś niemożliwego.I będzie jedna linia dominowała. Portal jest własnością Ryszarda Opary i może on nadawać portalowi kierunek jaki zechce. Ale w niezależność portalu to ja nie wierzę już.
  Odnoszę wrażenie, że Pan Opara trochę się miota, ale to jego własność. Nie wiem czy ktoś jeszcze jest udziałowcem, bo w radzie nadzorczej byli też Grabowski i Zawisza.
 • tuba
  ...a nade wszystko działania zmierzające do uczynienia z Neonu ruskiej tuby...

  Jedni panicznie się lękają by Neon nie stał się PiSiackim ściekiem , teraz się dowiaduję że było zagrożenie stania się ruską tubą.

  Czy nie ma tu normalnych ludzi?
 • Kolejne medium,
  w którym zakazane będzie wspominanie o ustawie 447? Oj reżim przykręca śrubę. Tak źle na polskim tzw. rynku medialnym nie było, odkąd obalono dominacje michnikowszczyzny. Dzisiejsze czasy zaczynają przypominać tamte czasy. A TVP to w zasadzie przypomina TV z czasów stanu wojennego, wręcz.
 • @Wican 21:35:46
  Uważam, że o Ustawie 447/JUST jak najbardziej należy pisać, dyskutować i uświadamiać. Tutaj tekst prezentujący moje poglądy na ten temat:

  https://www.salon24.pl/u/mind-service/951879,na-czym-polega-hucpa-447


  A tutaj o przyczynach niemożności i potrzebie wzajemnego zrozumienia:

  https://www.salon24.pl/u/mind-service/759409,zaklety-krag
 • @
  Taki niby znawca Tory a nie wie, że internet nie ma granic.
  Ja mogę nawet z Birobidżanu pisać i nic mi nie zrobisz.
 • Ktoś się ze mną nie zgadza?
  Ja.
  Zaczyna się. Będzie jak za Moczara - Kto nie z Mieciem, tego zmieciem....
 • @Mind Service 21:51:33
  Po pięciu latach udajesz wilka w owczej skórze, oczerniałes mnie, wysuwałeś obrzydliwe kłamstwa pod adresem ludzi inaczej myślących, opluwałeś kobiety na tym portalu itd. Teraz udajesz baranka. Ty, się nie zmieniłeś, Ty nadal masz zadania - szkalowana Polaków za to, że mają wiedzę i prawdziwie kochają Polskę - neutralną, Niepodległą z suwerennym narodem polski. Ty będziesz bronił i realizował politykę Jonny Danielsa pod hasłami ,,żołnierzy wykłętych, ,,prawicy" a nawet wiary, tak by wdrażać razem z Jonny Danielsem likiwdację Polski i budowania na terenach Polski Judeopolonię, a Polacy na wojnę w imię interesów Jonny Danielsa, Polacy do roboty u podwykonawców - podwykonawców, czyli realizować plan dla niewoli - niewolników. Powodzenia, ale pamiętaj jest Są ostateczny.


  Wrzodak Z. 14:25:43
  //Źródło: СЕГОДНЯ.РУ//

  - Bardzo wiarygodne źródło i takie "polskie".

  Jak to miło, że kolejny ruski agent sam potwierdza kim jest.
  KRZYSZTOF KAWĘCKI CENZURUJE W RADIO MARYJA UKŁAD Z DOROTHEENSTRASSE
  Mind Service 02.01.2014 14:50:0
 • @Oświat 21:33:35
  "Czy nie ma tu normalnych ludzi?"
  Cierpliwości.
  Już niedługo będą sami normalni...
 • @Wrzodak Z. 22:22:53
  Taką politykę (Dżony Danielsa) to już prowadzi oficjalnie KRK (rzymski powszechny) np w TV Trwam'a.
 • @Oświat 21:33:35
  sprecyzuj..:))
  Toż normalnych to już nie ma na 10% i to nie tu, tylko wogóle, a to i tak zależy od wykładni normalności, w szczególności gdy przyjmuje się definicję, że normalność wyznacza większość.:)
 • @fretka 22:08:10
  "nic mi nie zrobisz"
  - Dobry comment, taki na poprawienie humoru :)
  Co niby miałbym chcieć Ci zrobić? Przecież Ty jesteś zupełnie nieszkodliwa, pisz nawet peany na cześć Putlera, choć jak podejrzewam przestał całkowicie płacić za trollowanie.
  Poza tym ja nie cenzuruję, nie banuję, jak niektórzy tutaj, uważam że każdy może sam kompromitować się na własny rachunek, jak bardzo tego chce.
 • @Wrzodak Z. 22:22:53
  Żeby Ci odpowiedzieć i wogóle dyskutować musisz spełniać określone kryteria, głównie merytoryczne i odpowiadające faktom, prezentować odpowiedni poziom i generalnie rzecz ujmując musisz zasłużyć sobie na to, abym zechciał stracić mój cenny czas na Ciebie. To się tyczy także innych (dlatego to piszę), więc mam nadzieję że nikt nie będą się dziwić jeśli nie doczeka się ode mnie odpowiedzi, gdy będzie mnie zaczepiał, konfabulował i bredził od rzeczy.
 • @Mind Service 22:56:50
  Już tym wpisem zaprzeczasz sobie coś wcześniej wkleił.
  Oskarżałeś obrzydliwie kobiety o agenturalność, oskarżałeś mnie tak samo, nie mając żadnych najmniejszych dowodów.
  Teraz udajesz ,,aniołka" w diabelskiej skórze, twój cynizm jest prymitywny, ponieważ wyjątkowo kłamliwy i niskich lotów podstępny.
  Sama ta odpowiedz jest zapowiedzią kontynuacji twojej brutalnej propagandzie pro - syjonistycznej bandy z pod znaku pisuar, to twoje cele są tu aż nadto widoczne.
 • @Torin "sprecyzuj:)" - "Taką politykę (Dżony Danielsa) to już prowadzi oficjalnie KRK (rzymski powszechny) np w TV Trwam'a"
  " w szczególności gdy przyjmuje się definicję..." Nie Słowiańskich Sławian - FRANCów = prawdziwych niemców = OBCYCH !!!

  https://m.neon24.pl/d8504e0d75119e8a627ff6dd0b5445b0,14,0.jpg

  Bogumił Boguchwał
 • Szanowny autorze
  http://m.neon24.pl/75dde5467a92153666497306f86b9c54,13,0.jpg

  z tym swoim zadęciem "ruska tuba propagandowa" jest Pan po prostu śmieszny.

  Byłbym wdzięczny za posługiwanie się językiem polskim, bowiem wszystkie te anglicyzmy, które Pan w trąca, aby dać czytelnikom znać, iż jest Pan "profesjonalistą", budzą niesmak.

  A jeśli chce Pan innym doradzić, jakimi środkami technicznymi powinni się posługiwać, to proszę rzeczywiście doradzić, a nie jeno napomykać.

  Anonimowość w sieci jest zdobyczą cywilizacyjną, i należy ją wspierać.
 • @Wican 21:33:27
  a cóż to jest "niezależność witryny"? W czym się objawia?
 • @Wican 21:35:46
  http://m.neon24.pl/75dde5467a92153666497306f86b9c54,13,0.jpg

  Oj, doprawdy? Ja widzę zasadniczą różnicę. Co prawda jest to nachalna propaganda, ale realizowana całkiem innymi środkami. Można powiedzieć, że teraz to jest TV edukacyjna.
 • @Mind Service 22:48:09
  Cóż...,skoro tak twierdzisz. Czas pokaże, jaki z Ciebie kozak.
 • Widzę ,że wrócił następny
  intelektualny tytan, o jedynie słusznych poglądach i niezachwianej pewności siebie w swoje jedynie słuszne racje. Jeszcze nie odpaliłem kompa, a już słyszałem jak jego niesamowicie sprawny mózg pracuje....
 • @Mind Service
  Wiem że nie możesz . Salut :)))))
 • @Repsol 23:10:32
  To zależy co? Za kołnierz jeszcze nie wylewam, kobiet nie unikam, a reszta to rzecz nabyta :)))))

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY